Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 651409 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline toma

plimba ursu Cristi
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 
The following users thanked this post: ntire2000, shpeedy

Offline Utilizator_Anonim

Lasa-l sa presteze, doar i-au dat bani de Defender, ar fi nasol sa-i dea inapoi  =))

Ps pe de alta parte are dreptate cu Barna 😂😂 a cacarisit principiiile hipsteresti si s-a dedulcit  :-))
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 
The following users thanked this post: shpeedy

Offline Fujitsu

De ce sa plimbe ursul ? E psdist ?
  • my ex: SX4 S-Cross 1.4 AT, actual: ID 4
 

Offline Utilizator_Anonim

Nuuu
Mult mai rau e aripa prm codrin  =))
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline f.cristi

De ce sa plimbe ursul ? E psdist ?
Asa li se spune pe aici la aia care iti aduc contraargumente sau care nu "danseaza" dupa cum canta unii.

Offline Utilizator_Anonim

Hai nu te mai alinta si recunoaste, promit ca te apar eu
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline enicky

Printre multe altele:
  Aici sunt mai multe aspecte de discutat :
In primul rand acest interimat trebuia sa tina maxim 6 luni, pana ce M.S. organiza concursurile de presed. si vici.
In al doilea rand prin iunie au fost un val de demisii ale unor sefi din agentie care nu prea isi facusera treaba.
Agentia este sub MS care el aproba organigrama si organizeaza concursul ptr. presed. si vici si probabil era nevoie de o "scurta" reorganizare.
De ce numire chiar si temporara a unui manager care nu avea studii de specialitate, plus varsta frageda, asta este raspunderea ministrului.(probabil a fost singura pila disponibila la moment)
In al treilea rand in organizarea unui concurs(mai ales la acest nivel!) trebuie respectata o legislatie si eu chiar nu  cred ca un angajat din minister isi asuma sa incalce legea, ptr. ca isi pierde painea. Ministrul sau Secretarul de stat sunt "politici", vin si pleaca, dar cu angajatul stau altfel lucrurile.
In al patrulea rand postacul de pe FB nu stie(sau se face ca nu stie) ca medicamentele se prescriu de medic nu de farmacist ! Probabil ca el se duce (doar!) la farmacie, cere o pastila de cap si de aici si ideea ca farmacistul "reglementeaza" medicamentele.
 Rolul si rostul farmacistului nu trebuie confundat cu cu cele ale medicului, iar Agentia Medicamentului nu trebuie confundata cu farmacia din colt !(cum se cam intampla in romanica)
In al cincilea rand daca tot faci apel la lumea civilizata, vino cu exemple solide, de legislatie de organizare din statul X sau Y, nu cu discutii "la tigara".
  Nu stiu unde vade el marsavia(nu iau eu apararea guv. si psd), dar sa fim totusi corecti : daca azi s-au scos la concurs, examenul este peste vreo 2 saptamani, deci timp suficient sa dispara guvernul cu pilele aferente !
   Parerea mea este ca nu toti cei care injura psd-ul, (chiar daca au dreptate!) sunt persoane etalon, pe care sa le putem lua ca exemplu.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline NicNic

[...]
Asa li se spune pe aici la aia care iti aduc contraargumente sau care nu "danseaza" dupa cum canta unii.

Inainte de contraargumente, eu astept argumente de la tine pentru a lamuri inversunarea cu care lupti contra celor care critica PSD-ul.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 
The following users thanked this post: toma

Offline rexkrokiDAU

Asa li se spune pe aici la aia care iti aduc contraargumente....

Poți să-mi dai un exemplu, unul singur, în care ai adus argumente în susținerea celor afirmate pe acest topic?

Offline f.cristi

Inainte de contraargumente, eu astept argumente de la tine pentru a lamuri inversunarea cu care lupti contra celor care critica PSD-ul.
Repet pt. a nu stiu a cata oara. Da, sunt inversunat impotriva ipocriziei si, in consecinta, impotriva ipocritilor. Si aceste "calitati" au iesit la suprafata acum mai mult ca oricand, de la trecerea motiunii de cenzura si cu ocazia cacaielii formarii noului guvern.