Autor Subiect: Dileme la alegerea New Vitara - 4x4/4x2, benzina/diesel, manuala/automata...  (Citit de 77064 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline zongor

Bun! Acestea fiind spuse, eu îmi odihnesc cazul!

Nu inainte de a adauga ca posibile alternative : BMW Z8, Tesla, Mercedes G si Sandero. Si Toyota Land Cruiser. :D
 

Offline bogdanzarnescu

Pot sa închei eu? Pleaaaase  :D

Am vrut inițial un Porsche Cayenne, 22.000 euro plus o nimica toată, 1450 euro x 49 luni, dar mi s-au părut țărănești tetierele inscripționate cu Porsche și am renunțat
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline rdc

Bun, atunci să comparăm pe Vitara cu Citroen Cactus, Dacia Duster, Mazda CX-3, Audi Q2, Honda HR-V, Peugeot 2008, Skoda Yeti, SsangYong Tivoli, Renault Captur, Kia Soul?
da, cam aia-i competitia
si am dat exemplu yeti 1.4 turbo at. cu discount coboara spre S
apropo de cx-3, pus in situatie, as da aia 3k in plus la orice ora. primesc o masina mai "grown up" la o diferenta destul de mica relativ la preturile de achizitie
in fine, subiectul a fost dezbatut si o sa fie dezbatut la nesfarsit

 

Offline marcone

CX3 e alternativa doar la Vitara 4x2.  Marea problema: pana cum n-am vazut niciun barbat la volanul unui CX3, doar femei.
 

Offline boga81

De ce doar la 4x2? Ca design mi se pare cea mai frumoasa din clasa. 4x4 e. Am mers cu o mazda 3 2.0 120cp cu manuala 6 trepte si se misca ft bine. Deci varianta 150cp imi suna bine. Iar ca interior e mult peste vitara. Mai ramane doar sa gasesc un kit de inaltare :)
  • Duster 1.5 Blue dCi 4x4 SL Orange, chill as f*ck / ex SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm
 

Offline marcone

Un CX3 4x4 e cel putin 22.500 euro (24.300 cu AT) si dupa cum ai spus chiar tu, garda la sol e insuficienta plus unghiul de atac - cel putin ala nu e grozav nici la Vitara.
De ce as da 2700 de euro in plus peste cel mai scump Vitara pentru un CX3 mai inghesuit si mai putin competent pe drumuri proaste? Ca are interior mai bun? Nu dau bani in plus pe asa ceva, doar nu traiesc in masina.
Spun asta in conditiile in care imi place limbajul de design Mazda si ii admir ca nu s-au dus cu valul turbo si inca imbunatatesc motorul aspirat, doar ei au mai ramas din timpurile in care Honda scotea 240CP dntr-un motor de 2L aspirat.
Daca n-as fi avut nevoie de garda la sol si 4x4 imi luam Mazda3 fara sa stau pe ganduri.
« Ultima Modificare: 17.Sep.2016, 04:18:21 p.m. de marcone »
 

Offline enicky

Pot sa închei eu? Pleaaaase  :D

Am vrut inițial un Porsche Cayenne, 22.000 euro
              Si ai stat la indoiala : o vila de 400cp si cuplu 850Nm pe un teren aferent, sau pe patru roti ! :-))
              Eu sunt de acord sa inchei tu, doar sa reusesti ! :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline bogdanzarnescu

Cu tetierele ălea? Mă râdea lumea
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline bogdanzarnescu

Gata, hotarat, comandat.

S, Allgrip, AT - pam pam  >:D< :happy:
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline aleksanders

sper ca nu prin sara.. in rest.. cea mai buna alegere  ;)
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea