Autor Subiect: Grindina vs Suzuki SX4  (Citit de 4816 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline delfin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #10 : 13.Aug.2010, 11:36:13 p.m. »
Atelierul este LGP Zentrum si este in Timisoara ,str. Polona, langa fabrica de zahar.
 

Offline joesewer

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 164
  • Gen: Bărbat
Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #11 : 14.Aug.2010, 12:02:46 a.m. »
Merci delfin, dar am sa merg pe mana celor de la Trakia, sper sa fie ok.
Acum mi-am adus aminte, in timpul evenimentului a trecut pe langa noi un sx4 argintiu, insa n-am apucat sa-i vad numarul.
Sunt curios daca a patit la fel, probabil ca da...
SX4 GS 1.6 4WD 107CP Sunlight Copper
 

Offline fireburn

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #12 : 18.Aug.2010, 02:25:13 p.m. »
Solutia pentru prevenirea acestui tip de incident este sa ai o patura in masina.
Imi pare rau pentru masina ta, dar toate astea se rezolva (pacat ca se rezolva cu bani - cand ar putut fi prevenite).
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline xim

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #13 : 18.Aug.2010, 03:01:48 p.m. »
hey joe..., abia acum am vazut problema ta...imi pare foarte rau..ie bine ca ai casco....iti recomand cu caldura http://www.icecar.ro .... un coleg de al meu de servici a patit ceva similar (poate chiar mai nasol, inclusiv parbriz spart si indoituri de la foarte mici pina la unele cit oul de gaina) vara trecuta in Austria ... capota a fost prea afectata si nu s-a meritat...a schimbat-o, insa restul, plafon, aripi, portiere au fost remediate 100% ... am vazut personal masina inainte si dupa...pot spune ca oamenii au facut minuni...i-au scos inclusiv indoituri facute in parcare pe usa (zona cu muchie, scoasa perfect dreapta) ... cred ca merita incercat..decit sa incarci masina de chit si vopsea...costurile sunt in functie de numar de indoituri...el a ajuns la vreo 2200 ron
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline joesewer

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 164
  • Gen: Bărbat
Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #14 : 18.Aug.2010, 08:57:56 p.m. »
Multumesc de indrumari, dragi colegi de club.
Intr-adevar la mine nu e foarte nasol, sunt mici adanciturile, si sper sa nu se mai vada dupa interventie.
Poate m-am grabit putin cu alegera pentru Trakia, dar cred ca trebuia sa rezolv cu casco in minim 48 de ore, de la eveniment, si nu mi-a venit alta solutie in minte.
Sper sa iasa bine, sunt programat pe 30 August. Va tin la curent.
SX4 GS 1.6 4WD 107CP Sunlight Copper
 

Offline ASZ

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #15 : 19.Aug.2010, 02:29:03 p.m. »
... dar cred ca trebuia sa rezolv cu casco in minim 48 de ore, de la eveniment...
Dupa cate stiu eu, anuntarea evenimentului trebuie sa fie la max 48 de ore de la producere, iar reparatia se poate face pana la 2 ani de la eveniment. Eu am avut 2 evenimente pe CASCO si aceste informatii le-am memorat foarte bine (CASCO la Generali si Omniasig).
Pare ciudata conditia enuntata de tine ... ce faci daca un eveniment de acest gen te prinde in .. concediul din Spania de exemplu ?

Offline joesewer

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 164
  • Gen: Bărbat
Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #16 : 02.Sep.2010, 08:33:07 p.m. »
Salutare prieteni,
am scos-o si eu pe SuZuKa de la doftor azi, si trebuie sa spun, multumesc TRAKIA Sibiu  :good:.
A iesit foarte bine, urmele de la grindina nu se mai vad deloc, vopsitul arata bine, masina e in stare perfecta.
A durat cateva zile, insa a iesit o treaba buna.
SX4 GS 1.6 4WD 107CP Sunlight Copper
 

Offline edy70

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #17 : 01.Iun.2019, 05:48:22 p.m. »
Nu am multe poze dar din ce se vede se mai poate face ceva ?
Pe capotă și plafon sunt cel puțin 120 de lovituri  X-(
"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.
 

Offline Utilizator_Anonim

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #18 : 01.Iun.2019, 05:53:13 p.m. »
In bucuresti sunt niste baieti langa IDM care indreptau fara vopsire, caut un contact si-ti dau pm

Am gasit siteul  https://turbocon.ro/
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline edy70

Re: Grindina vs Suzuki SX4
« Răspuns #19 : 01.Iun.2019, 05:58:31 p.m. »
Mulțumesc, dar nu stiu unde a  dispărut din profilul meu locația, Zalău   :D
"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.