Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 651472 ori)

VME şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2515
  • Thanked: 1296 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Mda, cam suntem pe făraș...nimic din ce vad ca vine din urma nu-mi creează vreun sentiment de bucurie... Si nu e numai tara asta in vârtej...

Cat despre Piranha, eu vad ca in curent una din rotile din fata a agățat cava sub apa si de acolo vehiculul a fost întors si răsturnat, așa cum se întâmplă si cu o barca. Adică nimic special, ca orice alt corp plutitor, e la voia curentului  si reliefului submarin. Ma rog, de obicei când trimiți mașinile in apa, ai o grupa care întâi verifica terenul sa vadă daca nu sunt capcane pe fund... Aici poate aveți un punct de vedere valid.
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline ntire2000

Din urma vine ce am semanat.
Aia care au semanat loaze vor avea parte de loaze.
Unii, putini care ne-am educat copiii - în sensul de educatie, nu de trimis dimineata la scoala ca sa-si bata altii capul cu ei, o sa avem parte de aceleasi loaze.
Pentru ca cei educati vor alege sa plece de pe aici.

Am ajuns sa ma gândesc cu nostalgie la unul ca Adrian Nastase sau Basescu doar când îi vad pe Ciolacu si Ciuca la televizor.
Unul abia citeste de pe foaie de la înaltimea doctoratului pe care-l are, iar celalalt se comporta ca unul de la taraba.
Nastase macar avea studii pe bune, iar Basescu era un orator desavârsit chiar cu o alcoolemie de peste 1 la mie.
« Ultima Modificare: 18.Nov.2023, 09:06:50 p.m. de ntire2000 »
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: Costique

Offline NicNic

Din urma vine ce am semanat.
[...]
Am ajuns sa ma gândesc cu nostalgie la unul ca Adrian Nastase sau Basescu doar când îi vad pe Ciolacu si Ciuca la televizor.
[...]

Ca sa nu ne gandim la Iorga, Titulescu ...
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline ntire2000

Pe aia nu i-am prins, ca sa zic asa... dar sunt convins ca nu prea îsi aveau acum locul în societatea actuala.
Copos si Ratiu ar putea sa confirme....
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2515
  • Thanked: 1296 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Corect! Problema este ca in democrație sau dictatura majoritatea educata pe șanț dictează minorității (ma rog, asta arata si ca democrația a murit, caci minoritățile au preluat controlul in fostele democrații. Din nefericire deștepții mai au un dușman:pe ei însăși. Nimeni nu urăște mai abitir un deștept decât alt deștept).
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: saureign

Offline ntire2000

Atunci nu s-a putut.....



Astazi se pare ca n-au fost probleme.....în a sari gardul....exista un mandat, nu?!?



Concluzia? Banii sunt mai importanti decât viata.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14370
  • Thanked: 3385 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Ne paste o limitare in viitor : Maxim 6500 km/an cu masina personala. :(
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

Io zic sa stam relaxati.
2050 e un viitor prea îndepartat pentru noi.  :-))

Pe de alta parte, eu personal cred ca nu rezista nici planeta pâna atunci.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

România merge printr-o minune.....



Da, între timp mor oameni în spitale unde se angajeaza pe spaga, oameni care ard cu zile, si mai nou mor copiii în internate.

Dar aia probabil ca erau unguri, asa ca da-i dracu', sa nu-i punem la socoteala....
Unii o sa doarma la fel de linistiti ca si pâna acuma si probabil ca-si vor mari din nou salariile.....
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: NicNic

Offline NicNic

România merge printr-o minune.....



[...]



O caterinca de film care a reusit sa faca dintr-un moment artistic ce parea mai profund, o bascalie subtila plina de smechereala.
Inca odata m-am convins ca doar astfel de fime merita cei care se uita la ele.

Din pacate, @ntire2000 , tot ce ai comentat tu, face parte din cotidianul romanesc contemporan.
La care suntem partasi cu totii.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!