Autor Subiect: AutoNet service Bucuresti - Giulesti  (Citit de 253793 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Myhay

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1220 : 13.Feb.2018, 02:36:48 a.m. »
@Cosmin09 -  Toate filtrele si uleiul le-ai achizitionat de pe pieseautoradacini sa inteleg. Sunt exact aceleasi piese ca in reprezentante dar mai ieftine corect? Ma gandesc ca sunt la preturi mai de bun simt din simplul fapt ca este magazin online in cea mai mare parte si costurile sunt mai reduse si isi pun adaosuri mai mici. Din ce vad trebuie sa le cer oferta de pret pentru ca piese nu se pot gasi dupa selectorul acela de masini.Multe din modelele Suzuki nici nu sunt in acea lista sa vezi tu preturile direct. Optimizarea site-ului este destul de slaba
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline Cosmin09

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1221 : 13.Feb.2018, 09:26:33 a.m. »
Da, banuiesc ca preturile sunt mai mici pentru ca magazinul este online. Si eu am cerut oferta de pret dar stiam referintele de dinainte. Cauta pe forum, in sectiunea New Vitara, subiectul cu piese si referinte si vezi ca pe acolo am pus chiar eu referintele pentru consumabilele motorului 1.4.

Nu mai cauta...uite aici http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=6830.msg202507#msg202507
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 
The following users thanked this post: Myhay

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1222 : 13.Feb.2018, 09:48:12 a.m. »
Am contactat si eu recomandarea colegului @Myhay, aveti idee daca au si roti de rezerva? Din ce vad au doar consumabile si ma astept raspunsul prin formularul de pe site sa fie intarziat.
 

Offline Cosmin09

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1223 : 13.Feb.2018, 12:03:20 p.m. »
Deja ne indepartam de la subiectul acestei pagini dar cererea de oferta se poate trimit prin e-mail...eu am primit raspuns in cateva ore. Le poti cere sa-ti spuna daca au roata de rezerva pe stoc sau daca se poate comanda pentru masina ta. Eu cand i-am intrebat de preturi, le-am dat lista de piese care ma intereseaza (referinta si denumire) - stiam sigur ca alea sunt pt masina mea.
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1224 : 13.Feb.2018, 12:05:36 p.m. »
Si eu am facut acelasi lucru, cu coduri cu tot si alternative doar ca prin formularul de pe site-ul lor. Eram doar curios la ce sa ma astept dar daca am date constructive am sa postez altundeva. Multumesc pentru pont.
 

Offline Relisis

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1225 : 13.Feb.2018, 12:16:54 p.m. »
Ieri am facut si eu revizia a doua la Autonet Giulesti; placut impresionat, programarea s-a respectat-la ora 08:30 a bagat masina in service, amabili si curat. Pret 917 ron-ulei, filtre si lichid de frana. Defectiuni constatate si neremediate: Scartait cardan si lampa parasolar pasager se vor schimba pe garantie(zic ei in 5-6 zile..).
  • Suzuki Vitara 1.6 benzina allgrip passion
 

Offline ...

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1226 : 13.Feb.2018, 12:38:03 p.m. »
IMENS pretul. Cu tot cu reducere de 10% pentru membru SCR a fost 917 lei?
 

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1227 : 13.Feb.2018, 12:41:20 p.m. »
@cad, eu tot acolo am dat 300lei pe schimbatul rotilor ... 900 nu imi pare mult fata de  diferenta de complexitate.
 

Offline ...

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1228 : 13.Feb.2018, 01:12:09 p.m. »
Te cred ca ai dat. De ce, nu inteleg, insa.

Eu oricum, dupa ce expira garantia initiala de 3 ani, mai fac maxim o revizie in reteaua Suzuki, la 4 ani, apoi, incepand cu a 5-a revizie (din 2 in 2 ani) ma voi duce la alte service-uri "de cartier" cu piese de origine luate de pe net, la pret mai mic si cu manopera decenta.
 

Offline duculetu

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1229 : 13.Feb.2018, 01:19:49 p.m. »
Am acasa factura, daca ajuta pe careva pot scoate datele sensibile. Eu am garantie sapte ani asa ca nu ma gandesc sa plec prea curand, dar am inteles ca preturile difera intre DAB si Autonet spre exemplu, deci cred ca exista o oarecare cale de mijloc. Sunt confortabil sa ofer un % peste costul unui service de cartier in ideea ca fac interventia la reprezentanta, ramane un istoric al masinii, sustin dealerul local/brandul, mecanicii au un training anume pe aceasta masinuta, etc. dar in momentul cand din procent ajungi in multiplicator (x2, x3) chiar devine inconfortabil.