Autor Subiect: receptie Suzuki SX4 S-Cross 2WD Hybrid  (Citit de 2151 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline rexkrokiDAU

Re: receptie Suzuki SX4 S-Cross 2WD Hybrid
« Răspuns #20 : 21.Sep.2020, 10:56:04 p.m. »
@Alexandra17 felicitări pentru achiziție și să te poarte mulți km fără probleme. :)

Țin să reamintesc că acesta este un forum structurat pe diferite domenii de interes. Te rog să te familiarizezi cu structura lui și să nu amesteci diferite subiecte de discuție în același loc.

Offline Alexandra17

« Răspuns #21 : 21.Sep.2020, 10:59:11 p.m. »
@Alexandra17 felicitări pentru achiziție și să te poarte mulți km fără probleme. :)

Țin să reamintesc că acesta este un forum structurat pe diferite domenii de interes. Te rog să te familiarizezi cu structura lui și să nu amesteci diferite subiecte de discuție în același loc.
Ups, scuze dacă am făcut vraiște pe aici. Apreciez răspunsurile și atenționarile deopotriva.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Suzuki Sx4 s-cross hybrid

Offline ntire2000

« Răspuns #22 : 21.Sep.2020, 11:09:57 p.m. »
Ai putea sa faci din topicul asta un jurnal.
Asa ai putea sa faci vraiste, ar fi zona ta personala, iar noi am fi bucurosi sa ne mai lasi din când în când prin "sufragerie".  ;)
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού

Offline VictorN

« Răspuns #23 : 22.Sep.2020, 09:33:57 a.m. »
Nu te lasă dealerul sa pleci fără RCA. Dar ai nevoie de extinctor, trusa de prim ajutor, triunghi și Vesta reflectorizanta. Acestea ar trebui sa fie în dotarea standard a mașinii nu un extra oferit de dealer. Asa cum ar trebui sa fie și covorasele sau scutul pentru motor.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Adând în vedere ca sunt  "boboc" și am tot văzut discuții despre scuturi, îmi poți spune dacă astea va trebui sa le pun eu ulterior, în regie proprie? Cat de importante sunt? Scuze dacă pare o întrebare stupida dar mi-e puțin neclar.
Mașina vine cu un scut motor deschis în centru și fără scut diferențial. O pereche de scuturi e o investiție bună și se pot monta inainte de receptie.

Offline enicky

« Răspuns #24 : 22.Sep.2020, 04:43:22 p.m. »
@enicky felicitări, la cat mai mulți!
Și eu tot cu Rabla, dar nu m-am putut despărți de mașina veche, asa ca am luat tichet.
Când ai luat-o? Revizia ai făcut-o sau urmează?
  Da, multumesc ! In August am luat-o, revizia peste un an.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip

Offline Heavyd

« Răspuns #25 : 23.Sep.2020, 07:59:26 a.m. »
Mașina vine cu un scut motor deschis în centru și fără scut diferențial. O pereche de scuturi e o investiție bună și se pot monta inainte de receptie.

Cam 0 protectie...
Este scut original ce poti monta maideparte sau numa aftermarket?

Moderator: Te rog scoate poza din citat ca se aglomereaza inutil pagina.
« Ultima Modificare: 24.Sep.2020, 08:04:49 a.m. de toma »
  • SX4 S-Cross Hybrid

Offline VictorN

« Răspuns #26 : 23.Sep.2020, 08:36:03 a.m. »
Aftermarket.
Cei din reprezentanta m-au avertizat, după montare, ca în cazul în care diferențialul spate ruginește pentru ca stagnează apa deasupra scutului o sa fie doar vina mea.
Scuturile au niște gauri prin care se scurge apa și nu exista riscul asta, dar zic asa, graba lor de a se scuza.

The following users thanked this post: Heavyd

Offline enicky

« Răspuns #27 : 23.Sep.2020, 09:51:44 a.m. »
Aftermarket.
Cei din reprezentanta m-au avertizat, după montare, ca în cazul în care diferențialul spate ruginește pentru ca stagnează apa deasupra scutului o sa fie doar vina mea.
    Asta e cam de copii, diferentialul din spate, cel putin la mine, este dintr-un material care nu rugineste, un aliaj pe baza de aluminiu care este cel mult casant, dar nu prea sunt conditii de ruginit....
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip

Offline Heavyd

« Răspuns #28 : 03.Oct.2020, 07:39:24 a.m. »
De curiozitate, cam in cat timp vine CIV-ul de obicei de la receptia masini?
  • SX4 S-Cross Hybrid

Offline enicky

« Răspuns #29 : 04.Oct.2020, 03:42:29 p.m. »
  Depinde de cand a sosit masina la dealer. Eu am primit CIV odata cu preluarea masinii.

The following users thanked this post: Heavyd