Autor Subiect: FOTBAL  (Citit de 144102 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
FOTBAL
« : 01.Nov.2008, 10:57:28 p.m. »
Dupa un meci interesant in care Steaua a dominat mijlocul terenulul dupa ce a marcat dintr-o centrare geniala a lui Babanel (care apropo a jucat foarte bine) DINAMO a aratat fix mentalitatea romaneasca fiind o echipa speriata de strainii lui steaua chiar si dupa ce au marcat.
Overall un rezultat just care relanseaza campionatu'.

P.S. Jocul celor de la CFR este peste jocul prestat in aceasta seara de eternele rivale.
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline pitzy_

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 569
  • Gen: Bărbat
Re: FOTBAL
« Răspuns #1 : 03.Nov.2008, 06:24:18 p.m. »
Steaua a facut primul mic pas, sa speram ca FC Timisoara o sa intervina decisiv in relansarea campionatului  ;)
Sper sa vedem un meci frumos sambata intre FC Timisoara si Dinamo. Eu unu sper sa bata Timisoara, merita.
Suzuki SX4 1.6 4WD GS  -  True Way of Life
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: FOTBAL
« Răspuns #2 : 03.Nov.2008, 07:25:03 p.m. »
O sa incerc o parere, desi ar putea fi contesta pentru ca sunt stelista! (oricum, sunt de acord cand Steaua joaca prost, dar cred ca sambata nu prea a fost cazul).
Eu cred ca Dinamo nu merita egalul, pentru ca sambata Steaua a fost peste ei. Practic au avut vreo 2 ocazii si un gol venit dintr-o faza banala (si putin norocoasa sa zicem - Adrian Cristea putea foarte bine sa dea pe langa poarta sau poate chiar in bara; dar evident el a avut o "lovitura de geniu" :P No offence pentru fanii dinamovisti de pe acest forum - nu vreau sa creez dispute! E doar o parere.).
Aaanyway, eram sigura ca o sa aud de la dinamovisti (si aici ma refer la jucatori & staff) ca rezultatul e unul echitabil. O fi echitabil pentru ca ei, ca s-au chinuit si au dat gol in minutul 83 (gol pe final de meci, cu mult bulan, cum am mai tot vazut acu vreo 2 sezoane tot la ei :P). M-a amuzat foarte tare Marius Niculae care sustinea ca vezi domne ei trebuiau sa castige ca ei au controlat tot meciu. Ma rog, eu am vazut alt meci. :)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: FOTBAL
« Răspuns #3 : 03.Nov.2008, 09:39:42 p.m. »
Io's caine si ....am scris ce am scris in primul post. Sa nu ne aducem aminte de minunatele rezultate ale stelei cand castiga cu 1-0 in min. 92.
Dupa cum ii spuneam unui amic: rezultatele ramn, nu fazele controversate si asa mai departe!


  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: FOTBAL
« Răspuns #4 : 03.Nov.2008, 10:05:31 p.m. »
Eee hai hai, ca nici Dinamo nu-s mai nenorocosi ;) Cand au luat titlul in 2006 cate goluri n-au dat in minutele de prelungiri?...  :angel:
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline ASZ

Re: FOTBAL
« Răspuns #5 : 03.Nov.2008, 10:17:30 p.m. »
Meciurile facute de Dinamo se inscriu in nota celora din ultimi 10 ani (adica nu joaca mai nimic) si asta se vede din rezultatele obtinute acolo unde se joaca (mai) pe bune. Putine reusite si spectacol... si foarte multa vorbarie goala (sa nu-i zic altfel) a la Borcea/Turcu & Co (Una bestiala: lasati-ne sa ne pregatim de CL ... cam de cate decenii nene Borceo ?)
Steaua are si ea parte de "textele" embematice ale personajului care taie si spanzura, singurul lucru onorabil fiind dat de rezultatele externe mai reusite ... unde "butoanele" poate ca nu au functionat la fel de eficient ...
Una peste cam de 15 de ani am incetat sa mai tin cu vreo echipa (mai ales din Ro), vazand ca oameni gen Sandu, Mitica & Co ... fac ce vor .. si apare o gloata care-i soarbe discursurile .. si pun botul la tot felul de vrajeli.
E un circ campionatul .. si ca nu se joaca pe bune .. se vede si din determinarea cu care "actorii" joaca in teren (simuleaza orice contact .. ca niste fetite ... insa la prime sunt primii care deschid gura, fara sa se jeneze de ce produc pe teren ... jenant). Putini jucatori si muult mai putine cluburi care sa ne faca sa simtim ca este un spectacol ... si nu o afacere murdara :(

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: FOTBAL
« Răspuns #6 : 03.Nov.2008, 10:21:16 p.m. »
Din pacate cam asa este...
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: FOTBAL
« Răspuns #7 : 03.Nov.2008, 10:23:37 p.m. »
 :D :D
Eee hai hai, ca nici Dinamo nu-s mai nenorocosi ;) Cand au luat titlul in 2006 cate goluri n-au dat in minutele de prelungiri?...  :angel:

Din cate stiu io in sezonul 2005-2006 a fost castigat de steaua!
Cand a avut peste 10 meciuri casstigate la limita? (1 gol diferenta  >:) )
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline ASZ

Re: FOTBAL
« Răspuns #8 : 03.Nov.2008, 10:30:14 p.m. »
Din pacate cam asa este...

Inca ceva: Din pacate si CFR-ul este in aceeasi oala ... cine ma contrazice sa vada declaratiile marelui om de fotbal Muresan (se pare ca a invatat tare bine si el ce si cum trebuie declarat in fotbal) inainte de meciul cu Bordeux ... Citez: "Ar fi un dezastru daca am face doar egla cu Bordeaux" .. ei nene Muresan .. te-a ajutat nefericitul de Cadu sa eviti acest dezastru .. poate ca nu asta aveai in minte cand faceai declaratia ambitioasa ... dar Dumnezeu ne mai da catodata peste bot cand o luam razna .. unii inteleg mesajul .. altii ba :(  )


L.E. Hai ca vad ca ati mai postat, asa ca:
Fiti 1 minut va rog cinstiti si uitati-va la ce si cum se joaca pe teren si oricat de fanatici ati fi bunul simt ar trebui sa va permita sa recunoasteti: atat Steaua cat si Dinamo (si celelalte 16 echipe din Liga 1 la fel ..) sunt pline de "fitos" nu de fotbalisti, care cauta averi rapide si extrem de rar pun osul, ca sa iasa acel spectacol pentru care au platit atatea mii de spectatori.
De fapt spectacolul (Circul .. ar fi mai corect) este facut de cei care au ajuns prin miracol si manipulari grosolane in posturi departe de pregatirea lor, eventual apropiate de ambitiile lor meschine ...
Sunt echipe prin Europa care strang spectatori pentru ca au ce oferi .. nu este cazul in Ro .. recunoasteti asta :(
« Ultima Modificare: 03.Nov.2008, 10:37:53 p.m. de ASZ »
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: FOTBAL
« Răspuns #9 : 04.Nov.2008, 08:52:42 p.m. »
:D :D
Eee hai hai, ca nici Dinamo nu-s mai nenorocosi ;) Cand au luat titlul in 2006 cate goluri n-au dat in minutele de prelungiri?...  :angel:

Din cate stiu io in sezonul 2005-2006 a fost castigat de steaua!
Cand a avut peste 10 meciuri casstigate la limita? (1 gol diferenta  >:) )

Ma scuzi, am vrut sa zic 2007 :) (in 2005 si 2006 a luat Steaua, da)
Si oricum eu ma refeream la golurile date in minutele de prelungiri (sau din minutul 85 incolo), nu la jocurile castigate la limita.
« Ultima Modificare: 04.Nov.2008, 08:55:03 p.m. de ..::Khaos::.. »
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x