Autor Subiect: SERIE VIN  (Citit de 2372 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline enopul

SERIE VIN
« : 02.Ian.2016, 12:38:13 p.m. »
  Salut

  Vreau sa cumpar un Swift si vreau sa va intreb daca exista un site unde se paote verifica codul VIN....dotari, fabricatie...nu daune siistoric auto....la ford este etis.com unde bagi codul vin si iti da toate dotarile , cand a fost construita masina, unde, culoare...tot
  • Suzuki Swift IV 2011, 1.2 69 Kw cu de toate
 

Offline acarians

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Gen: Bărbat
    • WORLD ... picnicar de weekend
VERIFICARE SERIE VIN PENTRU SUZUKI SWIFT
« Răspuns #1 : 26.Nov.2017, 03:38:49 p.m. »
Si eu caut un site cu verificare serie vin pentru suzuki swift
Pe vremuri stiam ca aia din timisoara de la sara motors verificau ei dar cred ca trebuia sa mergi cu masina in service si parca plateai 2mil si iti spuneau istoricul acuma nu prea stiu daca verificau in baza de date sau faceau ei un fel de check up ca sati ia banii ca au dat faliment ca fura
Oricum la autonet nuti dau nimica iar la dab e aglomeratie si despre radacini nu stiu nimica da parca mai exista si dagecom linga tiriac auto
Dau un litru de ulei original pentru swift celui care imi ofera informatia exacta da nu siteuri de genu inspector auto sau asf romania ca si aicea daca platesti 10e nuti zice mare lucru si nici nu ai evenimente sau descriere reparatii in detaliu si doar daca are daune sau rectificari service
  • SWIFT 1.2 GA manuala 4 cilindrii benzina 2015 ... vreau gaz
 

Offline shpeedy

Re: SERIE VIN
« Răspuns #2 : 26.Nov.2017, 03:45:54 p.m. »
WoW... Mai incet cu pianu' pe scari / degetele pe taste...

Intrucat pe acest forum sustinem utilizarea (cat mai) corecta a limbii romane, o sa te rog sa-ti revizuiesti postarea cu toate cele (virgule, cratime etc), sa poata intelege lumea ce vrei sa spui.

Multumesc!
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1327
  • Thanked: 377 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: SERIE VIN
« Răspuns #3 : 26.Nov.2017, 03:59:23 p.m. »
@acarians: Ai impresia că ăsta e un forum de morţi de sete carora dacă le arăţi de la înalţimea... ta(le) un litru de ulei ORIGINAL or să dea toţi din coadă pe la picioarele tale??
Pe bune, chiar m-a ofticat postarea ta şi am făcut (de dragul meu) eforturi serioase să nu-ţi răspund necivilizat.
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 
The following users thanked this post: Utilizator_Anonim, Don Napoleon