Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 650698 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ntire2000

Am fost recent la un parastas la o biserica de la tara.
Am ascultat cu stupefactie predica izgonirii din rai debitata de un retard din asta.

La un moment dat a spus ceva de genul: "trebuie sa fim mai hicleni (vicleni) decât sarpele (adica necuratul) care a ademenit-o pe Eva" - asta efectiv m-a dat pe spate, era cel mai tare hint - ca "parintele" a mai debitat niste aberatii prin care batea apropouri la cât de curva era Eva si nedemna de Adam - care saracul a fost nevoit sa *** ca n-avea mai bine de unde sa aleaga....aia e, când ai un singur fel pe meniu ....

Am respirat niste decenii pe tarlaua asta, dar nu mi-am pus niciodata problema ca trebuie sa fiu mai al dracu' decât dracu'...
Efectiv n-am stiut ca biserica da (si) lectii de "hiclenie", pe lânga alea 10 porunci.
S-apoi ne mai miram de ce ne f*tem cu atâta patos între noi, de ce ne lipseste unitatea "în cuget si-n simtiri".

Astia suntem, atâta putem - vorba unui sitcom (prost) care ne caracterizeaza.

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14364
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

Da, am virat la "Daruieste viata" vreo 5 ani consecutiv procentul ala din impozit pe care-l pot directiona unde vor muschii mei.

Si acuma, la final, parca ma macina un regret - când vad nemernicia unora de a tergiversa darea în folosinta a spitalului.
Nu-mi pare rau pentru bani sau pentru faptul ca am facut un bine si poate le-am dat o sansa la viata unor copii.

Ci pentru faptul ca am facut un bine nemeritat unor SCURSURI pe care ar trebui sa nu-i mai rabde pamântul.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1552
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline ntire2000

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14364
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Și în sistemul medical e vraiște, atât în cazurile oamenilor de rând, dar mai ales al celebrităților,  pe care mass-media le reflectă în mod deosebit.
Îl plimbă pe batrânul actor de la un spital în altul, nimeni nedorind sa-i înregistreze decesul în propria curte, neputând să-i rezolve starea acută în care se află.
Nu m-ar mira ca acesta sa survină intr-o ambulanță sau într-un avion sanitar care-l va transporta la o unitate sanitară din străinătate.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

Când l-au urcat în avion ca sa-l aduca la voi, un coleg mai hâtru a zis ca-l duc mai aproape de Bellu.

Si da, din pacate în RO absolut totul e vraiste.
Suntem condusi de niste oameni slabi si fara demnitate.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1552
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
@gabineg nu îl înțeleg pe el și familia lui dece nu hotărăsc sa se trateze undeva în afara Austria, Germania, chiar și Ungaria.
Vrea sa fie un erou național pina la capăt??
În decursul anilor am avut credite făcute pt viata soției și am ales străinătatea pt anumite intervenții chirurgicale și nu am greșit. Dacă fac o socoteala cred chiar ca am ieșit mai ieftin decât în România dar în viata fără nici o complicație.
Pana și cu bătrâna SX4 am ales Ungaria la un moment dat și nu regret.

  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline ntire2000

Si dovada ca suntem o colonie fara demnitate si viitor.
Ce bine ar fi sa avem un lider adevarat asa cum au altii - popoare mai mici dar care primesc mai mult respect.
Nici o referire la Austria, Ungaria sau Serbia.......

Avem o pozitie geostrategica care ne-ar avantaja ca sa fim un pic mai "întepati", dar ce folos ca ne conduc niste tradatori prosti....
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Laurentiu

ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!