Autor Subiect: cd player original suzuki liana  (Citit de 5053 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline iacoban.radu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
  • suzuki liana 1.6 16v 107 cp
cd player original suzuki liana
« : 15.Iun.2014, 03:07:37 p.m. »
Salutare, am o mica problema cu cd player-ul original de pe masinuta(dy-3e44s-sl-th), vreau sa fac un mic upgrade am achizitionat un adaptor usb + aux + ipod de la yatour model yt-m06 si acum problema: acesta se conectreaza la cd player prin mufa pt cd changer :( pe care cd player-ul nu o are, are doar mufa pt difuzoare si alimentare (pe aceeasi mufa) antena si mai are o mufa rotunda cu 13 pini (asta habar nu am pt ce e), imi puteti da va rog niste sfaturi cum as putea sa leg adaptorul? Ceva cabluri adaptoare pt cd changer?
Zambeste maine poate fi mai rau
 

Offline cata quarkk

Re: cd player original suzuki liana
« Răspuns #1 : 15.Iun.2014, 05:42:08 p.m. »
daca mufa cu 13 pini din player seamana cu cea de aici:

este cea pentru cd-changer. nu stiu daca poti gasi adaptor pentru mufa de la yt-m06 la cea cu 13 pini, dar daca il mai poti schimba, ai nevoie de asa ceva:
http://www.yatourcarkits.com/hyundai-13pin-usb-sd-aux-mp3-adapter-digital-cd-changer-p-140.html
 

Offline iacoban.radu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
  • suzuki liana 1.6 16v 107 cp
Re: cd player original suzuki liana
« Răspuns #2 : 15.Iun.2014, 09:22:18 p.m. »
intradevar aceea este mufa cu 13 pini, problema e ca eu am cumparat unitatea de pe ebay, nu de pe site-ul original, dar din cate am vazut mufa este detasabila de pe unitate dici teoretic ar trebuii sa fie si separat, ms mult pt sfat
Zambeste maine poate fi mai rau
 

Offline iacoban.radu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
  • suzuki liana 1.6 16v 107 cp
Re: cd player original suzuki liana
« Răspuns #3 : 16.Iun.2014, 01:06:23 p.m. »
ma poate ajuta cineva cu codurile pt mufa cu 13 pini pt cd changer (dy-3e44s-sl-th made by mitsubishi) ?  :-S
Zambeste maine poate fi mai rau