Autor Subiect: Dezamagiri Suzuki New Vitara  (Citit de 130718 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #50 : 21.Aug.2015, 06:49:05 p.m. »
taierea totala a alimentarii electrice dupa scoaterea cheii
E o masura de protectie a acumulatorului; la oprirea motorului sa nu mai poata fi actionati marii consumatori.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #51 : 21.Aug.2015, 07:28:32 p.m. »
Exista soluti care lasa si un pic de confort utilizatorilor. La Corsa aveam un releu temporizat care deconecteaza consumatorii dupa nu mai stiu cate minute.
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline Laurentiu

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #52 : 21.Aug.2015, 08:59:13 p.m. »
Exista soluti care lasa si un pic de confort utilizatorilor.
Asiaticii fata de europeni, au un alt mod de a privi lucrurile.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #53 : 21.Aug.2015, 10:37:08 p.m. »
Poate din cauza ochilor specifici...

Trimis cu Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline vladvvv

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #54 : 23.Aug.2015, 12:58:29 a.m. »
Nu imi explic exact cum s-a intamplat (piatra in trafic sau ceva cazut de sus, in parcarea de langa bloc), cert este ca tabla de pe Vitara este foarte subtire si "moale".
Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat psihic tot weekend-ul  :(
Voi face reparatia pe fonduri proprii, nu voi apela la Casco - va tin la curent la cat ajunge toata distractia...

« Ultima Modificare: 23.Aug.2015, 01:09:42 a.m. de vladvvv »
  • Suzuki Vitara Passion Allgrip benzina (Horizon Orange&Black + rugged)
 

Offline Bodu23

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Thanked: 8 times
  • Gen: Bărbat
  • Disponibilitatea creeaza oportunitatea!
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #55 : 23.Aug.2015, 01:26:27 a.m. »

Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat psihic tot weekend-ul  :(

Nu pune la suflet! Stiu ca e nasol...Am vazut la tine si m-au trecut fiorii, gandindu-ma ca se poate oricand intampla...  Dar e parte din experienta de a nu sta in garaj si a te bucura de umblatul cu masina!  Succes la reparatie! Sa fie simplu, ieftin si sa iasa perfect! Si desigur, asteptam detalii :)
  • Vitara Spirit Allgrip VVT/MT Orange/Black
 

Offline newah

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #56 : 23.Aug.2015, 08:55:42 a.m. »
Nu imi explic exact cum s-a intamplat (piatra in trafic sau ceva cazut de sus, in parcarea de langa bloc), cert este ca tabla de pe Vitara este foarte subtire si "moale".
Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat psihic tot weekend-ul  :(
Voi face reparatia pe fonduri proprii, nu voi apela la Casco - va tin la curent la cat ajunge toata distractia...



fix acelasi tip de gaura am avut de nenumarate ori pe caroseria fostului Audi A6. Cel mai probabil provocata de o puatra sarita de la un camion in timp ce rulai cu viteza pe autostrada. Si crede-ma la Audi tabla este destul de groasa insa genul acesta de lovitura "beneficiaza" din plin de suprafata mica de contact a pietrei in care se transmite toata forta de penetrare. Daca ai arunca pe caroserie un obiect mai mare dar fara colturi cel mai probabil elasticitatea materialului ar preveni strapungerea.
Pacat de culoare, asta este un pic mai nasol si de faptul ca vei vopsi cel mai probabil toata capota
 

Offline vladvvv

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #57 : 23.Aug.2015, 03:06:46 p.m. »
Nu imi explic exact cum s-a intamplat (piatra in trafic sau ceva cazut de sus, in parcarea de langa bloc), cert este ca tabla de pe Vitara este foarte subtire si "moale".
Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat psihic tot weekend-ul  :(
Voi face reparatia pe fonduri proprii, nu voi apela la Casco - va tin la curent la cat ajunge toata distractia...



A incercat cineva www.indoituri.ro?
  • Suzuki Vitara Passion Allgrip benzina (Horizon Orange&Black + rugged)
 

Offline danyepz

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #58 : 24.Aug.2015, 07:18:14 p.m. »
Nu imi explic exact cum s-a intamplat (piatra in trafic sau ceva cazut de sus, in parcarea de langa bloc), cert este ca tabla de pe Vitara este foarte subtire si "moale".
Vedeti mai jos o gaura de toata frumusetea care sicer mi-a stricat psihic tot weekend-ul  :(
Voi face reparatia pe fonduri proprii, nu voi apela la Casco - va tin la curent la cat ajunge toata distractia...



Daca nu ma insel am vazut masina parcata in militari residence....acum 1 an in acelasi cartier  stationasem pt 5 minute cu fostul swift si cineva de la etajul 6 a decis sa isi scuture covorul pe balcon...eh in covor statea ascunsa si o moneda de 50 de bani...s-a infundat tabla si mai rau si a sarit si vopseaua.
Vezi ca sunt reparatii fara vopsire dent repair  si s ar putea sa iasa bine eu tot la swift am reparat asa cateva indoituri ....acum am intrat pe site ul acela si chiar acolo am fost ☺

« Ultima Modificare: 24.Aug.2015, 07:22:24 p.m. de danyepz »
  • Swift 1.2 2019
 

Offline newah

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #59 : 24.Aug.2015, 08:00:59 p.m. »
lasa si tu linkul la site, este bine de stiut unde se pot repara probleme marunte