Autor Subiect: Petitie actualizare gratuita harti  (Citit de 1796 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline zongor

Petitie actualizare gratuita harti
« : 01.Feb.2018, 07:39:48 p.m. »
Clegii italieni au initiat o petitie pentru obtinerea de actualizari gratuite si in EUropa.
Petitia se poate semna aici:

https://www.change.org/p/suzuki-italia-mapcare-suzuki-anche-in-europa
 

Offline duculetu

Re: Petitie actualizare gratuita harti
« Răspuns #1 : 17.Dec.2018, 11:42:52 a.m. »
Dezgrop acest thread in ideea ca poate a gasit careva o modalitate de a updata cardul SD cu harti. Pentru Europa ma intereseaza.
 

Offline tibanul

Re: Petitie actualizare gratuita harti
« Răspuns #2 : 18.Dec.2018, 10:47:40 a.m. »
Chiar dimineata ma gandeam la lucrul asta. Care este calea oficiala? Intreb dupa ce fara benzina multa am ajuns intr-un orasel unde a foat o benzinarie acu 20 de ani.
  • Ignis GLX 4WD Mineral Grey Metallic
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2504
  • Thanked: 1295 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Re: Petitie actualizare gratuita harti
« Răspuns #3 : 18.Dec.2018, 12:06:23 p.m. »
Am cumparat alt card-2018, 50 Euro + transport. Cam atat costa actualizarea si la Renault. La Suzuki costa 300 euro...N-am sa intreb de ce, modelul de afacere este al lor, banii ai nostri. Am stiut cand am cumparat-o ca n-o sa vada actualizare niciodata de la ei.
Cred insa ca dublarea  cu telefonul e cea mai buna solutie. Am instalat AA dar parca prefer sa am doua sisteme si sa le compar (mi-a fost foarte util in Elvetia de exemplu caci pe unul aveam cea mai rapida ruta si pe celalalt aveam cea mai scurta ruta).
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline duculetu

Re: Petitie actualizare gratuita harti
« Răspuns #4 : 10.Ian.2019, 09:21:16 a.m. »
Dar baietii de pe OLX cum fac aceste update-uri, ca sunt mai multi care vand? Cardurile nu arata ca astea originale, am impresia ca sunt 3rd party deci au ei o varianta.