Autor Subiect: Concept Kizashi  (Citit de 30264 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xim

Re: Concept Kizashi
« Răspuns #40 : 01.Nov.2009, 11:05:50 a.m. »
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline FaliT

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 844
  • Gen: Bărbat
  • i just lOve the Sx4 ;x
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #41 : 01.Nov.2009, 12:20:08 p.m. »
e chiar ieftin :D
Suzuki sx4
Motor : 1,500
An Fabricatie : 2008 Culoare : Black
 

Offline Leutz

Re: Concept Kizashi
« Răspuns #42 : 01.Nov.2009, 05:44:36 p.m. »
E pretul din State, nu te bucura prea tare  :D
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #43 : 01.Nov.2009, 06:33:08 p.m. »
Nu va fi cu mult mai mare in RO (~16000E)
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline xim

Re: Concept Kizashi
« Răspuns #44 : 01.Nov.2009, 10:33:09 p.m. »
in buna traditie suzuki va intra cu ceva mii bune sub produsele toyota, vezi avensis...care cred ca este concurentul direct
1,6 SX4 GS 4x4 black
1,4 Scross Passion awd, gray
 

Offline M@n

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Gen: Bărbat
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #45 : 31.Ian.2010, 12:13:35 p.m. »
in buna traditie suzuki va intra cu ceva mii bune sub produsele toyota, vezi avensis...care cred ca este concurentul direct

Cu siguranta se "bate" cu avensis si de ce nu.....cu honda accord ;)
 

Offline cosmin

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
  • Gen: Bărbat
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #46 : 31.Ian.2010, 07:32:13 p.m. »
Pariu ca in Romania va fi peste 20k? Sau daca nu peste, va fi ceva de genul 19999...:)


Desi...stand acum si uitandu-ma la ce va avea pe ea si judecand si dupa cei 185CP...parca suna mai bine...:)
« Ultima Modificare: 31.Ian.2010, 07:39:17 p.m. de cosmin »
Suzuki SX4 1,5 SE
 

Offline cristian_ionescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 236
  • Gen: Bărbat
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #47 : 07.Feb.2010, 11:48:27 p.m. »
M-am uitat si eu la pozele cu dihania aia mare si rosie. Din fata locomotiva... din spate Bentley. In rest, despre varianta mai "pamanteana".... parca nu seamana a tractor... n-are nici 4x4...
Suzuki SX4, GS 1.6 4WD
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Concept Kizashi
« Răspuns #48 : 08.Feb.2010, 08:16:56 a.m. »
Daca te referi la varianta Kizashi care se va vinde in Europa, la inceput in Elvetia, te inseli, aceasta are 4x4.

Offline l_stoian79

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Gen: Bărbat
Re: Concept Kizashi
« Răspuns #49 : 27.Feb.2010, 10:25:23 p.m. »
saluti la toti, e primul meu post aici, urmaresc cu mai mult interes aria de Jimny fiindca ma intereseaza modelul.

Despre Kizashi, pot doar sa va recomand sa nu va aruncati sa-l cumparati din prima.

La firma la care lucrez eu, producem Airbag Control Unit-ul ptr multe dintre modelele Suzuki, printre care si ptr acest Kizashi. Pot doar sa va spun ca din cauza unei greseli de proiectare a tunelului (tabla dintre scaune pe care se monteaza frana de mana si ACU (Airbag Control Unit-ul)  acesta din urma se rupe in urma efectuarii asa numitului "Cyclic Hand Brake Test" (un dispozitiv automatizat trage si apoi elibereaza de 50000 ori frana de mana in scopul de a verifica rezistenta la oboseala a subansamblelor franei de mana).
In urma cu 5 saptamani acest test a cazut (test efectuat de catre Suzuki), unul dintre picioarele de fixare ale ACU-lui s-a rupt, datorita faptului ca a fost montat mult prea aproape de frana de mana. Drept ptr care Suzuki a insistat sa modificam noi design-ul, dat fiindca este mult prea tarziu ptr ei sa schimbe structura masinii (tunelul). In momentul de fata Suzuki a modificat putin tunelul in zona franei de mana (a randorsat prinderea acesteia), iar noi am modificat design-ul ACU-ului, solutia fiind de compromis deoarece nu mai este timp ptr schimbari radicale pana la intrarea in productie, imbunatatiri mai drastice asupra design-ului vor fi facute ulterior.
Daca nu va ard banii in buzunar, si nu tineti mortis sa va luati Kizashi printre primii, va recomand sa mai asteptati macar un facelift sau o serie urmatoare de masini. Masina va intra in productie la Suzuki in martie2010 (a3a saptamana), probabil design-ul tunelului va fi schimbat in urmatoarele 6 luni.
Nu ma intelegeti gresit, masina e super OK, doar ca va suferi de niste boli "ale copilariei".
« Ultima Modificare: 27.Feb.2010, 10:33:23 p.m. de l_stoian79 »