Autor Subiect: mi-a placut si va spun si voua...  (Citit de 214248 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2501
  • Thanked: 1294 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2070 : 26.Ian.2024, 08:09:06 a.m. »
Cred ca cel mai mult o sa îmi facă placere când om scăpa de toți ăștia... Nu cred ca au realizat fraierii din Europa ca de la căderea comunismului încoace niciodată nu au trăit așa de prost... Cum s-au deșteptat aia din Est, aia din Vest au luat-o rara...
Am si eu o întrebare pentru toți nenorociții ăștia: producția si umplerea "înainte de termen" a sicrielor cat CO2 suplimentar produce?...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline sfichiu

  • VITARA S ,Matiz
 

Offline ntire2000

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2072 : 20.Feb.2024, 01:20:02 p.m. »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ASZ

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2073 : 22.Feb.2024, 01:39:51 p.m. »
Sincer, eu cred ca ala micu l-a executat pe Navalny, doar ca sa demonstreze ca poate face ce vrea muschiuletii lui, fara sa fie tras la raspundere (l-am "sinucis" ... asa si ?, ce veti face ... veti marai ca in cazul Ucrainei si apoi va veti vedea de viata mai departe)

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2501
  • Thanked: 1294 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2074 : 22.Feb.2024, 03:58:26 p.m. »
E foarte complicat, pentru ca in realitate el nu a fost niciodată un pericol real pentru Putin. Navalny a fost/este cineva in Vest ca material propagandistic, in Rusia influența lui este ... 2%?
Știți cine sunt cei care tot trag biletul cu second place in Rusia? Partidul Comunist... Ați dori sa tragă Partidul Comunist biletul cu numarul 1? Doctrina lor spune ca prima data trebuie sa restabilească URSS in granițele sale...
Toată prezentarea din presa vestica e pentru Vest, ca in Rusia... Putin si ai lui au învățat din istoria rusa ca nimeni care poate reprezenta o amenințare nu poate exista. Cum nu cred ca Putin e pe moarte ca sa ii amenințe ceva lui Medvedev sau alții de pe acolo... nu putem exclude nimic. Eu unul nu vad cum Navalny putea sa amenințe ceva fizic, doar ca idee, dar vad cum moartea lui folosește... celorlalți...
Bănuiesc ca nu va agitați prea mult (pentru ca nu interesează, nu se vorbește despre) epurarea (fizica) din elita militară AA din China de acum vreo 2 ani (gurile rele vorbesc de un plan - atentat lichidare Xi - cu rachete antiaeriene), sau cum actualul lider Xi l-a scos pe fostul lider Jintao din congresul partidului... așa, sa vadă absolut toată lumea...
Nu știu daca politica s-a inspirat din Mafie sau invers, dar metodele sunt la fel. Ma uit la "Worrior" pe Netflix si vad ca ce fac triadele fac si toți ceilalți, doar ca ...depinde cine ce spune si despre ce spune in presa "libera"...
Si daca astea vi se par ceva, amintiți-va cum au dat-o jos si scos din politica pe Margaret Teacher smecherii Conservatori, crezând ca ei valorau ceva...bineînțeles ca au pierdut puterea pentru ceva mandate după aceea...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: sfichiu

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14346
  • Thanked: 3376 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2075 : 23.Feb.2024, 08:48:19 a.m. »
La ce ne ajută integralele?
Un articol savuros (mai puțin auto-lăudarea care transpare).
Iar comentariile, așișderea! :clap:
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 
The following users thanked this post: sfichiu, fireburn, Costique

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2501
  • Thanked: 1294 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2076 : 23.Feb.2024, 09:17:50 a.m. »
Nu îmi amintesc exact de unde, dar am reținut o butada: "Va veni o vreme in care sa fii deștept va fi din nou la moda!"
Problema domnului este ca viata si scoală arata complet altfel sus, unde înveți si fara sa vrei pentru ca nu poți altfel, nu le lasă capacitatea reala a creierului tău sa dormi, si media sau mai jos unde nu reții concepte de baza nici daca la repeți de 10 ori...
Deștepții ar trebui sa înțeleagă ca ceilalți au tras lozul necâștigător si ca ar trebui sa mulțumească zeului lor pentru ca ei nu au fost așa... plus ca s-au născut undeva unde au putut exploata talentul nativ pentru învățat. Sa nu creadă cineva ca in Pakistanul tribal nu se nasc copii deștepți... Doar ca familia si societate poate ucide inteligentă nativa așa cum un copil sănătos daca are ochii lipiți la naștere pentru câteva zile, nu va mai vedea niciodată - chiar daca ii deschizi ochii mai târziu. Hardware-ul e perfect dar software-ul lipsește, creierul efectiv ignora semnale primite de la ochi prea târziu... e ca si cum creierul își scrie singur rutinele când este excitat pentru prima data, iar daca lipsește excitația suficient de lung, închide portul de comunicare definitiv... Cam cum uita oamenii izolați  prea mult timp sa vorbească...
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline sfichiu

Re: mi-a placut si va spun si voua...
« Răspuns #2077 : 14.Mar.2024, 10:41:35 a.m. »
Nu cred c-am mai vazul un asemenea eveniment cu atata lume intr-o sala (arena) de sport din Romania-cel putin n-am vazut eu!
Bravo U-Bt CLUJ si bravo galeriei!!.....cu toate ca rezultatul nu ne-a fost favorabil!!
https://youtu.be/NeA3Isj31D8?si=_0TBpo4ESOooBA9Z
  • VITARA S ,Matiz