Autor Subiect: Despre Coronavirus  (Citit de 155664 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #900 : 29.Apr.2020, 12:35:43 p.m. »
Daca-mi dai niste iarba, eu unul ma apuc.  :)
Si asa e trista rau carantina asta.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline shpeedy

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #901 : 29.Apr.2020, 12:42:35 p.m. »
Corect! P'asta o uitasem...

De multi ani n-am mai apucat sa vad cai verzi pascând linistiti pe peretii din sufragerie...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline enicky

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #902 : 29.Apr.2020, 12:50:20 p.m. »
Daca-mi dai niste iarba, eu unul ma apuc.  :)
   Nu e cazul sa se apuce nimeni de fumat: "suspectează însă că plasturii cu nicotină ar putea ajuta la prevenirea infecțiilor cu periculosul virus.", se spune in articol.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ntire2000

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #903 : 29.Apr.2020, 12:59:13 p.m. »
Nu stiu cum e cu plasturii aia, dar iti garantez eu ca iarba ajuta.  :-))
Pe ideea ca alcoolul ataca membrana covid eu bag seara de seara cate un sfert de vin.
Ca sa aflu zilele trecute ca un efect secundar al infectarii este coagularea sângelui.
Pai atunci nu mai bine îl mai subtiem un pic si crestem si presiunea în "supape"?  :-))

PS: Când eram copil si mergeam la bunici, toti babetii de pe ulita bunicii erau trecuti de 80 de ani si bagau dimineata o tuica pentru pofta de mancare.
Era unul de 85 care fuma pachetul de Carpati/Marasesti sau când prindea câte un Snagov zilnic.
A murit în somn la 90 de ani fara gripe si alte alea.
Rar vedeai câte unul sa crape de cancer sau AVC, se traia mai simplu cu niste vicii clar definite si cu care organismul rezista mult peste 70 de ani.
Eu am prins vreo 3 vaccinuri obligatorii, acuma sunt vreo 7 sau 8, plus ce or sa mai vina de acuma.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ...

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #904 : 29.Apr.2020, 01:07:17 p.m. »
Eu prefer să îl subțiez cu ceapă verde și praz. Și nici gura nu-mi miroase, că bag niște brânză de burduf de oi, oi!
Așa era bunicul meu, a făcut AVC la 86 de ani după ce a tăiat lemne. Pur și simplu i-a căzut capul pe masă, lângă mămăliga cu unsoare... Țuică și țigări zilnic, și nu puține.
 

Offline bisti

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #905 : 29.Apr.2020, 01:38:37 p.m. »
Originea numărului de cazuri de cancer sau AVC din ultimii 20 de ani trebuie căutată langa Pripeat.

Sent from my MI 8

 

Offline enicky

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #906 : 29.Apr.2020, 01:55:26 p.m. »
"Pe ideea ca alcoolul ataca membrana covid eu bag seara de seara cate un sfert de vin."
  Apa de ploaie ! Macar un single malt sau single grain baga si tu, poate-poate ! :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline enicky

  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14400
  • Thanked: 3398 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #908 : 29.Apr.2020, 05:00:53 p.m. »
Nicu, cine te opreste sa urmezi exemplul, daca nu crezi autoritățile?  :-/

Update: uuf, iar m-am adresat la persoana a II-a, cand trebuia la a III-a: " cine ii opreste"?
« Ultima Modificare: 29.Apr.2020, 05:13:45 p.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline hugbear

Re: Despre Coronavirus
« Răspuns #909 : 29.Apr.2020, 06:06:29 p.m. »
Și dacă totuși nu nicotina are acțiune virucidă, ci gudronul sau alte otrăvuri din fumul de  țigară?  :-/
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon