Autor Subiect: Rubin - Bistrita  (Citit de 10401 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14327
  • Thanked: 3355 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #10 : 20.Iul.2017, 06:31:45 p.m. »
Sa ne zici cand iti iei masina... :)
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Soferim

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
    • Transilvania...
Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #11 : 02.Aug.2017, 12:36:23 p.m. »
Buna ziua tuturor,

Acum vreo doua luni si eu eram in cautarea unei Vitara. Pentru ca voiam neaparat sa aiba RBS - adica sa opreasca atunci cand o masina franeaza brusc in fata, deci 4x4 si cel putin varianta Passion, am sunat la mai multi dealeri din jurul judetului in care locuiesc. Si in judetul in care stau, si in cele dimprejur, oamenii sunt amabili. Totusi, cea mai mare disponibilitate am gasit-o la Bistrita, la Rubin. Negocierile fructuoase le-am purtat cu dna Adina Bogdan, care s-a straduit sa gaseasca varianta optima pentru noi. Am obtinut si preturi foarte bune la accesorii: senzori de parcare, cotiera, scuturi...
Ce m-a incantat cel mai tare a fost deschiderea pentru negocieri si respectul acordat clientului, plus corectitudinea si cunostintele profesionale excelente.
Am fost atat de multumit, incat si altcineva din familie si-a cumparat dupa o luna si ceva tot de la Rubin o masina, tot Suzuki, dar nu Vitara, poate urmeaza Vitara cand vor fi bani mai multi in cont.
  • Suzuki Vitara 4x4 Varianta Passion
 

Offline toma

Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #12 : 03.Aug.2017, 10:21:35 a.m. »
[...]Pentru ca voiam neaparat sa aiba RBS - adica sa opreasca atunci cand o masina franeaza brusc in fata[...]

offtopic: sa tii cont cand o vei conduce ca in unele cazuri este posibil sa opresti complet, fara accident, dar scopul sistemului este de fapt sa reduca mult viteza la care se petrece accidentul.

Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea (si de toate dotarile ei)!
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: Soferim

Offline misivarga

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Gen: Bărbat
    • Hunedoara
Rubin - Bistrita
« Răspuns #13 : 22.Aug.2017, 11:17:27 p.m. »
Sunt in cautarea unui dealer pentru Vitara Passion...2wd...benzina..
Multumesc ..
  • Vitara
 

Offline Soferim

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Bărbat
    • Transilvania...
Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #14 : 04.Sep.2017, 03:28:42 p.m. »
Citat din: Toma
offtopic: sa tii cont cand o vei conduce ca in unele cazuri este posibil sa opresti complet, fara accident, dar scopul sistemului este de fapt sa reduca mult viteza la care se petrece accidentul.

Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea (si de toate dotarile ei)!


Multumesc mult!
Am facut un drum de vreo 2000 de km cu ea si a fost super! Am avut noroc ca au fost doar avertizarile obisnuite atunci cand o masina oprea in fata noastra...n-a fost nevoie sa franeze sistemul.
Am mai descoperit si pilotul automat cu ocazia excursiei... asa ca la drum lung a mers ca si cum ar fi avut cutie automata...de fapt nici macar pe acceleratie n-a mai fost nevoie sa apas...; iacata, am ajuns din epoca de piatra direct in secolul 21 cu masina asta  :happy:; in concluzie, a meritat investitia  ;)
  • Suzuki Vitara 4x4 Varianta Passion
 

Offline ASZ

Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #15 : 26.Sep.2017, 09:14:48 p.m. »
De la Rubin am primit cea mai buna oferta pt. extinderea garantiei la 3+4 ani.

Offline ASZ

Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #16 : 26.Mar.2018, 12:00:29 p.m. »
Ieri am auzit la radio oferta lor, care include 5 ani de revizii gratuite la Vitara ....
 
The following users thanked this post: Vio21

Offline Vio21

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Gen: Femeie
    • Cluj-Napoca
Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #17 : 03.Aug.2018, 06:37:21 p.m. »
Am cumparat acum un an un Suzuki Swift de la Rubin Bistrita si sunt foarte foarte multumita atat de masina cat si de modul in care s-au comportat cei de la Rubin in perioada negocierilor dar si dupa ce am cumparat-o.
 I-am facut prima revizie la 1000 de km tot la ei, desi sunt din Cj, am mers pana acolo pentru ca mi-a placut cum isi respecta clientii.
 Azi am mers din nou, la revizia de un an. Din nou s-au comportat exemplar (sincer ar trebui sa ia lectii de la ei multe entitati care lucreaza cu clienti), am simtit ca se comporta cu clientii noi cu mult respect, iar cu cei vechi ca si cum ar fi rude. Foarte naturali, sinceri, cu sfaturi si dorinta de a te vedea  multumit ca ai trecut pe la ei, asa isi manifesta ei bucuria ca esti de al lor. Si bineinteles au si surprize placute pentru tine avand in vedere ca nu te-au mai vazut de demult.
Asta e senzatia cu care pleci de acolo in timp ce iti conduci cu multa satisfactia masina recomandata de ei in functie de descrierea dorintelor tale (exact pe gustul tau, pentru satisfacerea nevoilor tale si inca ceva in plus ca sa ai multumire deplina).

Multumesc, Rubin!   >:D<
  • Suzuki Swift
 

Online rexkrokiDAU

Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #18 : 03.Aug.2018, 07:08:55 p.m. »
Asta da clientelă satisfăcută... Sau reclamă mascată?   :-/

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14327
  • Thanked: 3355 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Rubin - Bistrita
« Răspuns #19 : 03.Aug.2018, 07:09:53 p.m. »
Salut si bine-ai venit. Poate vrei sa detaliezi ce operații au făcut la revizie si cu cat te-au taxat.
Iar eu sunt curios cu ce surprize plăcute te-au întâmpinat.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice