Autor Subiect: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid  (Citit de 59118 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cosmo47

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Gen: Bărbat
    • rm valcea
Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #90 : 12.Mai.2021, 01:37:37 p.m. »
Și eu am luat-o, de la Pitești {foarte drăguț domnul Daniel} ... Tot cam 10 zile a durat și la mine...si tot 2 wd. Sunt foarte incantat de alegere.
  • Suzuki sx4 s-cross 2020
 

Offline enicky

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #91 : 12.Mai.2021, 03:20:29 p.m. »
Yete ca am luat-o :). Passion 2WD.
   Ei, in cazul asta, s-o stapanesti sanatos ! :)
Chiar daca postarea era usor ironica, tu ai fost destept si ai ales din ea sfatul cel mai bun : TU trebuie sa fii cel multumit de alegerea facuta !
 
 Felicitari ptr. alegerea facuta ! :good:
@cosmo47 s-o stapanesti sanatos !
Sa va modificati semnaturile sa stim ce marci aveti cand discutam.

P.S. Va puteti deschide un Jurnal de bord in sectiunea respectiva.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline manead

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #92 : 12.Mai.2021, 04:56:31 p.m. »
Yete ca am luat-o :). Passion 2WD.
   Ei, in cazul asta, s-o stapanesti sanatos ! :)
Chiar daca postarea era usor ironica, tu ai fost destept si ai ales din ea sfatul cel mai bun : TU trebuie sa fii cel multumit de alegerea facuta !
 
alegerea a avut si o componenta "inginereasca" - cu creionul si hartia.. avantaje... dezavantaje... calcule - si ponderea cea mai mare a avut-o in alegerea nivelului de echipare vs necesitati. dar tre sa recunosc ca ma uit la ea pe strada de vreo 2 ani :)

Toate bune tuturor,
Dan.
  • SX4 S-Cross 1.4 Passion 2WD 2021
 

Offline enicky

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #93 : 01.Iul.2021, 06:50:43 p.m. »
Apropo de asta, orice setare as da pentru fluxul de aer îmi baga aer și prin gurile din bord. Chiar daca dau tot fluxul pe sus pt dezaburire, aerul vine și prin gurile din bord.
  Daca fluxul de aer este orientat si catre parbriz, automat este orientat si catre geamurile laterale, dar nu si in partea centrala. Am observat ca la ambele se intampla asa, ceea ce nu e rau deloc
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline VictorN

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #94 : 01.Iul.2021, 07:07:05 p.m. »
Apropo de asta, orice setare as da pentru fluxul de aer îmi baga aer și prin gurile din bord. Chiar daca dau tot fluxul pe sus pt dezaburire, aerul vine și prin gurile din bord.
  Daca fluxul de aer este orientat si catre parbriz, automat este orientat si catre geamurile laterale, dar nu si in partea centrala. Am observat ca la ambele se intampla asa, ceea ce nu e rau deloc
Da, pe cele mici, oblice, baga când dai pe sus, dar la mine baga și pe cele rotunde care bat spre față, indiferent ce setare le dau. Așa și la voi?

Trimis de pe al meu KB2003 folosind Tapatalk
 

Offline enicky

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #95 : 01.Iul.2021, 07:55:03 p.m. »
      Pe cele din mijloc n-ar trebui sa bage. S-ar putea sa ai o problema.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline enicky

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #96 : 09.Aug.2021, 01:05:11 a.m. »
 Preturi, dotari, caracteristici, August 2021 : https://suzuki.auto-net.ro/wp-content/pdf/liste_preturi/lista_sx4.pdf
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline cristidav

Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #97 : 09.Aug.2021, 11:11:36 p.m. »
  Daca fluxul de aer este orientat si catre parbriz, automat este orientat si catre geamurile laterale, dar nu si in partea centrala. Am observat ca la ambele se intampla asa, ceea ce nu e rau deloc
Da, pe cele mici, oblice, baga când dai pe sus, dar la mine baga și pe cele rotunde care bat spre față, indiferent ce setare le dau. Așa și la voi?

Da, asa e si la mine. Daca dau pe dezaburire, baga si pe cele rotunde (pe care le poti inchide).
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline bogdan_11

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Gen: Bărbat
    • CL
Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #98 : 15.Oct.2021, 04:59:18 p.m. »
Salutare, natiune!
Ma alatur si eu voua, posesorilor de "way-uri of life".
Sunt (relativ) proaspat posesor de SX-4 Cross, achitionat in iunie 2021.... varianta de baza ca, de ... banu' si-a spua cuvantul.
Vin dupa un 1.5 dci, iar dupa aprox 10.000 km pot spune ca-mi place masinuta. Este ok ... nu wow, cu plusuri si minusuri, cu bune si mai putin bune.
Sunt multe de spus (nu-s eu foarte cunoscator intr-ale masinilor) despre japoneza, dar ca impresie generala ma declar multumit, cel mai mult placandu-mi confortul la drum lung.
In rest, sper sa nu ma dezamageasca sistemul hybrid , in viitor vorbesc, pt ca masina pare simpla si uneori chiar banala!
Sa auzim de bine !
  • Sx-4 S-cross 1,4 Hybrid
 

Offline vali22

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 779
  • Thanked: 116 times
  • "Dă mai departe!" (" Pay It Forward!")
Re: Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
« Răspuns #99 : 29.Dec.2021, 06:38:58 p.m. »
Nu știu unde să intreb: or fi apărut oare printre membrii clubului posesori ai noului S-Cross? Modelul 2022. Dacă da...unde găsesc și eu postările? Mulțumesc.
  • Ex-Suzuki SX4 2011 SuperiorWhite 111500 km/Korando nou-nouț