Autor Subiect: Satisfactii New Vitara  (Citit de 15676 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline SPIRIDUSHU

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #50 : 19.Sep.2018, 04:19:24 p.m. »
Propun si un topic unde vitara poate impartasi dezamagirile si bucuriile aduse de utilizatorii zilnici, saraca Vitara ... tace si trage :)  :cof:
  • New Vitara 1.6 ddis, Luxus
 

Offline smiley

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #51 : 20.Sep.2018, 09:32:12 a.m. »
Ca o prima satisfactie, chiar inainte de a avea masina ar fi faptul ca vad foarte multe Vitare prin oras :D

Vitara Passion AllGrip 2018 1.4 Boosterjet White
Opel Astra H 2004 1.4 XEP
 

Offline enicky

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #52 : 20.Sep.2018, 12:14:24 p.m. »
 Mai exista un topic de genul : cum ai numi/defini Vitara intr-un singur cuvant. Si ala mic...
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline rzv

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #53 : 20.Sep.2018, 03:23:39 p.m. »
Cea mai mare satisfactie este ca partea de  trib, compusa din 3 femei  zambeste continuu cand foloseste cascarabeta, fiind masina lor. Exact cum se spune : de la a' cu tata-n gura la a' mai matura toate-s zambet si miere.Mi-am luat liniste de mult mai putini bani decat speram  :D

In rest, 1.6 combinat cu automata merge acceptabil doar in modul sport, consumul este incredibil de mic- Buc-Brasov-Bucuresti 5,7-5,8 mers doar in modul sport,ca altfel m-am jurat ca-i dau foc.... mai mult decat acceptabil.
de fapt, este fix jumatate din ce eram eu obisnuit ceea ce-i mare lucru.

pt siguranta familionului este ok, au facut downgrade de la 140 Cp la 120 Cp, inghitind gogoasa ca-i 4x4 mai mare, mai sigura, si da este mai sigura, nu permite viteze mari fara sa observi,plus sistemelde siguranta pasiva pe care sincer-sincer sper sa nu le folosim niciodata.



  • Vitara 1,6 4x4 Luxus AT / Mitsubishi L200 Instyle AT
 

Offline Lerua07

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #54 : 20.Sep.2018, 03:49:24 p.m. »
Din sept 2015 pana acum nu am avut nici o problema cu masina (nici mult reclamatii greierasi)  :good:
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline Florin25

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #55 : 20.Sep.2018, 06:32:03 p.m. »
E ciudat ca la Satisfactii sunt doar 5 pagini, iar la Dezamagiri peste 80.
Ba mi se pare chiar nedrept.
Nu e ciudat...este normal. Oamenii nu prea spun atunci cand totul este ok, in schimb cand apare o mica problema o declara imediat. Eu sunt foarte multumit de masinuta, chiar imi vine sa ma pup pentru alegerea facuta  :D
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion Allgrip 2018
Omul are doua vieti. A doua viata incepe atunci cand realizeaza ca are doar una.
 

Offline enicky

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #56 : 21.Sep.2018, 11:16:17 p.m. »
 
Al meu după 37k la ralanti e la fel de silențios ca în prima zi.

    Azi am mai avut un moment de ... va las pe voi sa-l constatati, dar va rog sa ma credeti ca este chiar adevarat :
 Am ajuns acasa, in parcare, una lunga pe doua randuri paralele, in fata locului meu era liber, ma bag cu fata ca apoi sa dau cu spatele pe locul meu. Un nene se invartea prin parcare, (il stiam, sta in acelasi bloc dar la alta scara), in timp ce dadeam cu spatele se apropie de usa mea, semn ca ar vrea sa ma intrebe ceva.
  Eu continuam sa dau cu spatele, manevra care o fac de obicei numai din ambreiaj fara acceleratie. Cand deschid usa ne salutam si ma intreaba : "auzi, asta a ta e electrica? zic, nu, de ce? Pai nu se auzea motorul cand parcai!"
Binenteles ca mi-a "crescut" inima !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Emilian Sohterus

Offline ...

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #57 : 22.Sep.2018, 08:19:11 a.m. »
Cunosc feeling-ul. În interior se aude cât de cât motorul, dar de afară mult mai puțin, mai ales pe fundal de oraș.
 

Offline enicky

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #58 : 21.Oct.2018, 04:44:10 p.m. »
Citat
Adica volanul sa nu fie "moale" la viteze mai mari. Exact asa mi s-ar parea normal. Ma ingrijorasem cand citisem prin paginile anterioare pt ca nu mi se pare normal sa poti vira la fel de usor. Adica volanul sa fie moale la viteze mici si sa se intareasca la viteze mari. Mie mi se pare un plus
    Cred ca nu este corect sa mai prelungim discutia la "Dezamagiri.." pt. ca dpmdv chiar nu este, dimpotriva !
 Mai depinde si de perceptia fiecaruia, ce intelege prin moale, cum il simte tare..
  Si acum nu stiu cati au verificat acest lucru, ca sa poata emite o parere clara ! Poate unii dintre noi povestim doar gandindu-ne la ultimul drum facut, la depasirea x, samd.
     Iar faptul ca la 130/h trebuie sa miscam f.putin din volan pt. o depasire, asta nu inseamna ca merge usor. Proba se face mergand drept...
  De fapt @gabineg, indirect, ne-a avertizat sa nu facem anumite confuzii... :-))
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Zota_Dragos

Re: Satisfactii New Vitara
« Răspuns #59 : 21.Oct.2018, 11:06:42 p.m. »
Motorul se aude, compar xu o Honda Civic 5d benzina 140 de cai, asta e.mai silențioasă la relanti..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk