Autor Subiect: Suzuki si programul Rabla  (Citit de 34157 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #40 : 01.Iul.2016, 10:56:31 a.m. »
negociati cu delaru sa il primiti gratis...valoara lui e de cc 500-700 lei. apoi ei il vand cu cc 1500 lei.

negociati daca nu il aveti e pacat.....


on topic...azi duc si eu doc. la delar pt rabla...radierea si distrugerea...si am cam terminat si nu am fost proprietarul masinii casate..nu am facut vanzare cumparare de fapt singurul doc semnat intre mine si proprierar rabla este nota de inscriere....cu care te duci la remat (bine ..eu am trimis nota pe email direct la remat :) ca rabla era in alta parte a tarii)
Cat a durat la tine de la introducerea dosarului preliminar in aplicatia PSIPAN pana la venirea notei de inscriere?
« Ultima Modificare: 01.Iul.2016, 10:59:55 a.m. de cad »
 

Offline Andreea Daniel

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #41 : 01.Iul.2016, 11:05:01 a.m. »
Buna,

La mine a durat 1zi. A doua zi am primit validarea si nota de inscriere sa merg sa casez Rabla.
A durat mai mult partea la Remat, umblat la taxe si impozite. Iar la radiere (la poloitie), daca ai tot dosarul pregatit din timp (copii si originale) dureaza 15 minute maxim :D

Spor!
  • Vitara 1.6l Spirit/MT & Fiat Albea 1.2l Benz
 
The following users thanked this post: ...

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #42 : 01.Iul.2016, 11:12:07 a.m. »
Buna,

La mine a durat 1zi. A doua zi am primit validarea si nota de inscriere sa merg sa casez Rabla.
A durat mai mult partea la Remat, umblat la taxe si impozite. Iar la radiere (la poloitie), daca ai tot dosarul pregatit din timp (copii si originale) dureaza 15 minute maxim :D

Spor!
Mersi de raspuns.
 

Offline wolfin

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #43 : 01.Iul.2016, 11:20:28 a.m. »
1 zi....aveam actele preliminare la delar de pe 10.06...dar deabia pe 27.06 m-a inscris in paispan. iar pe 28.06 eram deja cu rabla casata. deci 1 zi inscrierea si o zi radiere si casare + o zi curieru  B-)
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 

Offline Andreea Daniel

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #44 : 01.Iul.2016, 11:24:50 a.m. »
1 zi....aveam actele preliminare la delar de pe 10.06...dar deabia pe 27.06 m-a inscris in paispan. iar pe 28.06 eram deja cu rabla casata. deci 1 zi inscrierea si o zi radiere si casare + o zi curieru  B-)
pai na...depinde de dealer. Eu am fost multumita de modul in care a gestionat situatia cei de la Radacini Militari. Luni merg sa imi ridic masinuta :)

Iar programul a inceput oficial pe 17 iunie (atunci au avut si parolele de acces in paispan).

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Vitara 1.6l Spirit/MT & Fiat Albea 1.2l Benz
 

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #45 : 01.Iul.2016, 11:26:43 a.m. »
1 zi....aveam actele preliminare la delar de pe 10.06...dar deabia pe 27.06 m-a inscris in paispan. iar pe 28.06 eram deja cu rabla casata. deci 1 zi inscrierea si o zi radiere si casare + o zi curieru  B-)
Ai trimis prin curier certificatele de distrugere si radiere?
 

Offline Andreea Daniel

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #46 : 01.Iul.2016, 11:27:41 a.m. »
Nu. Prin mail si le-am predat ulterior in original.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Vitara 1.6l Spirit/MT & Fiat Albea 1.2l Benz
 

Offline ...

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #47 : 01.Iul.2016, 11:32:26 a.m. »
Nu. Prin mail si le-am predat ulterior in original.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Ai avut noroc de un dealer destupat la minte. Ca al meu nu e, din contra. Daca ma mai intarzie inca o zi pentru a astepta prin curier restul de acte, nasol moment pentru mine. La masina actuala expira RCA-ul pe 4 iulie si nu mai pot circula, alta polita nu mai fac. Astept cu infrigurare, in ciuda caldurii de afara, sa-mi trimita nota de inscriere, poate poate mai ajung cu rabla la remat pana la ora inchiderii, ca maine nu e program aici. Macar sa initiez procedura finala...Sunt tot fiert ca un ton in suc propriu...de nervi, de stres, de frustrare
 

Offline Andreea Daniel

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #48 : 01.Iul.2016, 11:40:00 a.m. »
Stai linistit.

Am gasit un dealer ok, dar am dat peste alti functionari publici care lucrau in antichitate...
Ca sa imi semneze si sa imi puna stampila pe fisa de inmatriculare (asta la finante sa o scot de la impozit pt "batranica familiei") trebuia sa astept 2 zile  :-O :-O

Am ramas uimita/socata! pt o stampila pe care o punea in biroul alaturat...perete in perete...
  • Vitara 1.6l Spirit/MT & Fiat Albea 1.2l Benz
 

Offline wolfin

Re: Suzuki si programul Rabla
« Răspuns #49 : 01.Iul.2016, 11:48:03 a.m. »
Ai trimis prin curier certificatele de distrugere si radiere?

nu ai citit tot...

rabla este in ata parte a Romaniei. 1 zi nota + 1 zi acte rabla + 1 zi curier pentru a primi doc rezultate in urma radierii si casarii.
azi ma duc personal sa le duc la delar si sper ca am inchis bucla RABLA 2016.

si da.... unii delari au acceptat trimieterea pe email a  actelor si la ridcare masina predai originale/legalizatele. pana si ei sunt saturati de birocratie.
  • vitara 2016 1.6 4wd pasion + pegas 3120 din 80 si ceva reconditionat. Urmeaza si un 2020
Vitara pasion 1.6 allgrip benzina
 
The following users thanked this post: Andreea Daniel