Autor Subiect: mi-a placut si va spun si voua...  (Citit de 214323 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline shpeedy

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: SuViPa

Offline Leutz

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #611 : 29.Mar.2017, 04:31:50 a.m. »
Foarte frumos  :good:.

Si la Braila citeam ca merge bine santierul. Ziceau in ziarul local ca au prins niste contracte bune cu perspectiva pana catre anii 2020+; si ca sunt in cautare de forta de munca.
Mai ziceau si ca in total in judet, Yazaki si santierul naval au scos recent la "bataie" 1700 de locuri de munca, pentru care ofera programe de calificare si atestari la locul de munca, inclusiv burse pentru studii profesionale.
Problema e ca nu se bate nimeni pe ele. Ajutorul social si crasma sunt inca la mare cautare in satele din judet, impreuna cel mult cu munca ziliera de sezon, la negru, la fermele din zona.
Daca-ati fi vazut ce comentarii erau la articol  :popa: ... ohhh doamne !!! Ne iau strainii tara si fug cu ea in carca, romanul rob la altii, ... mai bine pe strazi decat asa. Minunat!!!  :(


Oricum, legat mai strans de topic si lumea auto, ia uitati ce propune Mercedes. Cat de banala e ideea si totusi decenii si decenii nu s-a gandit nimeni. Te trazneste cate-odata, cand te gandesti cat de mult se inradacineaza unele chestii, ca pur si simplu solutii alternative par sa nu mai existe. Intortocheate sunt caile ... creativitatii.

« Ultima Modificare: 29.Mar.2017, 04:44:07 a.m. de Leutz »
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 
The following users thanked this post: toma, SuViPa

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #612 : 29.Mar.2017, 01:26:55 p.m. »

Cat de banala e ideea si totusi decenii si decenii nu s-a gandit nimeni. Te trazneste cate-odata, cand te gandesti cat de mult se inradacineaza unele chestii, ca pur si simplu solutii alternative par sa nu mai existe.
Poate te va trazni faptul ca, de cel putin un deceniu, solutia stropitoarei inglobate in stergatoare este disponibila si aplicata comercial. Doar ca a inceput pe autovehicule cu parbrize mari si supermari (camioane, autobuze). Sistemul este mai basic, avand una doua duze "clasice" montate pe bratul stergatorului. Mercedes doar a adus acum solutia la inalt rafinament distribuind apa direct prin lamela, adaugand incalzirea acesteia. De lamela incalzita, recunosc ca n-am mai auzit pana acum, asa ca un pic de traznet am luat si eu :)
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline wolfin

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #613 : 29.Mar.2017, 01:46:50 p.m. »
la raposatu espace parca asa era de prin 1997...pe stergator. bine..nu era si incalzit
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline enicky

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #614 : 29.Mar.2017, 02:27:48 p.m. »
    Si la Master-ul nostru de la servici are stropitoare in stergatoare, dar nu asa rafinate. :)
Problema e ca nu se bate nimeni pe ele. Ajutorul social si crasma sunt inca la mare cautare....
              Exact, daca au salariu, nu mai au ajutor. Si s-ar angaja, dar daca nu-i place job-ul si pierde ajutorul degeaba? Pe de alta parte, nici angajatorii nu sar de salariul minim pe economie !  Dar oricum, e mai bine sa bei pe caiet sa sa-ti vina ajutorul de la primarie.
« Ultima Modificare: 29.Mar.2017, 02:41:07 p.m. de enicky »
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #615 : 02.Apr.2017, 12:57:58 p.m. »
M-am uitat pe lista de sarbatoriti ai zilei si am descoperit un decan de varsta al forumului, pe userul @chabru , care are o firma de tuning la Bruxelles dedicata marcii Suzuki. A stat cu noi vreo patru ani, chiar daca nu intelege o iota romaneste. Sper sa fie bine si ii doresc La multi ani. I-am trimis si un PM in acest sens...  :)
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Lerua07

  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: rexkrokiDAU


Offline Lerua07

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #618 : 10.Apr.2017, 09:35:07 p.m. »
Dacia Aventurier !  :-O
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 
The following users thanked this post: SuViPa

Offline Lerua07

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #619 : 13.Apr.2017, 03:32:11 p.m. »
NU mi-a placut, dar va spun si voua : asta este al 3-lea an consecutiv cand iau amenda (una pe an  :D ) exact inainte de Paste, primele 2 ptr viteza (64 si 72 km/h) si a 3-a ptr stationare in loc nepermis (590 lei !!!)  :-O   :-((
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !