Autor Subiect: Ii legal asa ceva?  (Citit de 4292 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cobra20

Ii legal asa ceva?
« : 23.Aug.2009, 06:22:15 p.m. »
Am unul din blocul celalalt care imi tot "blocheaza" iesirea din garaj, ma rog mi bine zis imi ingreuneaza treaba, si as vrea sa aflu daca pot face ceva pe cale legala: amenda, tractat masina, etc. pun si cateva poze sa vedeti despre ce e vorba:





Astept pareri...
Something, somewhere went terribly wrong.

R.I.P. SJ 88 TAS Suzuki Ignis Daily driver: SJ 88 TSA Ford Focus mkII       Tel.:0749.405.130
 

Offline nada605

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 315
  • Gen: Femeie
  • B-07-SAP
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #1 : 23.Aug.2009, 06:28:22 p.m. »
e foarte legal sa suni la 112 si sa reclami, prin lege ai dreptul sa ai intrarea/iesirea la garaj libera , vine imediat politia cu masina de radar il pozeaza de doua ori la interval de 5 minute, ii pune fluturas de amenda, il amendeaza si ii ia 2puncte ,,...eu am curte si mereu sint blocata cu masina in curte  si am experienta la astea  ...faza e ca tu chiar ai loc sa treci din cite vad eu in poze......
Sex bomb inside! 1.3 gs blue kashmir

интересное
 

Offline Galex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Gen: Bărbat
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #2 : 23.Aug.2009, 06:33:22 p.m. »
In Codul Rutier scrie la stationare: se interzice blocarea cailor de acces ale proprietatilor private, alaturate drumului public. Cititi cu atentie: cai de acces; asta inseamna orice cale de acces, pedestra sau auto!  Lucru care se sanctioneaza.
Poate la inceput ai putea sa vorbesti cu el. Din cate am vazut din poza, poate sa stationeze si mai in fata.
 

Offline cobra20

Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #3 : 23.Aug.2009, 06:41:27 p.m. »
deaj duc razboiul asta de un 1 anul trecut deja era politia pe el dar a scapat doar cu proces verbal, amu vreau mai mult ca nu a invatat nimic, oricum maine ma duc la politie cu pozele astea sa vad ce rezolv ca deja ma calca pe nervi, apropo nu e cu cine sa vorbeti ca incepe sa injure etc, deci nu cobor eu pe nivelul lui de inteligenta
Something, somewhere went terribly wrong.

R.I.P. SJ 88 TAS Suzuki Ignis Daily driver: SJ 88 TSA Ford Focus mkII       Tel.:0749.405.130
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #4 : 23.Aug.2009, 08:22:34 p.m. »
O sa se agate de faptul ca iti lasa loc sa poti intra/iesii din garaj!Se vede si in poza.
Go Terios!!!:)
 

Offline Galex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Gen: Bărbat
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #5 : 23.Aug.2009, 08:28:34 p.m. »
O sa se agate de faptul ca iti lasa loc sa poti intra/iesii din garaj!Se vede si in poza.

Are loc iasa, dar chinuit rau...nu cred ca ti-ar conveni nici tie.
Eu patesc cam acelasi lucru cand ma duc acasa la Pitesti. In fata curtii parcheaza toti, ca e umbra, cu toate ca langa casa mea este parcare de 100 de masini. Si eu stationez in parcare iar vecinii in fata casei  mele. Ca si in cazul de fata este lipsa de bun simt. Cred ca poate si el sa parcheze cu 2 metrii mai in fata.
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #6 : 23.Aug.2009, 08:32:22 p.m. »
Eu nu am zis ca nu are dreptate,dar dupa cum se comporta melteanul ala cu Peugeotul, asta o sa faca.Cred ca o sa mai ai de tras cu el.
Go Terios!!!:)
 

Offline nada605

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 315
  • Gen: Femeie
  • B-07-SAP
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #7 : 23.Aug.2009, 08:49:02 p.m. »
eu ti-as sugera altceva daca nu merge cu politia:  se ia o cheie cit mai ascutita,se face plimbarea de seara in jurul pegeoului, se scrie eventual 4x4 in prima zi, a doua zi =16, iar a 3a zi se face semnul V (vazut, corect), se mai poate da noroc cu stergatoarele cu ambele maini la fiecare stergator, pentru a ii face omului 2 seturi,poate are nevoie mai tarziu, sau se pot folosi ciocanul si citeva cuie in 2 roti..eventual pe diagonala, fata-spate(asta ca sa nu il ajute roata de rezerva) a se folosi manusi pentru a nu ramane amprente.in caz ca ai un prieten cu o masina mareeee si cu bare de protectie(eventual un tanc) poti sa il chemi in vizita cand acest individ are masina parcata in locul cu pricina. >:).Distractie placuta!!! >:) >:)
Sex bomb inside! 1.3 gs blue kashmir

интересное
 

Offline bogdanb

Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #8 : 23.Aug.2009, 09:07:46 p.m. »
Nada, astea sunt masuri extreme totusi, chiar daca sunt poate cele mai eficiente.
@cobra, eu zic sa incerci sa-l convingi sa o lase juma' de metru mai inapoi. Sau, sa o puna pe directia aleii tale, dar 2 metri mai in fata astfel incat sa-l poti ocoli cand iesi.

Sau, poti face altceva: vino la un stagiu de 1 luna intr-un cartier din Bucuresti (de preferat Rahova, Militari sau Berceni). Dupa intoarcerea acasa, vei ramane uimit cat spatiu de parcare e disponibil in Zalau si in plus, nu te va mai enerva ca trebuie sa faci o manevra in plus ca sa iesi din garaj.

OK, dincolo de gluma, un sfat serios: planteaza un stalpisor din teava de fier chiar pe colt, astfel incat cetateanul sa fie obligat fie sa o lase mai in spate, fie sa o puna in mijlocul drumului.
« Ultima Modificare: 23.Aug.2009, 09:11:04 p.m. de bogdanb »
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 
The following users thanked this post: badmania98

razak

  • Vizitator
Re: Ii legal asa ceva?
« Răspuns #9 : 23.Aug.2009, 09:12:30 p.m. »
decat sa te complici cu o cheie mai bine dai 15 ron pe DECANOL SUPER , face minuni pe lac si vopsea , scoate tabla in evidenta si ii da un luciu de invidiat !