Autor Subiect: Suzuki Valcea - Marshal  (Citit de 57344 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #200 : 06.Mar.2015, 01:44:51 p.m. »
Prea simple...
Go Terios!!!:)
 

Offline sanduraveica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #201 : 27.Iul.2015, 01:09:26 p.m. »
    Oooo, cum a trecut timpul! Am ajuns la 8 ani si 54000km. Revizia a decurs normal, istoricul masinii fiind cunoscut nu au existat probleme. Printre altele au fost demontati tamburii, luata bavura rezultata de la franare si la final reglata deoarece frana de mana mai tinea putin. Au fost efectuate operatiile obisnuite, filtre ulei etc.  Domnul Ungureanu Amedeo s-a implicat ca de obicei cu profesionalism si-i multumesc. Ca sa nu-i sacai pe baieti am mers in fata, unde mi s-au scurs ochii pe bijuteriile aflate acolo. Am facut-o si p'asta dupa care, cu nepotelele care au crescut intre timp m-am relaxat o saptamana la Caciulata. O zi buna!
  • Ignis
 

Offline sanduraveica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #202 : 27.Iul.2015, 01:15:39 p.m. »
   Filtrul de ulei
  • Ignis
 

Offline sanduraveica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #203 : 27.Iul.2015, 01:17:50 p.m. »
   Si mandra mea!
  • Ignis
 

Offline danyepz

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #204 : 19.Dec.2015, 01:03:27 a.m. »
Astazi am avut si eu placerea sa le calc pragul celor de la Marshal pentru prima revizie la Vitara.
Pana acum toate reviziile la splash si la swift,5 la numar au fost efectuate numai la radacini asa ca doar pe ei ai am ca si comparatie.
Am ajuns la valcea printr-un concurs de imprejurari,miercuri mi s-a pus pata sa achizitionez un card de navigatie si neparat sa fie pe stoc,in acelasi timp ma apropriam cu pasi repezi de 20.000 km si am zis ca poate reusesc sa le fac pe toate in acelasi loc.
Am facut o lista scurta,autonet,dageco,radacini si din afara bucurestiului am ales ploiesti,pitesti si valcea.
Ca si preturi am primit cotatii de la un minim de 520 ron pana la 800 ron pentru revizie si de la 1250 ron la 1400 ron pentru cardul de navigatie,insa in afara de Marshal nimeni nu il detinea pe stoc asa ca alegerea a fost simpla desi pretul reviziei comunicat la telefon a fost de 650 ron si implicit mai mare,
decat minimul de 520 ron gasit de mine,totusi am decis ca merg la Valcea si bine am facut caci am avut parte numai de surprize placute si profesionalism.
Pe langa asta au fost singurii care au facut tot posibilul sa ma programeze in timp asa scurt desii si ei erau destul de ocupati, primul termen dat era saptamana viitoare insa am reusit sa facem o exceptie pentru vineri,la restul dealerilor nu am gasit nici un pic de intelegere mai devreme de marti.
Toata opertiunea a durat circa 1 ora si 20 de minute de cand am ajuns la service si pana am preluat masina.
Nu am stat pe capul mecanicilor fiind destul de dimineata am preferat sa beau o cafea si sa ma delectez cu masinile din show-room cu atat mai mult cat era si un S pe acolo... :D
Acum sa va povestesc si surprizele placute:
sambata trecuta dupa 3 luni de cand am stickerul clubului prin bord am decis sa il pun,am uitat complet de el si in momentul cand am mers sa achit(fara ca eu sa zic ceva) din proprie initiativa a celor de acolo am fost instiinta ca in cazul cardului de navigatie primesc 5 % reducere.
A fost o suma infima dar pentru mine gestul a fost apreciat mai ales ca nu a fost cerut in vreun fel de mine.
A doua surpriza a venit din pretul reviziei care asa cum va spuneam mai sus,telefonic a fost estimata la 650 ron pe cand la fata locului factura a fost in valoare de 472 ron.
Nota 10 celor de la Marshal

  • Swift 1.2 2019
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #205 : 03.Feb.2016, 06:32:07 p.m. »
Multumim Marshal pentru informatia disponibilitatii update-ului de software pentru noua Vitara si mai ales, pentru gratuitatea oferita membrilor SCR.

A bon entendeur, salut!  ;)
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline sanduraveica

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #206 : 11.Iul.2016, 01:19:24 p.m. »
    Trece timpul asta ceva de speriat! Fumiko sau micul prieten (in japoneza) a implinit 9 ani si 62000km asa ca hai cu el la revizie.  Totul a decurs bine. Pe langa operatiile obisnuite au fost schimbate si cele doua curele. Se vedea ca erau crapate pe interior. Totul s-a desfasurat in nota obisnuita adica professionalism, seriozitate, promtitudine. Multumesc domnului Ungureanu si lui Tomita pentru modul cum s-au ocupat de obiectul muncii. Pretul reviziei la Ignisul meu a fost de 450ron. Vad ca devine un stereotip dar tot o spun, am plecat apoi la Calimanesti cu sotia si cele doua nepotele unde m-am odihnit o saptamana. O zi buna sa aveti!       
  • Ignis
 

Offline cristianzhr

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #207 : 09.Mai.2017, 07:52:43 p.m. »
Astazi le-am calcat pragul pentru prima data celor de la Suzuki Marshal pentru a efectua revizia de un an la Vitara.
Desi eram programat la ora 9 si jumatate si am ajuns cu 45 de minute mai devreme , nu m-au pus sa astept si au preluat imediat masina. Personalul de acolo foarte amabil, mi-au raspuns la toate intrebarile cu multa politete si m-au lasat sa stau langa masina de unde am observat ca se lucreaza cu foarte multa atentie si seriozitate. Pretul total a fost de 547 de lei.
Nota 10 pentru echipa Marshal.
  • Suzuki Vitara
Suzuki Vitara Passion Allgrip, 1.6 vvt
 

Offline f.cristi

Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #208 : 17.Dec.2017, 07:18:25 p.m. »
Revizia de 1 luna:
- nu m-au lasat la masina decat 5 min
- in sala de asteptare nu au monitoare si nici geam de vizualizare catre service, ceea ce e obligatoriu. De altfel, intre sala de asteptare si service e un hol destul de lung.
- cand au completat cu antigel au dat si pe langa (am gasit antigel pe ventilator si scut)
- "nu au vazut" (la solicitarea mea) ca intre timp a aparut un update la sistemul infotaiment
- unul vede ca masina mea se incadreaza pt. schimbarea suspensiei, altul peste o luna zice ca nu
Inainte mai facusem vreo 3 vizite in care i-am intrebat fie de cric, fie de roata de rezerva sau de lampa si priza de 12V pt. portbagaj. Pe scurt: plictiseala, dezinteres, lipsa de profesionalism ?, lipsa de bun simt ? ("sunt in pauza de cafea !", "n-am timp", "mergeti la colegu' ").
Probabil ca, la fel ca si in cazul achizitiei, voi alege sa fac reviziile mai departe de casa.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14347
  • Thanked: 3377 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Suzuki Valcea - Marshal
« Răspuns #209 : 17.Dec.2017, 07:43:21 p.m. »
Ghinionul e al tau ca e doar un dealer in oras.  Daca locuiai in Bucuresti, in 1000 km ii luai la rand pe toti patru.

Ghinionul e si al lor, ca au un client ca tine la ei in oras.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice