Autor Subiect: Ce parere aveti despre femei la volan?  (Citit de 15280 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline deathangel1974

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 319
  • Gen: Bărbat
  • McQueen
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #110 : 28.Aug.2009, 10:49:02 a.m. »
Nu vreau sa acuz pe nimeni, exceptii sunt in toate categoriile. In accidentele in care am fost implicat (nu din vina mea) 60% au fost femei si 40% taximetristi.  X-( :mester: :ochiu:. Iar din 2 accidente in care am fost vinovat 1 a fost cu o femeie. Dar am vazut si femei care sofau beton :-O, nu mi-a venit sa cred. Si barbati ... care mai bine stateau la cratita. :D
Si cum ziceam, ce soare e afara  :fluier:.
Suzuki SX4 1.6 GS 4WD
 

Offline Batranul

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #111 : 01.Sep.2009, 03:51:27 p.m. »
Trecand peste faptul ca stiu femei care le calca mai bine ca mine (mai multa experienta), am avut si placerea de a m-a agatat o tanti...era tanara si blonda si frumusica....si avea si bebeul pe bancheta din spate a masinii. A fost minunat. Am simtit din prima intentia ei...imprudenta. Eram cu viitoarea sotie si cu viitoarea soacra...m-a agatat suav, in aripa spate dreapta ...deaorece s-a inscris in circulatie fara a acorda prioritate celor care circulau. Eu eram pe banda 2 si viram dreapta, ea de pe banda 1 s-a inscris in circulatie...cica nu m-a vazut...a fost romantic...mai ales faptul ca ea era convinsa ca eu eram de vina. Eu nu as fi agatat-o..doar eram cu soacra  :D

Trecand peste asta, am avut un episod inaltator cu o (permiteti exprimarea, imi cer scuze bovinelor) VITA care traversa strada in pasi marunti si rari, la vreo 30-40 metri de trecere...normal ca nu m-am pricopsit sa-ncetinesc prea tare, ba i-am dat si-un claxon. La trecere opresc (era semafor), inscris pe prima banda...in dreapta vine repede un logan, cu geamul din dreapta dat jos si de colo suava vaca ma face nesimtit ca am avut tupeul s-o claxonez cand ea trecea ca vita prin pasune, ca ea saraca e insarcinata si tocmai a iesit din spital! Ce ma intereseaza pe mine astea? Cu atat mai mult, daca stii ca te deplasezi mai greu, chiar daca ocolesti nitel, mergi pe trecere. Ca sa nu zic de domnul bou de la volan, care, cand asta se tara de pe o parte pe alta a strazii a asteptat-o in masina, in loc sa traverseze el, fiind probabil mai sprinten.
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline bogdanb

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #112 : 01.Sep.2009, 11:02:02 p.m. »
Povestea asta dovedeste ca boi s vaci gasesti ca sa zic asa, in toate regnurile si de toate sexele :P :D
Personal, multa vreme am crezut ca majoritatea femeilor sofer au mult tupeu (a se citi obraznicie). Recent insa, am avut o revelatie:
Cand o femeie iti ia fata schimband benzile la milimetru, cand esti pe o alee intre blocuri, masini parcate stanga-dreapta si ea totusi se inghesuie pe langa tine care esti deja acolo... sau cand stai la coltul strazii ca pieton si ea face viraje mai sa te calce pe picior... ei bine, toate astea nu pentru ca femeile au tupeu, ci pentru ca nu au nici cea mai mica urma de talent in aprecierea distantelor.
Pe scurt spus, majoritatea femeilor soferite, nu sunt tupeiste... ci inconstiente! :-j
(evident, colegele noastre de forum conduc ireprosabil  :P)
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #113 : 02.Sep.2009, 10:36:46 a.m. »
Si eu cred ca unele femei (sau poate majoritatea :dknw:) nu conduc foarte bine, insa ca la orice regula, exista si exceptii :D
Oricum, sunt si barbati destui pe care i-as da cu capul de volan >:) Ii vad in fiecare zi.. :-j
« Ultima Modificare: 02.Sep.2009, 10:58:36 a.m. de ..::Khaos::.. »
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline bogdanb

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #114 : 02.Sep.2009, 04:20:28 p.m. »
si eu ii vad in fiecare zi: sunt aia care merg ca teleghidatii: aia care stau crispati pe volan de parca ar vrea sa-l ia in brate, aia pentru care orizontul vizual e la 5 metri in fata, sau aia care cred ca oglinzile masinii sunt doar pentru uzul doamnelor... :baston:
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline ionutz

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 316
  • Thanked: 1 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki Swift 1.3 GLX "B 85 Z K H"
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #115 : 02.Sep.2009, 07:42:55 p.m. »
Eu nu comentez :D



Suzuki Swift 1.3 GLX    - Under Construction ...
Dacia Golan 1.4 MPi  -- a.k.a. "Winnie The Pooh "
 

Offline FritzVonSpritz

  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline Bobi

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #117 : 04.Sep.2020, 08:32:47 p.m. »
As interzice cutiile automate, din considerente de comoditate multi prosti isi ia masina cu cutie automata si uite cum se fac asemenea accidente.
 
The following users thanked this post: hugbear

Offline FritzVonSpritz

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #118 : 04.Sep.2020, 08:38:56 p.m. »
As interzice cutiile automate, din considerente de comoditate multi prosti isi ia masina cu cutie automata si uite cum se fac asemenea accidente.

Da' nu zice nicaieri ca era cu cutie automata..... :dknw:
  • Suzuki Ignis GL 2018, Ex-Nissan Micra Hatchback 2005
Daca ai o masina, te bucuri de 2 ori: cand o cumperi si cand o vinzi....
 

Offline ntire2000

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #119 : 04.Sep.2020, 09:48:45 p.m. »
Am mai vazut si eu fatuci d-astea tinere care calareau BMW-uri cu motoare de sute de CP.
Chiar SUV-uri de neam prost de dupa volanul carora unele mai minione se zaresc cu greu.
Intotdeauna mi-am imaginat ca probabil astea vibreaza mai tare decât alte masini atunci când le accelerezi si suplinesc astfel lipsa altor activitati, altfel nu vad de ce niste fiinte delicate ar alege sa conduca masini atât de masculine.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού