Autor Subiect: Revopsire diverse elemente de caroserie  (Citit de 2805 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14364
  • Thanked: 3382 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Revopsire diverse elemente de caroserie
« Răspuns #10 : 14.Apr.2019, 09:41:09 a.m. »
Eu am vopsit bara fata acum vreo 3-4 ani la reprezentanta si m-a costat vreo 600 lei, vopseaua fiind nemetalizata. Nu m-ar mira ca acum sa coste 1000.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline Floru77

Re: Revopsire diverse elemente de caroserie
« Răspuns #11 : 17.Nov.2019, 07:07:01 p.m. »
Va salut,din păcate astăzi am patit--o și eu.Cu mașină staționată am fost lovit ușor de un nene care dădea cu spatele și nu s-a asigurat,rezultatul fiind o zgârietură ușoară a barei de protecție spate și ceva mai afectat fiind elementul decorativ al aripii spate.Am luat asigurarea neatentului.Se poate repara la orice service ținând cont ca este noua (2000 km), afectează garanția,sau trebuie la un service autorizat?
  • Suzuki Vitara 1,4 benzina-2019
 

Offline Myhay

Re: Revopsire diverse elemente de caroserie
« Răspuns #12 : 17.Nov.2019, 07:34:57 p.m. »
Ar fi culmea sa nu o faci la o reprezentanta Suzuki. Daca nici o reprezentanta Suzuki nu lucreaza cu asiguratorul celui care te a lovit , baga o pe Casco ul tau prin regres. Binenteles , cu conditia ca si asiguratorul Casco sa lucreze cu vreo reprezentanta Suzuki.
  • Suzuki Baleno 1.2 DUALJET GLX / Granite Grey Mettalic + Vitara Hybryd ALLGRIP 1.4Boosterjet Spirit 6MT / Galactic Grey Metallic
 

Offline ntire2000

Re: Revopsire diverse elemente de caroserie
« Răspuns #13 : 17.Nov.2019, 08:49:47 p.m. »
Un polish cred ca-ti rezolva problema mai elegant decât o vopsea care s-ar putea sa nu fie identica cu nuanta originala.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline enicky

Re: Revopsire diverse elemente de caroserie
« Răspuns #14 : 18.Nov.2019, 11:27:11 a.m. »
...Am luat asigurarea neatentului.Se poate repara la orice service ținând cont ca este noua (2000 km), afectează garanția,sau trebuie la un service autorizat?
  N-are legatura cu garantia, dar trebuie schimbat si elementul de plastic, situatie in care un dealer Suzuki cred ca are acces mai rapid la piese.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip