Autor Subiect: Satisfactii SX4  (Citit de 17320 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline hugbear

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #10 : 31.Oct.2009, 04:14:38 p.m. »
Cautand cea mai ieftina masina cu ESP, am gasit SX4 si odata cu ea si prima satisfactie: bonus-ul ce a constat in tractiunea versatila, garda la sol si cele 6 airbag-uri.

Desi in privinta manevrabilitatii pot fi aduse imbunatatiri suplimentare, (de ex. o bara antiruliu pe spate; care masina stock nu poate fi upgradata?) pot sa zic ca SX4, asa cum a facut-o ma-sa,  m-a facut sa descopar placerea condusului pe serpentine si injecteaza hormoni de crestere in ego-ul meu propriu si personal in traficul urban (nu zic mai multe ca-mi iau permaban :D).
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline BXXENL

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #11 : 03.Nov.2009, 01:47:22 p.m. »
Cristi sa stii ca si suzuka mea a fost botezata in felul asta, un pasat nou nout deschidea drumul si cand s-a inecat pasatu am vazut ce mare era apa. A urcat peste capota motorului, a tusit de 2 ori masina dar tot a iesit de acolo. Fara pic de apa la interior, si nici filtrul nu s-a udat (deci probabil ca a intrat in evacuare apa in momentul de ezitare cand am vazut ca se ridica pasatul de fund si de aia a tusit). E geniala in aspecutl asta masina, nu credeam ca va mai iesi de acolo. Tie probabil ti se tura in gol pt ca ti s-a udat ambreiajul si patina. F periculos, puteai sa ramai acolo, noroc ca ai accelerat mai mult si a patinat pana s-a incins si s-a uscat :)) :D

  • SX4 1.5
Alex
 

Offline skipperandy

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #12 : 04.Nov.2009, 12:08:49 a.m. »
dragilor, mie-mi place sa merg pe munte(de fapt iubesc copacii) sotiei mele..nu. asa ca-mi trebuia un 4x4, da' nou, ca mie nu-mi plac sh.si n-am avut (din fericire!) bani decat de zuza mea. asa ca am mers cu ea cot la cot cu un allroad si un cheeroke, aproape-n fiecare weekend.
de ce sunt incantat de masina? vedeti foto!

SX4 S-Cross 1.4T Passion AllGrip AT -since...NOW!
SX4 1.6GLX 4WD -since 2008
Swift Mk3 1.3 -since 2010
 

Offline bogdanb

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #13 : 04.Nov.2009, 01:07:47 a.m. »
Bravo Andy, poza mai mult decat sugestiva. Pe unde ai facut-o? ... ca vreau si eu pe-acolo!   ;)
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline Geo (SX4Owner)

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 443
  • Gen: Bărbat
  • Happy that i'm not anymore SX4Dreamer
Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #14 : 04.Nov.2009, 09:33:30 a.m. »
Magnific, incantator, sublim.... fara cuvinte >:D<
SAYURI, o gheisa plina de talente
 

Offline Cerby

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 392
  • Gen: Bărbat
  • Never drive faster than ur guardian angel can fly
Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #15 : 04.Nov.2009, 01:32:52 p.m. »
ahhhh ce-mi place poza :x saracu om care pescuieste =))
Suzuki SX4 1.5 GS :)
 

Offline hugbear

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #16 : 17.Dec.2009, 10:45:42 p.m. »
Ieri si azi mi-am confirmat motivul pentru care mi-am luat SX4.

Dupa cum povesteam altundeva in forum, zilele astea a nins de-a rupt in Galati. Avand neaparata nevoie sa ies cu masina, am dat ieri la lopata de mi-a iesit pe nas si-am scos-o in oras. Neavand gume de iarna, am incaltat-o cu lanturi (4 la numar) si i-am dat bataie. Cum zapada era mare si nici vorba de asfalt, totul a fost sa zicem normal, in sensul ca m-am deplasat fara absolut nici un incident. Deh, doar aveam lanturi...

Azi am iesit iar in cursa, tot cu lanturi, dar pe bulevardele principale zapada se topise de la circulatie. Oricat am incercat eu sa meg "pe la umbra" (prin cartiere) a trebuit totusi sa le scot (cu o imensa strangere de inima) si sa raman cu gumele de vara. Dupa vreo juma' de ora de fatait prin nameti mi-am dat seama ca mi-am facut griji degeaba, Zuza mea executand cu gratie si precizie japoneza :good: slalomuri printre balenele esuate intre sleauri! Cel mai mult mi-au mangaiat ego-ul expresiile de pe figurile soferilor de 30-40-50 kEUR care chinuiau bietele fiare inainte-inapoi cand eu ii ocoleam pe marginea imaculata a drumului =)). Nu din sentimente meschine, ci din bucuria de a constata ca am facut alegerea corecta!  >:D<

MULTUMESC, SUZUKI!




P.S. Inainte de a arunca cu oua clocite in inconstientul de mine care iese iarna la vanatoare de inocenti, tre' sa va precizez ca pe asfalt am mers cu o prudenta de mi se vedeau doar frunzele; in rest lanturile, lopatica, padelele din buret cauciucat (gata sa-si ia locul sub roti daca ar fi fost cazul) si dotarile acestei extraordinare masinute cred ca-mi sunt circumstante macar oleaca atenuante...  ;-)
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #17 : 17.Dec.2009, 11:05:17 p.m. »
Bucuria asta tampita am simtit-o si eu zilele astea  >:)
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline hugbear

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #18 : 17.Dec.2009, 11:14:15 p.m. »
Cand am ajuns azi acasa o tot intrebam pe nevasta-mea daca am luat tot ce ne trebe (maine botezam fata :prty:), poate-poate ma trimite pe la vreun supermarket :D. Desi condusesem cateva ore bune de bezmetic prin nameti, pur si simplu cautam un motiv, cat de mic, sa ma urc iar la volan...
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline Leutz

Re: Satisfactii SX4
« Răspuns #19 : 17.Dec.2009, 11:56:28 p.m. »
Bucuria asta tampita am simtit-o si eu zilele astea  >:)

Subscriu.
Tahnks Cristyyyy, cautam demult exprimarea potrivita si nu o gaseam  :D
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019