Autor Subiect: Totul despre rotile de iarna: pachete complete (jante otel + anvelope), modele de anvelope...  (Citit de 237450 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline fireburn

Nu zici si tu un pret ?
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline manesz

stiu ca e naspa dimensiune.am deschis topicul ca sa spzna fiecare daca i multumit sau nu:).nu mi trebuie pareri pro si contra.important e sa nu te duci in norpi cu slickuri.astea all season pe care le pui sunt ultimul model adica inovatia celor de michelin?
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Exact....inovatia lor.
Iti spun eu : ~750 ron(pe goagle) :)
Go Terios!!!:)
 

Offline manesz

sa le folosesti cu drag:)
 

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Nu zici si tu un pret ?

215/60 R16
vadrexim.ro 572 ron fara montaj - cel mai ieftin in Bucuresti gasit cu compari.ro
« Ultima Modificare: 27.Iul.2015, 12:57:54 p.m. de yeti »
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline Babak

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Bucuresti
  • suzuki vitara
 

Offline fireburn

@Yeti, e super pret daca-s si de vara si de iarna.
Mai scazi si costul a inca un set de jante tabla/al pentru iarna si chiar merita.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline shpeedy

Eu am sa-mi pun all season (sa nu deschidem acum/aici discutiile pro si contra), Michelin CrossClimate http://www.michelin.ro/anvelope/michelin-crossclimate.
Azi ma duc sa le iau si le si inlocuiesc, in idea ca sa le vand cat mai convenabil pe cele de vara ("ca noi" doar 60km rulate).
Spre astea m-am orientat si eu pentru primavara urmatoare. O sa-ti urmaresc impresiile despre ele mai ales in urma iernii 2015/16. :good:

Sent from my X8 using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Am rezolvat azi cu CrossClimate-le
572/bucata net
590/bucata incluzand montaj + sac de plastic pentru cauciucul "vechi" + ciubuc operator.


@Yeti, e super pret daca-s si de vara si de iarna.
Pentru potentialii amatori de CrossClimate, studiati caracteristicile si review-urile. Daca urmeaza sa folositi masina frecvent in conditii de iarna adevarata, pe drumuri acoperite cu zapada/gheata si/sau pronuntat virajate si inclinate, poate mai bine optati pentru anvelope de iarna dedicate. Eu estimez ca ma voi deplasa doar in Bucuresti si imprejurimi, iar experienta iernilor anterioare cu all seazon pe masina imi spune ca Michelin-urile achizitionate vor fi mai mult decat suficiente.
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline Mesmer

Yeti, ai putea sa ne spui caracteristicile jantei tale? Este util pentru cei care vor sa aiba al doilea rand de jante.

Sunt de interes informatii de genul 6.5J R16, 4x114.3 si ETul. 
Din ce stiu eu dimensiunile de mai sus ar fi compatibile dar nu sunt foarte sigur.
 
The following users thanked this post: doracapi