Autor Subiect: Stiri pe scurt...  (Citit de 328021 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline remarque

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2580 : 22.Iun.2021, 11:58:22 p.m. »
În după masa asta a venit un prieten pe la mine să-mi arate telefonul mobil cu Android cumpărat recent care nu-i mai merge bine. M-am uitat puțin la el, am mai săpat pe net și problema este asta:
https://playtech.ro/2021/google-se-opreste-incontinuu-esecul-gigantului-care-ti-ar-pus-telefonul-cu-android-pe-butuci/
O problemă răspăndită printre cei ce și-au lăsat update-urile pentru aplicații din Magazin Play pe automat. Eu n-am avut-o deși am un telefon identic cu al lui. Cei ce primiți mesajul "Google se oprește încontinuu" și vi se opresc din senin diverse aplicații să știți de unde vi s-a tras. Posibil până mâine să vină patch-ul. Pe la ora 21 telefonul meu  a încasat forțat un patch, poate e cel cu pricina.
« Ultima Modificare: 23.Iun.2021, 12:09:21 a.m. de remarque »
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 

Offline ...

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2581 : 23.Iun.2021, 10:29:59 a.m. »
Eu pur si simplu am sters cache la aplicatiile Google si a functionat. Nu am avut update-uri pe automat. Nu stiu dupa care stergere a incetat eroarea, dar s-a rezolvat rapid.

In alta ordine de idei:

https://economie.hotnews.ro/stiri-companii-24876345-aproape-60-din-angajatii-companiei-aeroporturi-bucuresti-intra-somaj-tehnic.htm

 

Offline remarque

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2582 : 23.Iun.2021, 09:00:42 p.m. »
Pe telefonul amicului n-a mers cu ștergerea cache-ului la aplicația Google, am rezolvat prin dezinstalarea actualizărilor aplicației Google.
 Articolul de pe playtech.ro descrie operația așa:
"dezinstalarea actualizării la aplicația Google. În acest scop, intră în Setări, la Aplicații sau Apps și caută Google în lista stufoasă. De acolo poți opri forțat aplicația, după ce ai accesat-o. Problema ar trebui remediată după ce ai apăsat pe Uninstall Update în dreapta sus."
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 

Offline ntire2000

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2583 : 24.Iun.2021, 10:12:24 a.m. »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: enicky

Offline remarque

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2584 : 24.Iun.2021, 09:58:28 p.m. »
In mod sigur ati auzit de antivirusul McAfee....

Am auzit, ba chiar am văzut și un pretins mesaj din închisoare al inventatorului.
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 

Offline hugbear

Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 


Offline ntire2000

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: remarque, Costique

Offline enicky

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2588 : 06.Iul.2021, 03:11:45 p.m. »
   Si asta este doar inceputul ! :-?
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Costique

Offline NicNic

Re: Stiri pe scurt...
« Răspuns #2589 : 06.Iul.2021, 05:32:55 p.m. »
   Si asta este doar inceputul ! :-?

Corect.
E inceputul unor schimbari profunde in ceea ce priveste tipul de munca ce va fi prestata de oameni.

Probabil ca munca fizica va fi efectuata preponderent de masinarii.
Si cea repetitiva, ce se poate gestiona prin algoritmi de proces.

Dar sunt domenii destule in care oamenii inca nu pot fi inlocuiti de masinarii. Cel putin de masinariile actuale.

Cu alte cuvinte, evoluam ...
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!