Autor Subiect: Ce parere aveti despre femei la volan?  (Citit de 15309 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sony

Ce parere aveti despre femei la volan?
« : 21.Feb.2009, 07:01:34 p.m. »
Intalnim frecvent femei la volan. Ce parere aveti despre ele?
Eu am constatat ca femeile si babalacii nu te lasa sa intri pe drumul prioritar care e aglomerat sau sa virezi stanga prin fata lor. Mi-am propus ca si eu sa procedez la fel cu categoriile sus-mentionate, dar femeile sunt frumoase. :"> Asa ca sunt rau doar cu babalacii. De asemenea la stop am observat ca trece altfel timpul daca in masina de alaturi e o soferita draguta.  :)
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline shoricelu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 179
  • Gen: Bărbat
  • No cat should stay in my way!
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #1 : 21.Feb.2009, 10:39:05 p.m. »
Sunt de parere contrara cu Sony, cu toate ca nu pot sa nu observ un usor trac, de multe ori nejustificat, care impiedica reprezentantele sexului frumos sa aibe refleze si sa ia decizii in asa fel incat sa nu incurce putzintel circulatia rutiera....

Trebuie sa recunosc ca sunt si femei care ar avea multe de aratat multor soferi de sex masculin cum e cu sofatul si bunul simt in trafic....

Le apreciez si ma feresc sa acuz...

ремонт зонтов
SX4 2008 - 1.9 ddis... o bestie pentru o bestie!
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #2 : 21.Feb.2009, 11:30:34 p.m. »
daca ar fi mai multe femei la volan traficul din bucuresti ar fi mult mai civilizat...  parerea mea  :notlst:

Offline Sony

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #3 : 22.Feb.2009, 01:44:27 a.m. »
Adica nu mai intram de pe stradute pe bulevarde decat noaptea.  :-j
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #4 : 22.Feb.2009, 02:09:06 a.m. »
ei, nu fi rau... pana isi dau ele seama ca masina din fata lor s-a miscat, pana baga in viteza I tu te-ai strecurat deja si poti multumi politicos cu avariile  :)

Offline hugbear

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #5 : 22.Feb.2009, 02:13:32 a.m. »
Ce te faci cand, pana isi dau seama ca masina din fata lor s-a oprit, pana calca frana, pana se opreste masina, tu deja ai bara spate facuta praf? (experienta proprie, acu' vreo 2 saptamani)
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #6 : 22.Feb.2009, 02:27:48 a.m. »
poate ai noroc si merita sa le iei numarul de telefon :)

Offline shoricelu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 179
  • Gen: Bărbat
  • No cat should stay in my way!
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #7 : 22.Feb.2009, 08:52:42 a.m. »
Caile Domnului sunt multe si minunate!!!  ;-)

ремонт зонтов
SX4 2008 - 1.9 ddis... o bestie pentru o bestie!
 

Offline Nicu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Gen: Bărbat
Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #8 : 22.Feb.2009, 09:54:17 a.m. »
Pe mine ma deranjeaza cel mai mult la femei faptul ca se simt "obligate" sa circule doar pe banda de langa axa drumului si asta cu 10-20 km/ora mai putin decat au dreptul pe respectiva portiune de drum.
In rest, majoritatea sunt mai calculate si mai prudente decat barbatii si nu tin sa-si arate "muschii" in trafic.
Suzuki Swift 1.3 GS, 5 usi
 

Offline coq

Re: Ce parere aveti despre femei la volan?
« Răspuns #9 : 22.Feb.2009, 12:30:56 p.m. »
Nu stiu ce sa zic... ma intorc la un vechi proverb "Nu exista padure fara uscaturi", de ambele tabere (barbati-femei) sunt soferi buni, mai putini buni si
din categoria pericol pe drumul public. Eu personal am mers in masina cu soferite care m-au lasat cu gura cascata (in sensul pozitiv si nu ma refer la cat de bine aratau  :D).
Eu zic ca femeile in general sunt mai prudente... clar sunt cu mult mai bun simt si ii dau dreptate lui "rexkroki" citez
daca ar fi mai multe femei la volan traficul din bucuresti ar fi mult mai civilizat...  parerea mea  :notlst:
Ce am observat in general... unele femei stau mai prost la capitolul orientare si manevre... vezi parcari mai dificile etc. Dar in rest sunt soferite la fel de bune
daca nu in unele cazuri chiar mai bune.
Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS | 129 CP | full-time 4WD | Cat's Eye Blue |