Autor Subiect: Youtube Android Auto  (Citit de 9599 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline magicoolje

Youtube Android Auto
« : 14.Mar.2018, 07:22:32 p.m. »
Pt. cei care isi doresc Youtube in Android Auto. Urmarit instructiuni, instalat....merge.
http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

Succes! :D
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline Catalln

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #1 : 14.Mar.2018, 07:50:32 p.m. »
De la versiunea 3.0 pt AA nu mai functioneaza decat aplicatiile instalate din Google Play.
Iar unul din motivele pt care Google a "banat" aplicatiile din alte surse este si Youtube pt Android Auto, motivul este lesne de inteles.

PS  daca nu ma insel in sectiunea AA s-a pomenit despre aceste lucruri.
  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline bekxy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1327
  • Thanked: 377 times
  • Gen: Bărbat
  • SX4 S-Cross '16 Spirit 1.4 4WD 6MT
    • Bucuresti
Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #2 : 14.Mar.2018, 07:57:16 p.m. »
  • Suzuki SX4 S-Cross 2016 Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT
 

Offline magicoolje

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #3 : 14.Mar.2018, 08:04:36 p.m. »
Am remarcat si eu ca ultima versiune de AA nu functioneaza cu Yotubeauto. Am instalat AA 2.9...si merge.  Dar exista workaround sa mearga si cu 3...Scrie chiar pe pagina postata de mine mai sus cum se trece de acel block. Maine am sa incerc sa vad daca reusesc sa il fac sa mearga cu AA 3...ca ma mananca:))
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline Catalln

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #4 : 14.Mar.2018, 08:19:50 p.m. »
Da stiu ca sunt unele "solutii" dar cei de la google nu stau cu mainile in san, momentan e primul pas pt "tatonare".
Oricum e aiurea sa tot cauti "solutii" pt fiecare aplicatie.
Eu unul folosesc si OBD2AA pt care autorul a gasit solutie dar cum si el spune e doar de moment, mai mult ca sigur cei de la google vor strange din ce in ce mai mult latul.
Ce ma deranjeaza sunt doua aspecte:
1. AA nu este disponibil in google play si pt Romania
2. Nu vor sa integreze in AA un soft pt OBD2
  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline zongor

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #5 : 14.Mar.2018, 09:53:32 p.m. »

2. Nu vor sa integreze in AA un soft pt OBD2

Nu vor sa integreze pentru ca asta e treaba producatorului. Tab-ul de custom apps este la dispozitia producatorului masinii sa-si integreze propria aplicatie. Din pacate deocamdata doar grupul VAG are ceva utilizabil.
Daca producatorul ar vrea n-ar fi nevoie de adaptor OBD, HU are acces la CANbus.

P.S. Aplicatia indianului este mult sub AAMirror.
 

Offline magicoolje

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #6 : 14.Mar.2018, 09:55:42 p.m. »
Recunosc ca am dat-o de gard cu OBD2 de cand ai scris....Ce e acest plugin? Am citit cate ceva pe xda dar nu cred ca am inteles? La ce il folosesti?
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline Catalln

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #7 : 14.Mar.2018, 10:06:43 p.m. »
Recunosc ca am dat-o de gard cu OBD2 de cand ai scris....Ce e acest plugin? Am citit cate ceva pe xda dar nu cred ca am inteles? La ce il folosesti?
Cum spunea si @zongor in lipsa implicarii producatorilor auto in a dezvolta aplicaţii prin care sa redea pe HU masinii informatii diverse cum ar fi (viteza, turatie, consum, viteza medie pe trip, consum pe trip, timp de functionare/stationare, presiune roti, temperatura interioara/exterioara si/sau ulei/lichid racire etc) sunt acele ELM 327 pe OBD2 si diverse softuri,  cel mai utilizat este torque iar OBD2AA practic te ajuta sa redai informatiile citite de torque cu ajutorul unui adaptor OBD2 pe HU masinii.
  • Suzuki Vitara Passion 2015 1.6 VVT 4WD MT
Consum declarat: urban 6,5 L/100 Km; mixt 5,6 L/100 Km; extra urban 5,1 L/100 Km
Consum mixt realizat la
 

Offline magicoolje

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #8 : 15.Mar.2018, 10:12:43 a.m. »
@zongor Am incercat AA Mirror si am reusit sa fac mirror la Logoul Android Auto :))
Vitara S allgrip 1.4 Turbo 6AT, scuturi din metal, cool white pearl

 

Offline zongor

Re: Youtube Android Auto
« Răspuns #9 : 15.Mar.2018, 10:49:03 a.m. »
@zongor Am incercat AA Mirror si am reusit sa fac mirror la Logoul Android Auto :))
:-))
Cam asa merge:


Intre timp am trecut la AAM Plus, e versiunea modificata de rusi. Download aici:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=651767&view=findpost&p=70979555
 
The following users thanked this post: magicoolje