Autor Subiect: Un baaaanc :)  (Citit de 266421 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline edy70

Re: Un baaaanc :)
« Răspuns #60 : 18.Dec.2008, 09:09:23 a.m. »
Cateva de sezon:

1. Pe 24 decembrie, intr-un mall, o fetita se duce la Mosul. Acesta ii spune: “Draga mea. Spune-mi! Ce vrei de la Mosu?”. Micuta se uita la el cu ochii in lacrimi: “Adica nu ai primit mailul de la mine?”

2. Doua prostituate la un colt de strada, de sarbatori: - Auzi, tu ii ceri ceva lui Mos Craciun? - Eu? 100 lei ca la toti!

3. Intr-o seara friguroasa de iarna o tanara statea pe unul din podurile Dambovitei si se gandea cum sa scape de viata asta amara.
La un moment dat Mos Craciun se apropie si-i zice:
- Ce faci tu aicea, fata mosului ?
- Ce sa fac , mosule, iaca sunt suparata, ca n-am servici, n-am casa,n-am bani si ma gandesc sa ma omor sa scap de toate necazurile.
- Ei, fata mosului , stai ! Uite, eu pot sa-ti indeplinesc trei dorinte, acum, pe loc. Spune, ce-ti doresti ?
- Pai, as vrea sa am o vila in Cotroceni...
- S-a facut, asta e adresa de la noua ta casa din Cotroceni.Uite si cheile ! Altceva?
- O masina, mi-ar fi de mare folos...
- Nici o problema, in garajul casei un Mercedes te asteapta cu cheile in bord. A treia dorinta ?
- Pai, as vrea sa am un cont in banca ca sa-mi nu-mi mai fac griji din cauza banilor...
- In casa,pe masa din sufragerie, o sa gasesti un carnet de cecuri cu un milion de EU in banca. Dar sa stii, fata mosului, ca toate astea sa se indeplineasca trebuie sa indeplinesti o conditie...
- Spune, Mos Craciun, ce trebuie sa fac ?
- Pai, as vrea sa te asezi in genunchi si sa faci o partida de sex oral.
- Vai, mosule, nu pot sa fac una ca asta !
- Cum, pentru toate dorintele care ti le-am indeplinit ?
Pana la urma fata se lasa convinsa si se apuca de treaba. Dupa vreo 5 minute, mosu' o intreaba mangaind-o,tandru pe cap :
- Cati ani ai tu, fata mosului ?
Luand o scurta pauza, fata raspunde :
- 28, mosule .
- Si la varsta asta, mai crezi in Mos Craciun ?!

:ad sub masa:
"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.

Offline Sony

« Răspuns #61 : 21.Dec.2008, 05:20:19 p.m. »
A fost odata ca niciodata un biet lustragiu care isi castiga existenta, da, ati ghicit, lustruind pantofii domnilor care intrau si ieseau dintr-o cladire impozanta din centru.
Niciodata nu stiuse exact ce cladire este aceea in fata careia lucra de ani de zile, poate ere o banca, poate era o bursa, poate vreun minister important insa domnii bine imbracati care intrau acolo opreau adeseori la el pentru a-si lustrui pantofii.
Lustragiul nostru era priceput in ceea ce facea, folosea numai crema de pantofi de cea mai buna calitate si era vesel si optimist.
Intr-un cuvant era multumit cu munca lui iar clientii lui la fel asteptandu-si rabdatori randul la lustruit.
Intr-o zi insa s-a oprit la el un client nou, mai deosebit de ceilalti care l-a intrebat prietenos: "Ce faci aici? Ce-i cu tine asa de vesel? Nu ti-a spus nimeni de criza financiara?"
Ce-i drept nu-i spusese nimeni, nici unul dintre domnii aceia bine imbracati care intrau in banca sau ce-o fi fost acolo, probabil toti la curent cu criza.
"Poate nu le pasa de tine sau poate n-au avut suflet sa iti spuna insa criza financiara e pe drum si ne va afecta absolut pe toti, nu va scapa nimeni, nici macar tu un biet lustragiu. Asa ca daca ai un dram de minte iti iei masuri din timp, ca sa nu fi luat pe nepregatite.
Aceasta e meseria mea, sunt expert, stiu ce vorbesc."
Dupa plecarea domnului binevoitor lustragiul nostru ramase pe ganduri. Poate ca intradevar nici unul dintre clientii lui nu il considerase demn sa il puna la curent cu criza financiara. Noroc cu domnul cel prietenos care ii voia binele.
Asa ca lustragiul a inceput sa ia masuri incat sa nu fie luat pe nepregatite de criza financiara. Pentru început folosea mai putina crema de pantofi si mai de proasta calitate.
Apoi a inceput sa aloce mai putin timp fiecarui client, dupa cum se spune time is money. A inceput sa socializeze mai putin cu acestia, criza e criza, nu mai e timp de smalltalk.
Preocupat de criza financiar a devenise ingandurat, tacut si isi facea treaba de mantuiala.
Asa ca incetul cu incetul clientii care fideli carora le placeau veselia si calitatea muncii lustragiului au inceput sa se rareasca.
Iar lustragiul nostru cu fiecare client pierdut era multumit intr-un fel ciudat ca domnul cel binevoitor a avut dreptate.
"Ce m-as fi facut daca expertul nu m-ar fi prevenit la timp? Acum as fi fost probabil luat pe nepregatite de criza financiara."
Ma distreaza Muppetsii! :)

The following users thanked this post: Popescu Sebastian

Offline coq

« Răspuns #62 : 21.Dec.2008, 10:59:41 p.m. »
cam "adanc" special pentru criza  :D
Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS | 129 CP | full-time 4WD | Cat's Eye Blue |

Offline edy70

« Răspuns #63 : 29.Dec.2008, 07:24:47 a.m. »
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel sotia, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din din spital....

Daca intr-o zi gasesti nevasta cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne  nu aripi !.

"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   

Offline danker

« Răspuns #64 : 06.Ian.2009, 07:59:11 a.m. »
Un soricar si un dog german la veterinar. Soricarul:
- Ce cauti, bai dogule, aici?
- Dispari de aici ca nu e treaba ta!
- Bine, uite, am sa-ti spun eu de ce sunt aici: ieri stateam linistit pe covorasul meu cand apare perversa aia de pisica si incepe si se intinde, si miauna, si se intoarce cu spatele la mine, si da din fund pana n-am mai rezistat, m-am urcat pe ea si... am ajuns la veterinar ca vrea stapanul sa ma castreze ca altadata sa nu-i mai f*t pisica.
- Pai si eu, soricarule, sunt aici cam din aceleasi motive. Eu am o stapana blonda, 22 ani, tate mari, craci lungi, etc. Si ieri cum stateam si eu tolanit pe jos, pleaca stapana in baie, lasa usa deschisa si se apleaca sa spele rufele in cada. Si are un fund, **********eo, de n-am mai rezistat, m-am urcat pe ea si... am ajuns si eu aici.
La care soricarul:
- Dogule, cred c-ai incurcat-o rau de tot, daca pe mine ma castreaza ca am f*tut pisica, tu, care ti-ai f*tut stapana ce-ti fac, te otravesc?
- Bai tampitule, eu am venit aici sa-mi taie unghiile!
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !

Offline edy70

« Răspuns #65 : 07.Ian.2009, 12:44:35 p.m. »
Un tip merge cu un TRABANT la cea mai tare firma de tuning. Are norocul de il intalneste chiar pe proprietarul firmei si il intreaba:
- Domnule, am o intrebare.
Proprietarul: - Spune, cu ce te pot ajuta?
Tipul: - Vreau sa imi modific Trabantul!!! Vreau motor de 6000 de cmc, spoilere, jenti de 19 zoli, capota de carbon, woofer de 2000 de watti etc. Se poate?
Proprietarul: - Se poate!
Tipul: - Cat ma costa si pana cand este gata daca o las acum la dumneavoastra?
Proprietarul: - Va costa 1Ron si este gata intr-o ora.
Tipul: - Domne, iti bati joc de mine???
Proprietarul: - Pai cine a inceput primul???!!!

Scuze ptr. proprietarii de Trambi, dar asa e meciul ! :D

Offline gabin

« Răspuns #66 : 07.Ian.2009, 02:48:48 p.m. »
Un tip se trezeste dimineata, ia ziarul de la usa, se uita pe numerele de la loto si vede ca i-au iesit toate cele sase. Cum avea un serviciu pe care nu îl suporta, pleaca tacticos la serviciu, intra în audiere la sef si îl anunta cu satisfactie ca demisioneaza.
Seful spune ca e alegerea lui, îi multumeste pentru cei peste 20 de ani lucrati în firma si îi da un bonus de despartire de 200.000 de euro.
Omul, fericit nevoie mare, în drum spre loterie intra la reprezentanta BMW si cumpara cel mai scump model, în valoare de 200.000 de euro.
Când sa dea banii, este anuntat ca, deoarece este clientul cu nr. 1,000,000 primeste masina gratis.
Când e sa ai noroc, ai noroc, zice omul bucuros ca a ramas si cu cei 200.000 de euro si are si BMW nou nout.
Trece pe la loto, ridica milioanele si pleaca acasa.
Sta pe terasa, la o bere si o vede pe sotia sa venind acasa, cu bicicleta. Moment în care trece pe strada o betoniera si o calca.
Asta e, zice omul, când e sa ai noroc, ai noroc pâna la capat!”
« Ultima Modificare: 07.Ian.2009, 02:52:02 p.m. de gabin »
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."

Offline Sony

« Răspuns #67 : 07.Ian.2009, 02:50:51 p.m. »
Mortal bancu' cu norocu'! :ad sub masa: Curat mortal! :ad sub masa:
Ma distreaza Muppetsii! :)

Offline gabin

« Răspuns #68 : 07.Ian.2009, 02:52:48 p.m. »
 >:) >:)
'08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT .:. Apex .:. Ferodo .:. Enkei
"Pe masura ce faci imbunatatiri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta."

Offline ..::Khaos::..

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5819
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
« Răspuns #69 : 08.Ian.2009, 05:33:31 p.m. »
Horoscopul pe luna urmatoare :

Sanatate: astrele iti surad.
Bani: astrele iti surad si mai tare.
Dragoste: astrele deja se caca pe ele de ras.

:ad sub masa:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x