Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 645548 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline miocrl

ei bine .. copilul meu deja creste..  =((

acum 7 minute m-am intors de la Sara motors. de pe o "strada".. dintr-o curte a iesit un tembel pana la mijlocul benzii pe care mergeam eu.. norocos am fost ca am avut banda cealaltea libera.. sau.. poate nenorocos.. :(

bine inteles ca l-am claxonat vehement pe tembel. care... s-a luat dupa mine.. cu cateva tentative de depasire si oprire pe care l-am facut sa le esueze ..am ajuns la servici, am parcat.. nu avea rost sa fug prin tot orasul ca tembelul m-ar fi urmarit..
a coborat din masina si s-a rastit la mine cu diferite cuvinte dupa care mi-a aplicat un CAP IN GURA.. da Romania.. apoi inca un dos de palma..
".. sau.. poate nenorocos.."  ca franam cu ABS-ul din dotare si.. nu mai se lua de mine

daca voiam sa imi repar masina... eventual puteam salva capul in gura cu un mic accident..

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
mi-a aplicat un CAP IN GURA.. .. apoi inca un dos de palma..

:-O :-O :-O nu-mi vine sa cred, ce nebun!! Si cati ca asta mai sunt pe strazi! Ooff... de asta nu e bine sa te iei de toti prostii din trafic :(
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline pitzy_

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 569
  • Gen: Bărbat
Imi pare tare rau sa aud asa ceva, de ce oamenii buni sunt pedepsiti in fel si chip si aia care nu au nici un Dumnezeu isi fac de cap?  :dknw:
Nu ma mai mira nimic in tara asta, lumea a luat-o razna total, mai acu cativa ani am trecut si eu prin ceva similar numai ca dupa cateva strazi de urmareala l-am fentat la o intersectie si nu a putut sa continue urmarirea, dar ce sa va zic amenintari si alte chestii. Trecand printr-o chestie de genul acesta cam sa reactionezi, sa te inraiesti sa gandesti pozitiv si sa treci peste, viata asta te poate chimba in orice moment in ceva ce poate niciodata nu te-ai gandit ca poti deveni, acu depinde pe cale vrei s-o apuci.
Suzuki SX4 1.6 4WD GS  -  True Way of Life
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
unele persoane nu merita nici macar o injuratura

(sigur poti sa-i iei numarul, sa-i cauti masina, sa-i faci o mega bucurie, etc dar nu merita treci peste si data viitoare lasa-i dracu)
 

Offline Batranul

Cred ca in situatii de genul asta cel mai eficient este de sunat la 112.

Si eu era sa intru intr-o altercatie cu un nene....m-am cacat pe mine cand l-am vazut iesind din masina (stiam de el de ani de zile ca era practicant de kickboxing si cu ceva medalii si cu o fatza din aia .. cred ca s-a nascut incruntat) la urmatoarea intersectie. Ideea e ca eram in giratoriu, el in banda exterioara, iar cand sa ies eu, se bagase el...l-am lasat, am dat un claxon scurt, fara faruri si alte alea...in intersectia urmatoarea la semafor a iesit din masina si a venit spre mine si mi-a zis ca nu observase semnalizarea si nu si-a dat seama ca si eu ieseam. I-am zis ca de..se mai intampla, insa era cat pe ce sa ne botim masinile aiurea...nu mi-era de masina, dar fatza mea de fotomodel nu cred ca ar suporta bine vreo 2 bucati  :D :D :D

De atunci, desi nici inainte nu eram protestatar vehement al greselilor altora, protestez scurt si la obiect iar ca sa ma racoresc injur singur prin masina  :D
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
...masina nu are nicio vina in toata treaba asta!
Go Terios!!!:)
 

Offline miocrl

norocul a fost ca era un pic mai scund ca mine  :-/

si tare m-am abtinut sa nu reactionez fizic.. ma bucur ca am reusit.  >:)

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
I-auzi, si mic si rau :w Bine ca n-ai patit nimic! Poate scotea naibii vreun cutit... :notlst:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline pitzy_

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 569
  • Gen: Bărbat
Cred ca un aparat cu soc electric e cel mai potrivit in cazuri de genul asta  >:) .... sau mai bine ... nu, lasam asa
Suzuki SX4 1.6 4WD GS  -  True Way of Life