Autor Subiect: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?  (Citit de 10772 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mariusl82

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #60 : 28.Dec.2016, 07:59:43 p.m. »
Sa il folositi sanatosi  :good:
Eu,pe lângă vitara  :D am primit si un soundbar philips ca sa fie pereche cu TV-ul :D
Se aude destul de ok,si e si wireless asa ca nu a trebuit sa trag "mate" prin casa intre bara si woofer :D
  • New Vitara 1.6 MT Spirit Allgrip Atlantis Turquoise
 

Offline bogdanzarnescu

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #61 : 28.Dec.2016, 08:45:06 p.m. »
Mulțumim tuturor.
Văd că e foarte la modă soundbar-ul. Se aude foarte bine și e și comod. Dar eu sunt oldschool, prefer cablurile prin casă și boxele la locul lor. Mi-e ciudă că nu am cum să pun toate boxele, deși se aude absolut perfect cum e acum. Ideea că sunt două boxe care stau degeaba nu-mi dă pace  :-))
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline mariusl82

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #62 : 28.Dec.2016, 08:50:45 p.m. »
100% de acord cu tine,am si eu in dormitor un deck pe 4 cai cu 2 boxe schneider de 50W,ma tot bate gândul sa mai cumpăr un set :D
Asta e pentru atunci când am chef sa ascult o manea de la Metallica sau altceva de genul:D
  • New Vitara 1.6 MT Spirit Allgrip Atlantis Turquoise
 

Offline NicNic

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #63 : 28.Dec.2016, 09:17:25 p.m. »
Eh.. I-am cerut si eu lui Mosu' un kit de amplif' cu alimentare la 12 V. Sa il bag in PC si sa imi leg niste "monitoare": AE compact 1, care stau degeaba.

Din "zgarcenia" mosului m-am procopsit cu un kit AMPLIFICATOR  2 x 40W auto.
Care a mers ca naiba: avea o gramada de zgomot din sursa de la PC. Si se mai si incalzea ca intra in protectie din 5 in 5 minute.... :(.

Concluzia mea a fost ca trebuie sa imi iau un amplificator adecvat de calitate. Apoi sa ascult "balsoi taraf"  Modern Talking, la maxim  >:)
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline aleksanders

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #64 : 28.Dec.2016, 09:20:54 p.m. »
toata viata ne dorim masini, sisteme audio si femei.... si cand le avem.... mai ales pe cele din urma.... constatam ca primele doua incep sa devina vise sau  "in limita bugetului familiei!!!"
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline mariusl82

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #65 : 28.Dec.2016, 09:28:36 p.m. »
Gura pacatosului adevăr graieste  :D
@nicnic încearcă cu un filtraj suplimentar,sa nu uitam ca sursa PC e o sursa in comutatie si nu prea stau bine la capitolul filtraj,doar se vede pe MB unde sunt 1 mil de condensatori :D,si in materialul tau apar 2 condensatori de 4700 u in paralel,la o sursa PC as pune ceva mai mult :D.referitor la protectie,TdA-urile sunt foarte sensibile atât electric cat si termic,au nevoie de o racire fffff buna.
  • New Vitara 1.6 MT Spirit Allgrip Atlantis Turquoise
 

Offline bogdanzarnescu

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #66 : 28.Dec.2016, 09:40:03 p.m. »
Conversația a luat-o razna. Continuăm în română?  :D
Oricum ne arestează pentru offtopic.
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline toma

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #67 : 29.Dec.2016, 10:28:45 a.m. »
Încerc acum să-l îndrept. Cineva care se pricepe, oare ar trebui să-l încălzesc înainte de îndreptare sau risc să topesc ceva în el?

Ca pe iPhone, il porti in buzunar la spate si se va curba. Ai grija sa-l pui astfel incat sa se indrepte, nu sa se strambe mai rau
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline Laurentiu

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #68 : 29.Dec.2016, 10:45:23 a.m. »
Ideea că sunt două boxe care stau degeaba nu-mi dă pace  :-))
Poti face, acum de sarbatori un om fericit.  ;)
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 
The following users thanked this post: PAR

Offline bogdanzarnescu

Re: Ati fost cuminti? Ce v-a adus Mos Craciun?
« Răspuns #69 : 29.Dec.2016, 11:03:47 a.m. »
Și să am setul descompletat? Neaaaah....  :D
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308