Autor Subiect: AutoNet service Bucuresti - Giulesti  (Citit de 253794 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Myhay

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1230 : 13.Feb.2018, 03:42:37 p.m. »
Da, banuiesc ca preturile sunt mai mici pentru ca magazinul este online. Si eu am cerut oferta de pret dar stiam referintele de dinainte. Cauta pe forum, in sectiunea New Vitara, subiectul cu piese si referinte si vezi ca pe acolo am pus chiar eu referintele pentru consumabilele motorului 1.4.

Nu mai cauta...uite aici http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=6830.msg202507#msg202507

Multumesc ! Din pacate nu ma intereseaza reperele pentru Vitara ci pentru Baleno  ;-)  Prima revizie o sa o fac cu piesele lor direct din reprezentanta ca sa vad eu exact ce filtre pun si cum arata , ce producator le fabrica si codurile pieselor asa incat sa nu se faca greseli cand voi achizitiona din alte parti filtrele.

  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1231 : 13.Feb.2018, 04:35:46 p.m. »
Eu oricum, dupa ce expira garantia initiala de 3 ani, mai fac maxim o revizie in reteaua Suzuki, la 4 ani, apoi, incepand cu a 5-a revizie (din 2 in 2 ani) ma voi duce la alte service-uri "de cartier" cu piese de origine luate de pe net, la pret mai mic si cu manopera decenta.
Eu fac taman invers. Imi cumpăr piesele si consumabilele care-mi convin (non-Suzuki) de pe net si ma duc sa fac revizia la Autonet. Am mai multa incredere in ei decat intr-un service de cartier si sunt dispus sa plătesc pentru asta.
« Ultima Modificare: 13.Feb.2018, 08:08:51 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline EManu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
  • Gen: Bărbat
    • Constanta
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1232 : 13.Feb.2018, 04:42:58 p.m. »
Eu oricum, dupa ce expira garantia initiala de 3 ani, mai fac maxim o revizie in reteaua Suzuki, la 4 ani, apoi, incepand cu a 5-a revizie (din 2 in 2 ani) ma voi duce la alte service-uri "de cartier" cu piese de origine luate de pe net, la pret mai mic si cu manopera decenta.
Eu fac taman invers. Imi cumpăr piesele si consumabilele care-mi convin (non-Suzuki) de pe net si ma duc sa fac revizia la Autonet. Am mai multa incredere in ei decat ibtr-un service de cartier si sunt dispus sa plătesc pentru asta.
am si eu o intrebare cei de la suzuki sunt de acord sa vii cu consumabile cumparate de tine din alte surse,nu afecteaza garantia
  • S cross 1.4 BJ 2017
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1233 : 13.Feb.2018, 04:45:24 p.m. »
Some do, some don't.
Cat esti in garantie trebuie sa folosesti consumabile Suzuki. Le cumperi de la dealer sau de la pieseauroradacini. După ce iesi din garantie vii cu ce consumabile dorești.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1234 : 13.Feb.2018, 04:53:42 p.m. »
Totodata la Autonet imi pare foarte profi domnul inginer de la casa, nu este foarte sociabil dar mi-a placut ca la un moment dat s-a dus la masina sa vada cum merge treaba. Cred ca nu le poti avea pe toate si eu prefer sa fie un bun profesionist fata de un vanzator sharmant.

Despre cine vorbesti? Satenul sau brunetul?
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1235 : 13.Feb.2018, 04:55:20 p.m. »
Nu stiam ca sunt doi desi aveam adresa de email/telefon pentru doua persoane. Domnul brunet.
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1236 : 13.Feb.2018, 05:35:31 p.m. »
Domnul brunet.

Domnul Sorin. Atitudine pro-client, chiar dacă pare foarte serios, chiar ursuz as zice. :(
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Ash

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1237 : 13.Feb.2018, 07:33:47 p.m. »
Costul orei de manopera se modifica daca vin cu consumabilele mele? In unele service-uri stiu ca se practica asta
  • -
Vitara 1.6 Spirit AllGrip Diesel TCSS
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1238 : 13.Feb.2018, 07:42:16 p.m. »
Nu. Este fix si afisat pe peretele sălii de așteptare.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1239 : 13.Feb.2018, 09:06:41 p.m. »
Da, probabil ai dreptate. Am avut interactiuni limitate, o inspectie de 1000km si o garantie.