Autor Subiect: Suzuki Royal Motors Pitesti  (Citit de 21920 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline jupanul1

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #30 : 13.Oct.2016, 09:50:36 p.m. »
Nu cred că e cazul să faci poze la acte pentru a dovedi cuiva ceva! Eu personal te cred pe cuvânt!
  • Hyundai Tucson HEV (NX4e); ex Vitara 1.4 S, Allgrip, AT, turquoise
 

Offline crsors

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #31 : 13.Dec.2016, 10:19:41 p.m. »
In momentul in care m-am hotarat sa iau actuala masina Am fost la doi dealeri din Bucuresti: Autonet si DAB. Citind pe forum am zis sa incerc si la Royal Motors Pitesti. L-am sunat pe dl. Dobrescu i-am spus ca stiu de dansul de pe forum si vreau o oferta buna. Nu am avut ce sa discutam prea mult, eu stiam ce vreau, el a stiut ce sa imi ofere. Am comandat masina care era disponibila la fabrica si disponibila in trei saptamani adica pe 10 noiembrie. Fix pe 10 am fost sunat ca a sosit masina. Cum nu ma grabeam pentru ca nu am dat-o pe cea veche am zis sa mai astept pana in Decembrie a.i. sa o pot inmatricula in ianuarie 2017 (mai castigi un an la revanzare). Nu l-a deranjat ca nu o platesc atunci si chiar mi-a zis ca daca vreau o spala si o baga in showroom la caldura sa mai umple un spatiu gol. Am considerat ca este un fel de ajutor reciproc. Am fost de acord. Cu aceasta ocazie am prins si ultima suplimentare de fonduri pentru programul Rabla. Am ridicat-o pe 9 decembrie in stare buna, fara mizerie si zgarieturi cum mai ma sacaiau colegii ca ajung masinile din showroom. Singura problema este ca nu mi-a putut da CIV-ul si facturile (cea de achizitie si cea de vanzare catre mine). A ramas ca imi trimite facturile prin curier iar CIV-ul pot sa-l rezolv singur in Bucuresti.
Una peste alta ma declar multumit.
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Passion 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 

Offline jupanul1

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #32 : 13.Dec.2016, 10:41:42 p.m. »
Felicitări pentru achiziție! La mulți kilometri fără evenimente!
  • Hyundai Tucson HEV (NX4e); ex Vitara 1.4 S, Allgrip, AT, turquoise
 

Offline Lerua07

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #33 : 13.Dec.2016, 10:42:06 p.m. »
Sa nu-ti faci griji, sunt seriosi, vei primi sigur prin curier actele promise  :good:
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline crsors

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #34 : 13.Dec.2016, 10:53:18 p.m. »
Multumesc frumos.
Nici nu imi faceam probleme, pana acum omul a fost un adevarat profesionist.
Oricum, avand in vedere ca am lucrat o perioada in industria auto (pe alte marci), am descoperit ieri ca as avea si ceva "relatii" la Royal Motors. ;)
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Passion 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 

Offline ...

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #35 : 14.Dec.2016, 01:18:53 p.m. »
In momentul in care m-am hotarat...Una peste alta ma declar multumit.
Felicitari, @crsors! Ai ales bine dealerul!
 

Offline enicky

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #36 : 14.Dec.2016, 04:06:19 p.m. »
Una peste alta ma declar multumit.
             S-o stapanesti sanatos, si sa te bucuri de ea fara reparatii ! Ce culoare este, cum merge?
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline bogdanzarnescu

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #37 : 14.Dec.2016, 04:30:14 p.m. »
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline enicky

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #38 : 14.Dec.2016, 04:39:52 p.m. »
.....Am ridicat-o pe 9 decembrie in stare buna, fara mizerie si zgarieturi
              Cumparata la aceasta data ar trebui sa aiba numere rosii iar peisajul .....verde e greu de gasit in Decembrie. :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline crsors

Re: Suzuki Royal Motors Pitesti
« Răspuns #39 : 14.Dec.2016, 05:24:14 p.m. »
Corect, este cu numere roșii, dar este identică cu cea din foto. Momentan nu i-am făcut poze. Cred ca i-a facut o poză prietenul care m-a dus la Pitești.
De mers...merge, nu este cine știe ce sportiva, dar e decentă. Merg des cu diferite tipuri de mașini a.i. m-am obișnuit relativ ușor cu ea. Soția care nu era interesată a fost mai încântată decât mine. Consumul este decent.
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Passion 1.4 Boosterjet 4WD 6MT