Autor Subiect: Urmatoarea masina care va fi ? ....  (Citit de 46894 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gabin

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #20 : 26.Mai.2009, 10:28:53 p.m. »
cu ce masina? eu din ce stiu motoarele diesel nu au VTEC, doar benzina.
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."
 

Offline bogdanb

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #21 : 26.Mai.2009, 11:54:19 p.m. »
Ma rog, nici eu nu le stiu pe nume...vtec, crdi, cddi, crdi, hdi, etc...:D
Ideea e ca era tot o japoneza, Honda.
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Leutz

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #22 : 26.Mai.2009, 11:56:01 p.m. »
Eu unul n-am in plan schimbari spectaculoase. Si totusi dac-ar fi  :D, ar fi una in aproximativ aceleasi dimensiuni cu SX dar ceva mai capabila in offroad (mai inalt/robust/inchegat).
Si aici ar s-ar incadra cam asa: in ordinea numerelor de pe tricou: Wrangler  :x, Pajero, Vitara , variantele in 3 usi, diesel.
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline killroy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #23 : 27.Mai.2009, 08:27:12 a.m. »
urmatoarea masina ....... hmmmm ........... probabil o honda civic daca nu tot un swift
 

Offline gabin

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #24 : 27.Mai.2009, 08:46:58 a.m. »
nici eu nu le stiu pe nume...vtec, crdi, cddi, crdi, hdi, etc...:D
Ideea e ca era tot o japoneza, Honda.
Eu am in familie un accord diesel i-CTDI si d-aia ti-am zis ca n-are VTEC :D, oricum se aude foarte misto, nu e ca un diesel "tractoras".
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."
 

Offline hugbear

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #25 : 04.Iun.2009, 11:54:06 p.m. »
Nu se pune problema (pentru mult timp de-acum incolo) s-o dau pe Zuza, da' pana cand i-o veni vremea sper sa le vina japonachilor mintea la cap si sa produca din nou Samurai sau Vitara ne-"Grand" (cu ESP :) si celelalte bunatati de pe SX4 si de aiurea).
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline bogdanb

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #26 : 05.Iun.2009, 12:56:10 a.m. »
Asa e Hug... unele masini nu sunt foarte demne de stramosii lor, vezi noul Megane, noua Fabia, noua Octavia si exemplele pot continua. Sunt poate mai accesorizate, dar nu la fel de frumoase. Si din cate am auzit, nici la fel de fiabile...
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Silfax

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #27 : 05.Iun.2009, 12:33:26 p.m. »
SX4 a fost optiunea mea pentru perioada de criza, de aceea am luat-o in leasing pe trei ani...
Dupa ce voi reveni macar la nivelul financiar al anului trecut, voi opta pentru o Japo'... m-am convins (daca mai era nevoie) de faptul ca masinile japoneze rulz. Ca sa fiu sincer Honda Accord mi-a ramas la suflet dupa ce am condus-o.... si am avut la viata mea cu ce sa compar sincer.... nici un Lancer nu ar fi de refuzat. Cu toate ca sunt in asentimentul antevorbitorilor... s-au prostit producatorii astia si au facut modele noi, mai urate decat cele vechi, dar in fine, piata isi va spune cuvantul.
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline bogdanb

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #28 : 08.Iun.2009, 07:43:29 p.m. »
Urmatoarea ca urmatoarea...
Mie mi-ar placea ca la pensie sa fac rost de o masina (eventual) decapotabila din anii 30~50 sa o reconditionez, sa-i pun motor nou, ce mai - sa o bibilesc si sa ma plimb din cand in cand cu ea; bineinteles, daca atunci va mai exista combustibil  :fluier:
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline sanduraveica

Re: Urmatoarea masina care va fi ? ....
« Răspuns #29 : 13.Iun.2009, 10:37:35 a.m. »
Traditionalist pina la moarte! Grand Vitara !!!!!!  Mai spatioasa si .......ma iertati mai de fite!! Suzuka mea ramine in familie fiului meu.
  • Ignis