Autor Subiect: Scaune Suzuki Vitara  (Citit de 3887 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wolfin

Re: Scaune Suzuki Vitara
« Răspuns #20 : 18.Apr.2018, 11:21:12 p.m. »
Nu sunt convins pana nu masor eu.....vedem.

Or sa apara si dezmembrarile.
.
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline Radovan_eu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Gen: Bărbat
    • Iasi
Re: Scaune Suzuki Vitara
« Răspuns #21 : 16.Dec.2023, 03:01:42 a.m. »
Buna seara. De aproape un an, am cumpărat o Vitara Spirit cu scaune îmbrăcate în imitație piele. Problema ce-a mai mare este că aripioara stg de la șezutul scaunului de la șofer îmi dă dureri foarte mari in șoldul stg. Am înlocuit buretele șezutului cu cel de pe scaunul din dreapta, fara efect, am tăiat din aripioara stg, e destul de tare și am lipit o fâșie de burete moale in locul bucății scoase, care sa de-a forma inițială a șezutului, fara efect. Am senzația că șezutul scaunului este lăsat pe stânga și toată greutatea corpului se lasa pe sold, am verificat scaunul și e ok, nu are probleme de inclinare, tasare. E prima și singura mașină ce-mi da acest disconfort maxim! Am pus o pernuță subțire pe șezut, e puțin mai bine dar după un timp, durerea devine insuportabilă și cu aceasta. Am și un Duster, dar la acesta nu am nici o problema de acest fel.
Am rămas fără idei și mă bate gândul să înlocuiesc scaunele fata cu altele de pe alta marca auto. Am 1.7h și 90 kg.
  • Vitara
 

Online ntire2000

Re: Scaune Suzuki Vitara
« Răspuns #22 : 16.Dec.2023, 10:11:16 p.m. »
Cel mai simplu era sa pui o perna peste partea centrala a scaunului, astfel încât aripioara aia sa ramâna mai jos.
Am condus multe marci dar de scaunele de la Vitara chiar nu ma pot pânge, si am 1,86 si 97 de kile.


PS: din Duster dupa 120 de km nu-mi mai simteam fundul când am coborât, pentru poponetul meu are scaune extrem de tari.
PS2: cauta pe la dezmembrari ca sunt o gramada de Vitare puse pe olx, am vazut chiar una Luxus la un moment dat; poti sa mergi si sa testezi scaunele tapitate de pe variantele superioare Spirit, ma gândesc ca alea sunt mult mai flexilbile decât pielea ecologica care ramâne mai teapana la presiune.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: Radovan_eu