Autor Subiect: Accesorii NEW IGNIS  (Citit de 28345 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline maxwell

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #50 : 21.Sep.2017, 04:54:54 a.m. »
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 
The following users thanked this post: Zatarra22, duculetu

Offline maxwell

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #51 : 30.Sep.2017, 10:17:55 a.m. »
Kit de reparații New Ignis GL+ 2WD
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 
The following users thanked this post: duculetu

Offline f.cristi

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #52 : 30.Sep.2017, 11:05:05 a.m. »
Multumim

Offline duculetu

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #53 : 06.Oct.2017, 07:22:59 p.m. »
Cum pe New Ignis nu s-a mai scris nimic - am vazut aici: http://www.suzuki-club.ro/forum/index.php?topic=6600.msg231002#msg231002 bandouri laterale foarte frumoase, dar daca scriu acolo fac off topic si @enicky vegheaza constant :D. Eu mult am stat pe gand daca sa cumpar sau nu setul de bandouri laterale mari pentru Ignis dar pretul imi pare absurd (246 euro = 1125 lei fara manopera), si este posibil sa fie mai mult de design decat functional. Si-a mai pus careva?
Singura varianta pe care o vad este sa masuram noi odata ce se da dezlegare la Ignisuri. :)
 

Offline enicky

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #54 : 06.Oct.2017, 10:11:45 p.m. »
    @duculetu stai linistit ca nu sunt  :baston: .  Gasesti mai multe modele la ei : https://www.autolux.ro/?subcats=Y&status=A&pshort=N&pfull=N&pname=Y&pkeywords=N&search_performed=Y&q=bandouri+laterale&dispatch=products.search
 
       Doar trebuiesc masurate usile in zona in care ti-ai dori sa le montezi si apoi sa compari dimensiunile cu cele din pozele de pe site. Observi ca la majoritatea se dau toate cotele, deci este simplu.
      Eu am mers mai departe si dupa desenul lor am facut doua sabloane conform cotelor, pt. a vedea daca "merg" pe masina. Posibil sa gasesti chiar si mai ieftine intrucat Ignis-ul are usile mai mici, cred.

       Atentie! Montajul se face la o temperatura de cel putin +200C, inclusiv pe tabla masinii.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline duculetu

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #55 : 06.Oct.2017, 10:22:23 p.m. »
Foarte bune indrumarile, atat cu macheta cat si cu temperatura. Astept sa vina jucaria si o masor. :)
 

Offline tibanul

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #56 : 16.Oct.2017, 02:27:07 p.m. »
Intrucat mai era una exact la fel in oras, am zis sa personalizam putin masina pe exterior. Drept urmare am achizitionat eleron, dungi rosii, grila frontala rosii si bonus un set de antifurt pentru roti. Pret total cu manopera 3500 lei.
LE: Am mai luat si un set de covorase de cauciuc de la Rimi Timisoara, 150 de lei cu transport si sunt mult mai ok decat cele de textil primite odata cu masina.
« Ultima Modificare: 16.Oct.2017, 02:37:12 p.m. de tibanul »
  • Ignis GLX 4WD Mineral Grey Metallic
 

Offline duculetu

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #57 : 16.Oct.2017, 02:41:34 p.m. »
Arata foarte bine! Vad ca si porumbeii sunt de acord :D Sa o conduci sanatos!

Ai avut de ales intre covorase textile sau de cauciuc cand ai luat masina sau doar din textil ti-au oferit? Ai idee daca sunt originale sau generice? Imi poti da un link pentru cele de cauciuc pe care ti le-ai luat aditional?

Desi am mai spus, tare frumos eleronul ala dar tare scump dpmdv.
 

Offline f.cristi

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #58 : 16.Oct.2017, 03:35:45 p.m. »
Dungile rosii de pe caroserie sunt autocolante ? Daca da, desi arata bine, nu e ideea tocmai stralucita; cu timpul se decoloreaza si degradeaza (sau poate ii mai vine la unul vreo idee) si vopseaua de dedesubt va arata diferit fata de cea de langa. Initial ma tentau si pe mine dar cand am aflat ca nu e vopsea am zis pas.
Fara eleron cred ca nu mai luam masina.

Offline duculetu

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #59 : 16.Oct.2017, 04:10:41 p.m. »
Am o curiozitate pentru cei cu GLX-uri. Oare se poate monta o camera de bord (dash cam) intre camerele de la sistemul DCBS fara sa le blocheze? Sunt tare interesat de modelele celor de la Viofo iar W1 imi pare destul pentru ce am nevoie.

Link: http://viofo.ro/camera-auto-dvr-viofo/Viofo-WR1