Autor Subiect: Dezamagiri Suzuki New Vitara  (Citit de 130711 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #60 : 24.Aug.2015, 09:11:31 p.m. »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline vladvvv

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #61 : 25.Aug.2015, 02:09:20 p.m. »
Cost reparatie estimativ la dealer: 800-900 lei, implica revopsirea totala a capotei :-t, asa cum prevedea si colegul newah..
Incercam si la indoituri.ro :-?
  • Suzuki Vitara Passion Allgrip benzina (Horizon Orange&Black + rugged)
 

Offline devla

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • timisoara
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #62 : 25.Aug.2015, 03:31:44 p.m. »
am fost la test drive cu benzinarul (de doua ori  :)

super ok masina, insa marea dezamagire pentru mine este directia foarte moale. aveam uneori senzatia ca daca trag brusc stanga-dreapta de volan, masina inca vira stanga, iar volanul ajunsese in dreapta.

oricum, probabil in doua-trei zile o comand, sper sa ma acomodez si sa nu-mi faca mari neplaceri (la viteza mare, ca in oras e ok).

sunt curios, ce parere au despre directie cei care vin de pe alte marci?

acum conduc o astra h benzina 115 cp care mi se pare mult mai ok dpdv directie. insa vitara o bate la motor, astra e lenesa tare la + 30 grade cu clima, in timp ce la vitara nu se simte nimic suparator (am condus-o la 35 de grade).
  • vitara 2015
 

Offline saureign

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #63 : 25.Aug.2015, 03:38:05 p.m. »
si mie mi s-a parut directia f moale, venind de pe Fiat Panda (care avea modul City, si mai "moale" decat Vitara, dar pe care nu l-am folosit niciodata). Oricum, mi s-a parut ca directia devine mai ferma pe masura ce maresti viteza.
  • Swift 2019 allgrip
 

Offline danyepz

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #64 : 25.Aug.2015, 07:04:03 p.m. »
Cost reparatie estimativ la dealer: 800-900 lei, implica revopsirea totala a capotei :-t, asa cum prevedea si colegul newah..
Incercam si la indoituri.ro :-?
Eu zic ca da si daca iese bine indoitura cumperi un marker de corectare vopsea de la orice dealer
,pe codul tau de culoare .
Nu cred ca e mai mult de 15 euro markerul...iar la indoituri eu am dat 150 ron pe 2 indoituri cam 5cm pe 7 cm dar fiind pe hayon a avut loc sa umble si pe dedesupt nu numai cu ventuza...
Cu 150-200 RON rezezolvi cat de cat...mai astepti pana mai patesti ceva la capota gen pietre sare iarna etc si apoi o faci pe casco.
La mine au iesit perfect indoiturile iar omul mi a aratat masina reparata dupa lovituri de grindina
  • Swift 1.2 2019
 
The following users thanked this post: maxwell

Offline vladvvv

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #65 : 09.Sep.2015, 08:20:46 p.m. »
Nu imi explic exact cum s-a intamplat (piatra in trafic sau ceva cazut de sus, in parcarea de langa bloc), cert este ca tabla de pe Vitara este foarte subtire si "moale".
Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat tot weekend-ul  :(
Voi face reparatia pe fonduri proprii, nu voi apela la Casco - va tin la curent la cat ajunge toata distractia...

Am fost sambata la indoituri.ro - nu am decat cuvinte de lauda. Interventia s-a efectuat cu tije prin intermediul orificilor din partea inferioara a capotei si a durat ~45 min. Toata distractia pana acum 130 lei - urmeaza kit-ul de vopsea de la dealer.

inainte si dupa:
« Ultima Modificare: 09.Sep.2015, 08:34:25 p.m. de vladvvv »
  • Suzuki Vitara Passion Allgrip benzina (Horizon Orange&Black + rugged)
 

Offline michelene

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Tg jiu
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #66 : 13.Sep.2015, 11:12:46 a.m. »
Dezamagire referitoare la zgomotul produs la schimbarea vitezelor, se aude destul de tare....explicatia celor de la reprezentanta a fost ceva de genul: se mai lasa,este noua.... O fi,nu stiu ce sa zic, fosta masina era dotata cu cutie automata,ce este drept,insa am mers si cu alte masini cu cutie manuala,si parca nu se auzea niciun zgomot la schimbarea vitezelor...sper sa se remedieze problema.
La capitolul antifonare,nu ar primi 5 stelute,iar cheia....e de vise rele  :D..
Per total,este frumoasa...  ;)
  • Vitara Passion 2WD MT benzina
 

Offline marcone

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #67 : 13.Sep.2015, 11:19:43 a.m. »
cheia....e de vise rele  :D..

Poti elabora dezamagirea legata de cheie? Se blocheaza contactul?
 

Offline michelene

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Tg jiu
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #68 : 13.Sep.2015, 11:25:24 a.m. »
Nuu, nu se blochează cheia,dar ma asteptam sa fie altfel pe o masina model 2015,tip briceag,sa nu îngâurească geanta/buzunarul...
  • Vitara Passion 2WD MT benzina
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #69 : 13.Sep.2015, 11:34:34 a.m. »
Trebuia sa alegi alt nivel de echipare. :)