Autor Subiect: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara  (Citit de 37342 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline kellogs

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #230 : 30.Nov.2019, 10:23:46 a.m. »
Pai acum spui, dupa ce am dat comanda... care e codul filtrului Nipparts ?
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 

Offline enicky

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #231 : 30.Nov.2019, 07:04:10 p.m. »
Pai acum spui,...
   Chiar crezi ca un filtru de 18 lei e la fel ca unul de 90 de lei?!!!!
N-ai de ce sa regreti, o hartie creponata comparativ cu un filtru... Parerea mea... fiecare face ce vrea cu banul lui... :pardon:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline dthem

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #232 : 30.Nov.2019, 07:45:54 p.m. »
Pai tocmai ce am zis ca le-am avut pe amândouă și cel puțin pana acum sunt la fel. Am expus și raționamentul conform căruia prefer sa îl iau pe ăla de 18 RON și să-l schimb de mai multe ori pe an, dar nu e treaba mea sa conving pe cineva care e mai bun. Tu ia ce e mai scump sau ce vrei, dar nu induce idei către alții dacă n-ai experiența cu amândouă.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline kellogs

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #233 : 30.Nov.2019, 08:18:47 p.m. »
Si tot nu dadusi un numar de cod, un link, ceva...
simulatoare TPMS, pentru Suzuki si nu numai - https://spooftpms.com
 

Offline enicky

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #234 : 30.Nov.2019, 08:24:32 p.m. »
... dar nu induce idei către alții dacă n-ai experiența cu amândouă.
.... Acum am un nipparts care a costat 18 RON și de 3 luni își face treaba la fel ca Mann.

     Așa ca am cumpărat mai multe, le schimb măcar de 2-3 ori pe an și tot nu ajung la costul Mann-ului.
     In primul rand am citat inadvertenta din explicatia ta : sunt la fel, dar niparts  voi schimba 2-3/an. Pai daca sunt la fel, de ce le-ai schimba?!
   Iar 3 luni nu inseamna experienta, asteapta macar un an si apoi expune !
   Refuz sa cred ca induc idei proaste colegilor, cel putin cu acest filtru, schimbat in vara(al doilea) si de care am fost foarte multumit.
    Scuze daca te-a deranjat aprecierea mea legata de calitatea(de hartie creponata) unui filtru de 5(cinci) ori mai ieftin decat Mann!
    Am si mentionat la final : ... fiecare face ce vrea cu banul lui.. alege Niparts sau Mann.
   
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline dthem

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #235 : 30.Nov.2019, 09:03:53 p.m. »
N-ai înțeles mai nimic din ce am scris, refuz sa îți explic limba română si sa reiau a 3-a oară explicația. Pentru colegul care vrea codul de la nipparts, acesta este J1342027.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 
The following users thanked this post: ntire2000, kellogs

Offline ntire2000

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #236 : 30.Nov.2019, 10:51:20 p.m. »
@enicky, nu te supara dar si filtrele astea sunt cumva ca si ciorapii.
Dupa o vreme încep sa puta.
Mai bine schimbi 2-3 (care e chiabur si traieste în Bucuresti chiar 4) pe an la 18 lei bucata decât sa dai 90 de lei pe unul care oricum pute dupa maxim 6-7 luni.

PS: întelegeam sa fac front comun cu tine daca era vorba de filtrul de ulei, la ala nu merita compromisuri.  :)
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline enicky

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #237 : 01.Dec.2019, 02:28:25 p.m. »
@enicky, nu te supara dar si filtrele astea sunt cumva ca si ciorapii.
Dupa o vreme încep sa puta.
  Asta cam asa-i ! Sau ca adidasii : cu un Adidas stai toata ziua incaltat si nici nu te dor picioarelea, dar cu un adibas dupa 3 ore te dor si picioarele iar daca te descalti, pica musca !  :) Dar schimbi 3 pe zi !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline florin301975

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #238 : 06.Ian.2021, 06:18:10 p.m. »
Salut .Am luat acest filtru FP1919 (70 lei) si il voi monta zilele acestea. Sincer ma saturasem de filtrul montat de reprezentanta care intra in habitaclu orce miros.
 

Offline jante.otel

Re: Filtru Polen Carbon Activ New Vitara
« Răspuns #239 : 07.Ian.2021, 09:40:16 p.m. »
Oare filtrul asta merge si pe S-Cross (pre facelift, an 2013)?
  • S-Cross
jante.otel@yahoo.ro

Tel: 0799354972