Autor Subiect: Iluminat, Semnalizare, Becuri  (Citit de 106386 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline luc68

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #10 : 02.Sep.2015, 06:56:26 p.m. »
Da, exista. Cred ca doar pe spirit si luxus.
Scz. N-am vazut ca a mai raspuns cineva
« Ultima Modificare: 02.Sep.2015, 06:58:13 p.m. de luc68 »
  • Spirit 1.6 VVT Allgrip Rugged
 

Offline magicoolje

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #11 : 02.Sep.2015, 07:25:49 p.m. »
Pentru ca tot a facut cineva referinta la manual....Exista pe acest forum un manual sau un link catre un download al acestui manual? Mentionez ca saptamana trecuta am dat avans la Radacini pentru I Vitara benzina manual in echipare Spirit. Am urmarit cu interes raspunsurile voastre baieti si multumesc pentru support. Pentru cei care asteapta foarte mult recomand discutia directa cu dealerul referitor la stoc. Poate scuti foarte mult timp de asteptare. Toate cele bune si scuze daca am fost off topic. Linkurile pentru user manual de pe forum nu mai functioneaza sau nu stiu eu cum sa le accesez.
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline newah

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #12 : 02.Sep.2015, 07:33:19 p.m. »
vezi pe threadul despre manuale il poti contacta pe privat pe userul yeti
 

Offline magicoolje

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #13 : 02.Sep.2015, 07:41:17 p.m. »
Deci waw...:) Nu ma asteptam la atata promtitudine. Multumesc frumos si raman dator. Ma bucur ca am intrat in aceasta comunitate! :) Multumesc de PM!
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 
The following users thanked this post: romeoobreja

Offline newah

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #14 : 02.Sep.2015, 07:58:54 p.m. »
cu placere, tot ce trebuie sa faci este sa continui "traditia"
Nimic nu este mai placut decat sa simti ca poti ajuta pe cei cu care impartasesti anumite pasiuni fata de un produs
 

Offline magicoolje

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #15 : 02.Sep.2015, 08:05:27 p.m. »
Asa este. Rog, pe aceasta cale, pe toti participanti la acest forum sa activeze sectiunea de notificare pentru astfel de topicuri. Din putinul timp existent sa ofere astfel de sfaturi in masura timpului existent. Ce e drept timpul este limitat dar este foarte frumos cand primim acelasi lucru in dar. Ar fii frumos sa il si oferim. I am in :)
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline TVS

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #16 : 04.Sep.2015, 10:25:48 p.m. »
Astăzi  am schimbat becurile de poziție cu acestea http://m.emag.ro/set-2-becuri-auto-auxiliare-cu-halogen-philips-w5w-blue-vision-12v-5w-12961bvb2/pd/DT0RLBBBM/?ref=vp_ap_vis_vp_ap_cmd_center-1_1
Am avut si la Passat si fata de cele cu care a  venit masina , sunt super . Nu va închipuiți ca sunt albastre dar fata de lumina galbena produsa de celelalte  cea a ăstora e spre alb .albastru
M-am uitat si la cele de faza lunga si sunt HB3 de 60w. Le voi schimba tot cu niște blue Vizion . La cel de faza scurta nu m-am băgat , mi-a fost frica sa umblu  :D
« Ultima Modificare: 04.Sep.2015, 10:32:24 p.m. de TVS »
  • vitara-spirit 1,6 VVT , 4x4, manual, white pearl, 2015
 

Offline newah

 

Offline enicky

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #18 : 06.Oct.2015, 11:52:00 p.m. »
   Faza lunga H11, scurta HB3. Pozitia este w5w pe care le-am inlocuit deja cu led-uri, f.puternice si vizibile. Pe scurta are halogene, din fericire cu lupe si v-a primi xenon.Faza lunga o las asa ca merge.Becuri bune gasiti la Liviu, adica aici :http://bec-led-auto.blogspot.ro/. Am mai luat de la el, e f.serios si  are marfa buna,recomand.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline enicky

Re: Iluminat, Semnalizare, Becuri
« Răspuns #19 : 06.Oct.2015, 11:58:39 p.m. »
   Am uitat sa va spun, becurile  se scimba f. usor prin rasucire ies imediat (nu forta tare, cu simt de raspundere!), chiar si cele dela numar,unde am pus si acolo leduri.In cabina se scoate lampa cu o surbelnita si am pus tot leduri.La lampa din mijloc n-am umblat.Inca.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip