Autor Subiect: Campanie service - verificare gratuita  (Citit de 41921 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Nerantula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Femeie
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #30 : 16.Apr.2010, 11:39:36 a.m. »
No, atunci am rabdare pana miercuri. Sper sa ne intalnim atunci.
Week-end placut!
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #31 : 16.Apr.2010, 01:24:23 p.m. »
mi-am programat o verificare la Radacini pentru niste probleme cu schimbarea vitezelor (intra greu intr-a-ntaia, retrogradarea ........Constatarea a stabilit ca-i vorba de clasica piesa de plastic de la schimbator, care s-a inlocuit pe garantie. Lucrarea s-a facut pe loc iar deranjamentul a fost indepartat.
Pare a fi aceeasi problema pe care au semnalat-o si altii (dar si eu). Se pare ca piesa se poate schimba. @WOL, o confirmare/infirmare? :-/
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #32 : 16.Apr.2010, 02:25:40 p.m. »
Aceea este prima din cele doua posibilitati si se rezolva imediat deci confirm. Dar din cate stiu era doar pentru Swift.
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline Laurentiu

Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #33 : 16.Apr.2010, 02:38:58 p.m. »
Cu orice Suzuki am mers...intra greu in treapta I..."asa face toate" :-))
Pentru unul din cazuri exista solutie inlocuind piesa din acel buletin de service.
Pt celalalt caz, se inlocuieste "piesa" dintre volan si scaunul soferului. :)

P.S. Felicitari si JOS PALARIA pt verificarile gratuite ce le efectuati in "Campanie Service - Primavara 2010".
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline WayOfLife

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2846
  • Gen: Bărbat
  • Fuffy POWER! - 0724.19.64.19
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #34 : 16.Apr.2010, 02:47:40 p.m. »
Piesa fiind plasticul acela de la schimbator!

Al doilea caz ar fi ca transmisia la suzuki se face prin cablu si cateodata cablul ala nu se misca drept si mai face bucle...e greu sa scriu ce se intampla acolo...cand o sa ne vedem o sa va arat "pe viu". :D

P.S. Iti multumesc pentru aprecieri. Sper sa pot oferi mult mai mult decat atat si sa reusesc sa imi pastrez acest "obicei" :)
4 roti:Do not fear, 'cause the SWIFT is here! Suzuki Swift 1.3 GS Superior White WIP!Nume de cod: White Fury!
2 roti: DHS Climber 2642 Full Suspension
 

Offline mammut

Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #35 : 17.Apr.2010, 11:33:02 a.m. »
Multumesc AUTONET ca m-ai verificat!  :clap:
 

Offline Nerantula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Femeie
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #36 : 17.Apr.2010, 09:44:42 p.m. »

Pentru unul din cazuri exista solutie inlocuind piesa din acel buletin de service.
Pt celalalt caz, se inlocuieste "piesa" dintre volan si scaunul soferului. :)


vai ce ne mai radem
 

Offline Laurentiu

Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #37 : 18.Apr.2010, 09:32:29 a.m. »
vai ce ne mai radem
NE rIdem sau ne rAdem ? :)

P.S. In mesajul meu aparea si un "zimbaret" (  :) ) si nu un "rizator" (  :D ). :) A fost doar o gluma la niste mesaje scrise cu mult timp inainte de a posta tu cu privire la introducerea in treapta 1 de viteza in timp cit roata se invirte.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline Nerantula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Femeie
Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #38 : 18.Apr.2010, 08:13:15 p.m. »
vai ce ne mai radem
NE rIdem sau ne rAdem ? :)

P.S. In mesajul meu aparea si un "zimbaret" (  :) ) si nu un "rizator" (  :D ). :) A fost doar o gluma la niste mesaje scrise cu mult timp inainte de a posta tu cu privire la introducerea in treapta 1 de viteza in timp cit roata se invirte.

Scuze de off-topic

Lamurirea e binevenita, pentru ca mie mi-a sunat a generalizare pentru una din variante, in care as putea sa ma aflu.
La Suzuki-ul meu problema se manifesta indiferent de cine il conduce, chestie probata.

 

Offline Laurentiu

Re: Campanie Service - Primavara 2010
« Răspuns #39 : 18.Apr.2010, 08:41:48 p.m. »
La Suzuki-ul meu problema se manifesta indiferent de cine il conduce, chestie probata.
Cit timp roata se afla in miscare, se va evita introducerea schimbatorului de viteze in treapta 1-a ( e o indicatie doar pt cei ce vor sa ia in consideratie acest lucru ).
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!