Autor Subiect: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria  (Citit de 5668 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline remarque

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #20 : 19.Dec.2023, 09:26:10 a.m. »
Salutare dragi colegi,

Vă arătam aici poza unei pungi cadou primită de la Suzuki Limuzin Autohaz Debrecen când mi-am ridicat de la ei Vitara cu blocul motor schimbat, în martie 2019. Conținea o mașinuță de jucărie, o șampanie și două cărți de vizită. A fost un gest pe care l-am apreciat. Eram destul de cătrănit atunci, așa că nu m-am atins de șampanie.

Între timp a apărut informația asta .

Am scos ieri șampania pe masa din sufragerie. A venit momentul s-o desfac și să mulțumesc colegilor ce m-au susținut.
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 
The following users thanked this post: ASZ, sfichiu, ntire2000, gabineg, cristidav, kellogs

Offline kellogs

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #21 : 19.Dec.2023, 06:36:08 p.m. »
Ehe, de ar intelege tot omul ca schimbarea in bine cere nu ani, ci generatii, ce mic s'ar face raul de pe lume!

Sa iit mearga sampania la suflet!
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 
The following users thanked this post: remarque

Offline ntire2000

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #22 : 19.Dec.2023, 09:16:13 p.m. »
Ehe, de ar intelege tot omul ca schimbarea in bine cere nu ani, ci ....

amenzi si educatie....
Astea sunt de baza, ca generatiile degeaba se schimba cu altele la fel de imbecile.

Cel mai bun exemplu, am ajuns de la politicieni hoti profesori universitari la politicieni seminanalfabeti cu doctorate plagiate.

Iar ca sa fim la subiect, nu pot decât sa mentionez faptul ca patronul Limuzin Autohaz este un om deosebit care îsi câstiga banii muncind cinstit, inclusiv ca sofer de tir prin Canada.
Tin minte ca la una dintre revizii nu era prezent prin firma - ocazie cu care am aflat ca e plecat la munca în Canada, tocmai de aceea socul meu a fost si mai mare când am aflat ulterior ca el este patronul service-ului.

Aratati-mi un dealer de la noi ca face bani extra muncind ca un sofer oarecare prin lumea larga, ca-mi fac reviziile pe viata la service-ul lui.
« Ultima Modificare: 19.Dec.2023, 09:30:42 p.m. de ntire2000 »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline remarque

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #23 : 19.Dec.2023, 10:32:20 p.m. »
În martie 2019 după o zi de investigații am fost chemat in service-ul din Debrecen să mi se dea vestea cea rea: blocul motor distrus. M-a întîmpinat un tip în salopetă care s-a instalat urgent sub mașina ce era ridicată la vreun metru și jumătate deasupra solului și mi-a arătat și explicat într-o engleză aproximativă ce probleme sunt. Mi-a mai spus câte ceva și în maghiară că lângă mine era un prieten venit din Bistrița ce înțelegea puțin limba.

Ulterior am aflat că era patronul. Era seara cam pe la ora 19. Cam ce patron de service Suzuki de la noi muncește în salopetă pe la ora aia și dă clienților veștile proaste?

P.S. Am și uitat ce semnătură am aici pe forum, acu am revăzut-o cu ochi „proaspeți" și mi se pare că e de mare actualitate.
« Ultima Modificare: 19.Dec.2023, 11:01:21 p.m. de remarque »
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip