Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 647624 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Au fost violente in masura in care idiotii de la PSD au vrut sa fie violente (ca de 100 de ani pe acelasi mod de actiune au tot mers - ei si precursorii lor) :
- cate luni a trambitat mass-media lor inainte ca in Piata se strang grupuri destabilizatoare si violente?
- au lasat diferiti indivizi violenti in Piata tocmai cu scopul de a crea violente si n-au avut nici interesul, nici pregatirea sa-i extraga chirurgicul din mijlocul oamenilor pasnici;
- despre Jandarmerie (construita de altfel pe structurile fostelor trupe ale Secu) nici nu avem ce sa mai zicem - sa dai ca nebunu' cu gaze, fara discernamant de la ora 16 pana tarziu in noapte, indiferent ca ai sau nu motiv, intr-o masa de oameni predominant pasnica, nu stiu ce ar mai fi de spus...

Pentru cei care mai au inca speranta unei schimbari in bine in aceasta tara si vor fi diseara in Piata - cateva recomandari:

Azi este foarte posibil sa fie multe scheme și infiltrați in Piața Victoriei care sa destabilizeze protestul. Va rog sa fiți atenti. In special la următoarele:

1) va fi o contramanifestatie, care a primit autorizație. Nu interacționați cu ei!

2) va fi un mars de la MAI la Piața Victoriei. Posibil sa fie o problema (organizatorii sunt dubiosi). Mai bine ne vedem direct in Piața Victoriei

3) exista așa zisi “organizatori” in Piața Victoriei și chiar o scena. Nu ii lăsați sa monopolizeze protestul. Nu lăsam pe nimeni pe care nu il cunoaștem și respectam sa vorbească pe scena

4) nu lăsați vreun partid sa monopolizeze sau sa se folosească de protest. Noi nu vom face nimic, nici măcar nu vom avea insigne cu USR. Vom fi foarte multi acolo dar ca cetățeni. Nu vom strange semnături. Înțeleg ca e posibil ca PNL sa încerce ceva - încep strângerea de semnături azi. Va rog sa nu lăsam pe nimeni sa se suie pe protest. Partidele nu au ce cauta acolo

5) in caz ca exista infiltrați care încep sa fie violenti, incercati sa va depărtați rapid de ei

6) in caz ca jandarmii încep diverse mișcări (de exemplu filtre, nu va lasa in Piața Victorei, încep sa va impinga etc) nu fiți violenti de nici un fel, ci fiți fermi pe pozitie, nu plecați. Dacă nu sunteți violenti (și nu trebuie sa fiți) aveți tot dreptul la protest și sa rămâneți pe loc.

7) nu veniți cu copiii, e mult mai sigur așa.

Doamne ajuta și ne vedem in Piața Victoriei toți !

Ps: eu îmi iau o masca de gaze și o umbrela sa ma protejez de gaze și proiectile daca se întâmpla ceva. Sper sa nu am nevoie însă. Doamne ajuta. Vom fi multi, vom fi împreuna, vom câștiga.


Cu cateva ore in urma am fost cu treaba prin zona din jurul Guvernului - e la Jandarmerie in zona cata frunza - cata iarba. Desi logica/ratiunea imi spune ca nu o sa mai incerce ce au facut acum un an, n-ar strica sa fim atenti...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline enicky

   La cate "NU"-uri si atentionari sunt in mesajul-manifest de mai sus, plus echiparea cu masca si umbrela(de soare) eu m-as duce bine echipat acolo(+ sticla cu apa!)!!
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline rexkrokiDAU

Istoria se repetă... din nou un lot de autostradă perfect funcțională stă închis circulației publice pentru că șpaga nu a ajuns unde și cât trebuie....  X-(



Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Nesimtirea este fara limite...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

oameni sau animale?



”Parcul Național Munții Rodnei, 7 septembrie 2019, comuna Romuli. Cal viu torturat, legat și târât în pădure. Potrivit sursei Agent Green, actul de cruzime a fost comis pe 7 septembrie în Parcul Național Munții Rodnei pe raza comunei Romuli, iar autorii ar fi membri ai Asociației de Vànătoare Montana Coșbuc care au dus calul în pădure drept momeală pentru a vâna urși. Autovehiculul din filmare are numărul de înmatriculare BN 59 SAL. Rugăm Politia Romana să investigheze de urgență acest caz absolut revoltător, să prindă făptași, să aplice pedepsele maxime prevăzute de lege și să aducă la cunoștința publicului toate aceste aspecte” au scris cei de la Agent Green pe pagina lor de Facebook.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

Propus la Interne: Pensionar la 39 de ani, cu o pensie de 91.200 de lei pe an

Premierul Viorica Dăncilă l-a propus miercuri pe Daniel Chirilă pentru funcția de ministru de Interne. Chirilă, care este secretar de stat în minister, are un trecut legat de serviciul secret al MAI, fosta Doi și-un sfert, de unde s-a pensionat la doar 39 de ani cu o pensie anuala de 91.200 de lei, potrivit g4media.ro.

Venit de la Craiova, unde a legat o relație apropiată cu Mihai Fifor, actualul ministru interimar, Daniel Chirilă și-a început cariera ca subofițer, adjunct de șef de post în comuna Punghina (județul Mehedinti), potrivit CV-ului său. După ce a absolvit Facultatea de Drept a Universității din Craiova, Chirilă a intrat în 2006 în Directia Generala de Informatii si Protectie Interna (DGIPI, fosta Doi și-un sfert).

Până în 2010 a fost ofițer operativ la DGIPI, apoi șef de sector, director de diviziune la DGIPI. În 2011 s-a mutat ca șef de birou la Directia de Combatere a Criminalitatii Organizate din IGPR, iar din 2015 până în 2017 a lucrat pe post de consilier la Departamentul Securitatii Nationale din Administrația Prezidențială, unde a fost detașat de Ministerul de Interne.

În martie 2017 (39 de ani) a trecut în rezervă, iar cea mai recentă declarația de avere arată că în 2018 a avut o pensie de 91.200 de lei. În paralel cu pensia a câștigat însă un salariu și din poziția de consilier al firmei S&T, filiala din România a unui gigant european din IT, iar în 2018 și 2019 a fost Director General al companiei Quality Business Solutions, o firmă implicată în mai multe achiziții controversate cu STS și Poliția Română.

https://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/propus-la-interne-pensionar-la-39-de-ani-cu-o-pensie-de-91-200-de-lei-pe-an--230088.html

O zi buna s-aveti, la care nu v-am stricat-o..... :fluier:
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: Soimu

Offline FritzVonSpritz

Sa fie aparut intre timp o alta "pensie speciala" ?
Pentru ca la 1 august 2019, altcineva era in capul listei cu una mai "modesta"  :baston:

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/cea-mai-mare-pensie-din-romania-depaseste-15-000-de-euro-cine-o-castiga-si-cati-bani-da-statul-pentru-pensiile-speciale-1167850

LE : Ah, scuze.....Cazul dat de tine ia 91.200 lei pe an, adica "doar" 7.600 lei/luna, in timp ce  liderul  ia 73.890 lei/luna....... :-O
  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline shpeedy

In ce punct am ajuns dupa aproape 3 ani de guvernare a penalilor...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline ntire2000

Noi n-am ajuns nicaieri - suntem tot acolo unde eram.  :-))
In schimb, altii mai nerabdatori au ajuns în alte puncte geografice.
Nu multi, decât vreo 10 milioane.  :-t
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: saureign

Offline NicNic

S-a votat asta ? Se aplica in Romania?

Zau ca nu stiam de ea..
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!