Autor Subiect: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!  (Citit de 139615 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #40 : 09.Dec.2010, 09:19:59 a.m. »
Eu am avut Tesla. :)
Go Terios!!!:)
 

Offline ASZ

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #41 : 09.Dec.2010, 10:08:22 a.m. »
Daca ma caut bine, mai am Kashtanul in garaj, impreuna cu boxele originale. Si ce bine se auzea muzica de pe Kashtan, in boxele alea ....

Offline Laurentiu

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #42 : 09.Dec.2010, 10:20:57 a.m. »
...mai am Kashtanul in garaj, impreuna cu boxele originale.
Eu l-am luat fara boxe. Am preferat boxele bulgaresti de 20W pe 3 cai care sint in functie si in ziua de azi pe o statie de 2x20W Electronica (tip carte)  :). Mai schimb la statie cite un condensator electrolitic de 2200 microF dar ................. inca merge.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline roberto

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #43 : 09.Dec.2010, 02:13:19 p.m. »
Am avut asa: Majak, Kashtan si prin '87 un Akai GX747. Dupa dif-urile de la Kas am trecut pe unele RFT, pentru ca revoultia sa ma prinda cu unele Tineret (Unitra la baza parca). Uuuuufff, ce amintiri.

« Ultima Modificare: 09.Dec.2010, 02:16:54 p.m. de roberto »
SUZUKI JIMNY FL 2013
LAND ROVER DISCOVERY
 

Offline Laurentiu

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #44 : 09.Dec.2010, 03:35:02 p.m. »
...am trecut pe unele RFT, pentru ca revoultia sa ma prinda cu unele Tineret (Unitra la baza parca).
RFTurile erau de 50W, pe doua cai si cu protectie pe inalte. Unitra pe 3 cai erau niste boxe superfaine cu reglaj pe filtre.  :)

Eu si acum mor ca nu am reusit sa-mi iau un amplituner Delia  :-((.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline sx4 sedan 2009

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 269
  • Gen: Bărbat
Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #45 : 09.Dec.2010, 04:37:23 p.m. »
Eu am si  acum un amplificator facut de Electronica Industriala 2*40 w, are 20 ani si sunt foarte multumit ca se aude sunetul clar. Singurul lucru care ma deranjeaza este ca nu are telecomanda si trebuie sa dau incet sau mai tare de la buton. Mai am si un egalizator grafic tot de Electronica Industriala pe care nu-l mai folosesc datorita aparitiei cd-ului care are un sunet digital si nu prea mai este nevoie de el....Oricum parca acele lucruri din vremea aceea  au fost facute mai cu simt de raspundere si  mai bune calitativ raspunzind nevoilor  noastre de a  avea ceva fiabil si care sa ne tina un timp mai indelungat. :bye:
« Ultima Modificare: 09.Dec.2010, 04:40:40 p.m. de sx4 sedan 2009 »
 

Offline deconectat

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 762
  • Gen: Bărbat
  • Membru cu logan
Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #46 : 09.Dec.2010, 05:57:00 p.m. »
Eu si acum mor ca nu am reusit sa-mi iau un amplituner Delia  :-((.
Eu am avut o vreme asa ceva si mi s-a parut cel mai tare amplificator facut de romani.
42 is not an anwser, it's an error code. the universe is saying 'Error 42: meaning to universe not found'
http://deconectat.wordpress.com/
 

Offline Laurentiu

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #47 : 09.Dec.2010, 06:15:46 p.m. »
... parca acele lucruri din vremea aceea  au fost facute mai cu simt de raspundere si  mai bune calitativ ...
Nu "parca" ci sigur.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline sfichiu

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #48 : 09.Dec.2010, 06:22:33 p.m. »
..atunci se importa lucruri de foarte buna calitate..acu tara este invadata de turcisme ,chinazerii,etc........si poate in proportie de 25 la suta de lucrurii bune si originale..
  • VITARA S ,Matiz
 

Offline rexkrokiDAU

Re: SA NE ADUCEM AMINTE!!!!!!!
« Răspuns #49 : 09.Dec.2010, 06:39:02 p.m. »
nu doar tara, in toata lumea e asa...  in general in trecut, lucrurile erau mai trainice dar si mai scumpe, astazi se gasesc lucruri ieftine dar care si tin pe masura...