Autor Subiect: Dezamagiri Suzuki New Vitara  (Citit de 130711 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bodu23

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Thanked: 8 times
  • Gen: Bărbat
  • Disponibilitatea creeaza oportunitatea!
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #10 : 15.Iun.2015, 12:46:27 a.m. »
Dezamagire Suzuki sau dealer ( nu Vitara :) ): doi dealeri ( Bucuresti) mi-au spus ca indiferent ca ar veni masina noua si de Craciun ea tot cu cauciucuri de vara vine echipata. Deci trebuie atunci sa imi iau cauciucuri  de iarna, pt ca in conformitate cu legislatia romaneasca pot fi amendat imediat ce ies de la dealer. Mi-au spus ca asa e politica Suzuki si nu se poate schimba nimic.
 Puteti va rog sa confirmati informatia?!
  • Vitara Spirit Allgrip VVT/MT Orange/Black
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #11 : 15.Iun.2015, 06:27:05 a.m. »
Da, politica Suzuki este sa-ti vanda "roti de iarna", adica jante + cauciucuri. Cat despre amenda, conform legislatiei romanesti, poti fi amendat doar daca rulezi cu cauciucuri de vara pe portiuni de drum acoperite de zapada sau gheata. Concluzia: cine-si ia Suzuki iarna mai pune jos 4-500 € daca-si achizitioneaza rotile de la dealer sau ceva mai putin daca-isi cumpara doar pneurile dorite de pe piata.
« Ultima Modificare: 15.Iun.2015, 06:37:45 a.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Laurentiu

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #12 : 15.Iun.2015, 07:23:03 a.m. »
@ Laurentiu-- din pacate nu am intrebat la dealer si acest lucru.
In manualul de exploatare sau pe un stilp al masinii (de regula cel de la sofer), gasesti presiunile utilizate in pneuri.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline boga81

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #13 : 15.Iun.2015, 11:47:38 a.m. »
Personal mi s-a parut mai tare suspensia de pe sx4. Se mai lasa putin dupa ce mergi cateva mii de km
  • Duster 1.5 Blue dCi 4x4 SL Orange, chill as f*ck / ex SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm
 

Offline TVS

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #14 : 15.Iun.2015, 07:52:43 p.m. »
Referitor la cauciucurile cu care vine mașina , aceasta este politica tuturor producătorilor de autoturisme . Indiferent de anotimp , mașina vine incaltata cu cauciucuri de vara. Momentan , la AutoNet Giulești ,au set de 4cauciucuri de iarna plus jante de tabla inclusiv senzorii de presiune la 3500 lei, pe 16".daca ții mașina cinci ani cât are garanție mi se pare un pret ok
  • vitara-spirit 1,6 VVT , 4x4, manual, white pearl, 2015
 

Offline Bodu23

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Thanked: 8 times
  • Gen: Bărbat
  • Disponibilitatea creeaza oportunitatea!
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #15 : 15.Iun.2015, 10:51:17 p.m. »
In manualul de exploatare sau pe un stilp al masinii (de regula cel de la sofer), gasesti presiunile utilizate in pneuri.

Multumesc!  Sunt convins! :) Doar ca eu inca nu am masina, am testat-o doar si am pus diverse intrebari la dealer.
  • Vitara Spirit Allgrip VVT/MT Orange/Black
 

Offline newah

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #16 : 04.Iul.2015, 08:50:23 a.m. »
Da, politica Suzuki este sa-ti vanda "roti de iarna", adica jante + cauciucuri. Cat despre amenda, conform legislatiei romanesti, poti fi amendat doar daca rulezi cu cauciucuri de vara pe portiuni de drum acoperite de zapada sau gheata. Concluzia: cine-si ia Suzuki iarna mai pune jos 4-500 € daca-si achizitioneaza rotile de la dealer sau ceva mai putin daca-isi cumpara doar pneurile dorite de pe piata.

ce bine ar fi sa coste 400-500 euro setul jante si cauciucuri. O sa ai surpriza sa le gasesti intre 3600-3800 dupa spusele dealarilor. Sper insa sa ai dreptate, am exact aceeasi situatie
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #17 : 04.Iul.2015, 08:53:24 a.m. »
Mea culpa, 400-500 euro au costat cele de la SX4, care sunt mai mici si nu au senzori de presiune. Cred ca, din pacate, la Vitara pretul este mai mare.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline aleksanders

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #18 : 04.Iul.2015, 10:55:38 p.m. »
3500 ron cu senzori - este pachetul de s cross
  • vitara-spirit 1.6 vvt 4x4 2015
http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=5810.msg220737;topicseen#new2015 Spirit 4x4 1.6 VVT benzină - Suza - prima japoneza din viata mea
 

Offline vandtie

Re: Dezamagiri Suzuki New Vitara
« Răspuns #19 : 05.Iul.2015, 07:38:58 a.m. »
"nasol!"