Autor Subiect: Radio CB pe S-Cross  (Citit de 2028 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline constantin85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
    • Chisinau
Radio CB pe S-Cross
« : 12.Iun.2016, 02:30:18 a.m. »
Salutare ...
Ce fel de statie CB v-ati pus pe masina , si mai ales cum ati montat-o ?

Ma gandesc la un model unde statia in sine poate fi ascunsa sub scaun iar microfonul cu difuzor si display sa fie integrate.
Probabil ca CRT MIKE este o alegere buna. Chiar si asa , nu stiu unde sa prind microfonul. Suport pentru microfon am gasit. Se poate lipi frumos pe masina si sta bine.
Asa am pus la masina anterioara dar acum am navigatie integrata si parca nu vad nici un loc.

Era bun un loc mai pe stanga dar e butonul start-stop.
Sunt in pana de idei. Poate ma lumineaza cineva.

Daca tot am deschis subiectul, ce puteti sa spuneti despre antena ? Am avut pe vremuri de aia magnetica . Acum am bare longitudinela de aluminiu , ceva mai modern.
Poate un sistem de prindere stie cineva ?

  • Suzuki SX4 S-Cross
 

Offline Laurentiu

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #1 : 12.Iun.2016, 11:43:49 a.m. »
... nu stiu unde sa prind microfonul. Suport pentru microfon am gasit. Se poate lipi frumos pe masina si sta bine.
Sunt in pana de idei. Poate ma lumineaza cineva.

 
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline enicky

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #2 : 12.Iun.2016, 03:57:28 p.m. »
  off topic : am mai ridicat odata aceasta problema, nu m-a lamurut nimeni, de aceea mai intreb iarasi.
    Foto statie se deschide ok pe tot ecranu, iar cele doua foto ale lui @Laurentiu se deschid max o sec. apoi se fac mici in stanga sus si in restul ecranului apar alte balarii de reclame. De ce? sau ce progr. folositi ca nu nu ne ajuta cu nimic. Eu le descarc din tel.sau laptop in forum si apar ok, adica sunt jpg. care se deschid mari. :dknw:
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Online rexkrokiDAU

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #3 : 12.Iun.2016, 04:10:56 p.m. »
Daca folosesti Internet Explorer se fac mici asa cum spui. Cu Mozilla Firefox, cu Edge, cu Safari sau cu Chrome se vad ok. Foloseste un alt browser.


Offline enicky

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #4 : 12.Iun.2016, 10:06:30 p.m. »
Cu Mozilla Firefox, cu Edge, cu Safari sau cu Chrome se vad ok. Foloseste un alt browser.
              Da nene, ai avut dreptate, pe Mozilla merge bine, multumesc mult ! :good:, de-acum asa o sa-l deschid.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline constantin85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
    • Chisinau
Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #5 : 17.Iun.2016, 09:02:44 a.m. »
 

Numai ca eu am ditamai navigatia prinsa acolo.  Ma gandesc eu zilele astea la ceva .
  • Suzuki SX4 S-Cross
 

Offline Laurentiu

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #6 : 17.Iun.2016, 09:17:09 a.m. »
Numai ca eu am ditamai navigatia prinsa acolo.
Nu ai in dotare guri centrale de aerisiri?
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline shpeedy

Re: Radio CB pe S-Cross
« Răspuns #7 : 17.Iun.2016, 09:29:38 a.m. »
Numai ca eu am ditamai navigatia prinsa acolo.  Ma gandesc eu zilele astea la ceva .


Daca esti in cautarea unei alternative cu o amprenta mica, poti incerca suportul asta magnetic.
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X