Autor Subiect: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc  (Citit de 31606 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MrZ

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #20 : 30.Sep.2008, 01:53:46 a.m. »
O sa radeti.. dar am vazut cat m-am invartit pe acolo prin showroom - pe perete langa ghiseul "Piese schimb" (de unde am luat coltarele si am comandat jentile) - niste preturi: ceva gen 257 RON revizia la 15000, & so on... :|

Nu am intrebat.. am zis ca sunt vechi. Trebuie intrebat clar. Eu o sa revin la B&S pe 8 oct. pentru vopsire bara fata, lipire coltare..., si atunci o sa ma lamuresc sigur.

Ptiu, sa nu le fie de deochi!
« Ultima Modificare: 30.Sep.2008, 01:55:22 a.m. de MrZ »
Suzuki SX4 1.6l 4X4 GS 107CP
 

Offline rexkrokiDAU

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #21 : 30.Sep.2008, 02:21:55 p.m. »
Cauciucuri de iarna

am luat de la cauciucuridirect.ro 4 buc  Dunlop SP Winter Sport M3 195/65 R15 91T cu 233.40 Ron pe bucata cu tot cu TVA.
A doua zi dupa ce am facut comanda am cititi ca sunt si in oferta la Metro, chiar mai ieftine. Asta e, se pare ca am eu talentul asta sa cumpar produse care in urmatoarele zile se ieftinesc :) .  Le-am comandat pe 17.09.2008 de pe site-ul lor, le-am platit cu un card bancar VISA Eletcron neembosat si au ajuns la mine (mai precis la ai mei - deci nu am apucat sa verific DOT-ul) pe data de 25.09.2008.
« Ultima Modificare: 30.Sep.2008, 02:23:54 p.m. de rexkroki »
 

Offline shmocs

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #22 : 30.Sep.2008, 02:39:22 p.m. »
Cauciucuri de iarna
...

E o mica diferenta.. nu e asa colosala, dar la metro am pus mana pe ele, DOT, defecte... d-astea - inainte sa le cumpar, deci se exclud nishte eventuale complicatii.

Mii de bafte (vorba unui prieten)
Suzuki SX4 1.6 GS 4WD Argintiu.
 

Offline rexkrokiDAU

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #23 : 02.Oct.2008, 02:14:13 p.m. »
am rezolvat si cu jentile de tabla de 15"  :)

am luat legatura cu dealerul din Sibiu pe 24.09, factura proforma primita pe e-mail a fost platita pe 25.09 iar astazi 02.10 au ajuns jentile. La Sibiu. Ramane sa vad cand am drum pe acolo sa le ridic. Pret 120,00 ron/buc + TVA => 571,20 Ron pentru 4 bucati.

De abia astept prima ninsoare  ;)

Offline >pexic<

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #24 : 02.Oct.2008, 02:47:14 p.m. »
Salut

Cum ai luat legatura cu dealerul din Sibiu? trebuie sa-mi cumpar si eu o janta si nu prea gasesc, multumesc.
Fă din disperarea cea mai profundă, speranţa cea mai invincibilă.
 

Offline rexkrokiDAU

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #25 : 02.Oct.2008, 03:06:14 p.m. »
am completat formularul de contact de pe site-ul lor si am fost apoi sunat a doua zi de catre ei

http://www.trakia.ro/contact.php

Offline ASZ

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #26 : 18.Oct.2008, 07:13:09 p.m. »
Nici la mine in carte nu scria de revizia de 1.000 de km, insa pt. linistea mea am "investit" 40 lei la Redtor pentru aceasta inspectie (care NU MAI este obligatorie).
Intre timp am cumparat tavita de portbagaj (de la Selgros) cu 26 lei si set de presuri cauciuc originale cu 136 lei (de la C&G Motors Cluj)

Offline lukearh

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #27 : 20.Nov.2008, 12:48:07 p.m. »
 Sunt interesat de achizitionarea unei cutii portbagaj, pentru bere transversale, si am vazut ca la hypermarketuri, cash and carry etc.... au preturi foarte bune (doar ca trebuie sa ai noroc sa o gasesti intreaga). Stie altcineva alt furnizor?
SUZUKI SX4 1.5L GLX - galactic gray met.
 

Offline ASZ

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #28 : 20.Nov.2008, 02:44:19 p.m. »
http://www.portbagaje.net/

Au si un pliant prin polus Cluj, care acorda o reducere de 5% ...

L.E. In cursul zilei de maine ma voi intalni cu cei de la Toptools (portbagaje.net). Avand o relatie buna cu firma lor (le furnizam solutii de soft economic), pot intreba de ceva oferta speciala pt. membrii forumului.

L.L.E. Au deschis magazin si in Bucuresti
« Ultima Modificare: 26.Nov.2008, 09:37:33 a.m. de ASZ »
 

Offline lukearh

Re: PRETURILE CONSUMABILELOR LA DEALERI VS. MAGAZINE GEN Metro, Selgros,etc
« Răspuns #29 : 26.Nov.2008, 11:39:34 a.m. »
 Am luat cutie G3 de portbagaj din Carrefour cu 4 mil. Foarte multumit.
Citat
O sa radeti.. dar am vazut cat m-am invartit pe acolo prin showroom - pe perete langa ghiseul "Piese schimb" (de unde am luat coltarele si am comandat jentile) - niste preturi: ceva gen 257 RON revizia la 15000, & so on... :|

Am trimis mail la BS si uite raspunsul lor:
 "In primul rand va multumim pentru interesul acordat serviciilor noastre.Costul informativ al unei revizii pentru SX4 1.5 GLX este de 195.4 euro TVA inclus.

Pentru orice alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

Va multumim! "

O sa ii rog sa detalieze, sa vad ce e inclus in acest pret. Oricum e destul....

SUZUKI SX4 1.5L GLX - galactic gray met.