Autor Subiect: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....  (Citit de 23475 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline danker

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #20 : 17.Ian.2011, 11:41:22 a.m. »
Si ce se rezolva daca profitul nu se mai duce la OMV si se duce la MOL sau LUKOIL pentru o luna, doua, trei...? De alimentat tot se va alimenta...

Mai bine ne gandim la cum sa facem pentru a reduce consumul...poate ceva mers pe jos, poate folosirea bicicletei, a mijloacelor de transport in comun.... Asa vor fi atacati toti furnizorii...

Chiar daca mesajul nu va fi pe placul multora dintre voi aflati ca, spre rusinea mea, Suza este ca singurul mijloc de transport pe care il cunosc...


- Absolut de acord Cristina  >:D< ce rezolvam daca ii ajutam pe ceilalti sa-si duca profitul in paradisuri fiscale, ideea trebuie gandita pe termen lung si la o alternativa.  :dknw:
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline sanduraveica

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #21 : 17.Ian.2011, 11:44:06 a.m. »
      krantz, ai dreptate despre profit, dar la mine sunt sunt doua lucruri, sunt comod si lucrez pe autostrada   :dknw:
  • Ignis
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #22 : 17.Ian.2011, 11:51:18 a.m. »
o zi ar insemna peste 20 milioane Euro pierduti de 'jucatorii de pe podium' (Petrom, Rompetrol, Lukoil).

- Absolut de acord Cristina  >:D< ce rezolvam daca ii ajutam pe ceilalti sa-si duca profitul in paradisuri fiscale, ideea trebuie gandita pe termen lung si la o alternativa.  :dknw:

Nu e adevarat...pentru ca ceilalti trebuie sa faca ceva ca sa te atraga in benzinariile lor. Ce atrage mai mult si ai mult daca nu un pret mai bun?

P.S. Asta ar putea duce la finalul pactului dintre benzinari  (se refer la pret...toata lumea merge in aceeasi directie cu pretul), pact ce nu a putut fi demonstrat pana acum, dar care toata lumea stie ca exista.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #23 : 17.Ian.2011, 11:58:24 a.m. »
este clar ca nu suntem in stare sa protestam in niciun fel ..



lumea nu vrea sa alimenteze de la petrom sau omv .. si la noi pe forum fix alea s-au votat..

daca toate cluburile de masini ar alege o benzinarie si tot anul sa se alimenteze numai de acolo .. eu zic ca or sa aiba pierderi enorme ... dar daca continuam asa .. evident ca nu vom face nimic niciodata
 

Offline sanduraveica

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #24 : 17.Ian.2011, 12:04:21 p.m. »
     Credeti ca ei nu anticipeaza sistemul rotatiei? Alternativa ideala cu rezultate, cum a zis danker pe termen lung, ar fi sa nu alimentam un an, toti de la aceeasi firma. Atunci da, ar da faliment. Da' astea sunt vise taica :dream:
  • Ignis
 

Offline danker

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #25 : 17.Ian.2011, 12:05:04 p.m. »
- Eu ma solidarizez oricum .. ca-mi place despre voi  :x dar daca scoatem un jucator de pe piata, ailalti nu trebe sa mai faca nimic  ca  mergem noi sa le ciugulim din mana, problema este la accize si tva + pretul de extractie al petrolului romanesc.  :-?


P.S.

Mio.... du-te la BancPost cu buletinul si vezi daca nu ai de incasat dividende la Petrom, doar anul trecut nu s-au  incasat parca, in rest...  ;)
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline krantz

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #26 : 17.Ian.2011, 12:09:24 p.m. »
Exact, @danker, pretul combustibilului este "umflat" de TAXE.
SX4 S-Cross AllGrip 1.4 Boosterjet
SX4 1.9TD 4WD Gri metalizat
 

Online rexkrokiDAU

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #27 : 17.Ian.2011, 12:11:46 p.m. »
Deci logic, protestul trebuie sa aibe loc in fata guvernului si a prefecturilor, nu la benzinarii.

Offline sanduraveica

Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #28 : 17.Ian.2011, 12:15:50 p.m. »
    Asa e , am primit si eu azi dimineata mail de la colegii de servici cu pretul impartit pe bucatele...te crucesti(daca e adevarat) cat revine statului. :-O. In el intra si o cota pentru recuperarea pagubei de la bancorex, o fi adevarat?! :-?
  • Ignis
 

Offline sx4 sedan 2009

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 269
  • Gen: Bărbat
Re: SuzukiClub ROMANIA nu alimenteaza in....
« Răspuns #29 : 17.Ian.2011, 12:18:35 p.m. »
Masuri trebuie sa luam impotriva lor.....suntem destul de multi si parerea noastra conteaza...Eu am fost vineri la protest si daca va fi nevoie voi mai merge .....numai asa ca sa vada ca banii nostrii merg acolo unde dorim noi.....NU AVETI IMPRESIA CA SUNTETI FURATI IN FIECARE ZI ? Eu da, simt asta si nu doresc sa sa perpetueze aceasta stare de fapt....pur si simplu traim in Romania si aici avem alte venituri si nu ne putem compara cu ceilalti din UE....chiar noi suntem batuti de soarta cu venituri mici si cu guvernare sub orice critica...No comment.... :-? :-? :-? :-? :-? Cind vom avea venituri apropiate cu  cei din adevarata CE atunci sunt de acord sa ne actualizam la preturile lor....dar acum nici nu se pune problema de aceste alinieri cu preturile,,,,si revolutia a inceput atunci cind oamenii nu au mai suportat si au iesit in strada ....daca s-a denaturat aceasta miscare spontana si a devenit altceva, poporul nostru nu are nici o vina.....dar cred ca suntem prea rabdatori si ne place sa ne autoflagelam in continuare.... :-? :-?