Autor Subiect: Tutoriale new Vitara 2015+  (Citit de 2307 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Tutoriale new Vitara 2015+
« : 09.Iun.2020, 11:12:43 p.m. »
  Cautand un topic cu tutoriale, l-am gasit pe acesta, tras pe dreapta de vreo 5 ani. Nu stiu daca e cea mai fericita idee, aici, dar m-am gandit sa incarc cateva clipuri utile pentru actuali si viitori posesori de Vitara :
  Daca moderatorul considera necesara deschiderea unuia nou, ok.
Dar avand in vedere ca de aici se mai deschid doar vreo doua clipuri, cred ca putina "curatenie", ar fi buna.
 Am gasit video cu demontarea fetelor de usi, necesar celor care vor sa schimbe boxe si sa insonorizeze
   
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=ZxSCE6DEsVo


Si inlocuire boxe :



Inlocuire filtru de aer cu unul K&N :
Inlocuire filtru habitaclu :

Mi-as dori sa postam aici NUMAI clipuri care ne pot ajuta sa aducem imbunatatiri in sistem DIY.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: toma, kellogs, gxx

Offline rexkrokiDAU

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #1 : 10.Iun.2020, 08:39:45 p.m. »
Postarea se afla initial in zona de propuneri ce vizeaza forumul nostru in general. Am deschis acest topic nou pentru tutoriale dedicate modelului Vitara tip LY, adica incepand cu 2015. Spor la bricolat. :)

Offline dacbuc

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #2 : 11.Iun.2020, 12:56:39 p.m. »
Sa nu uitam tutorialele lui HamamatsuInc: https://www.youtube.com/user/HamamatsuInc/search?query=vitara

Si tot asa grupate cele de la Uni Channel: https://www.youtube.com/channel/UChJPozgD-J8TGWZN98ZrZ7w/search?query=vitara
(scuze @enicky pentru dublare)
  • Vitara 1.6 Passion 2WD
 
The following users thanked this post: enicky, toma, perfidus

Offline enicky

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #3 : 19.Iun.2020, 01:39:09 p.m. »
 Cum demontezi/inlocuiesti grila-fata Vitara 2015 :
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline dthem

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #4 : 19.Iun.2020, 01:45:01 p.m. »
Hm, destul de simplu de scos grila, dar ai acces facil prin gaura aia la claxon?
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline badmania98

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #5 : 26.Aug.2020, 05:33:44 p.m. »
Interschimbare butoane

Mi-a mai bubuit mintea ceva. Butoanele din imagine aș vrea să le schimb între ele.
Motivație: butonul mort îl pot vedea dar e degeaba. Butonul proiectoare îl văd dar îl folosesc rar. Cele din dreapta le folosesc mai des (în principiu) dar nu le văd din poziția în care conduc din cauza volanului.

Azi am reușit acest lucru. În principiu este foarte simplu.
Se desface un șurub de la plasticul de sub butoane și se trage un pic de plastic în partea de sus, se scoate masca argintie (tip film) din dreapta sus ( cu unghia ori cu scule din plastic), apoi soclul cu butoanele iese ușor. Astfel se pot scoate butoanele și schimba între ele. Butoanele se scot în față după ce s-au scos mufele. Butonul iese apăsând sus și jos pe clemele de pe buton (din interior). Butoanele au o etichetă colorată în concordanță (99%) cu culoarea mufei.
  • Suzuki VITARA ALLGRIP 1.4 BOOSTERJET HYBRID LUXUS 6MT, 2020
 
The following users thanked this post: lai, gabineg, rexkrokiDAU, enicky, toma, ariciul, gxx, 48VPassion2020

Offline acm0001

Re: Tutoriale new Vitara 2015+
« Răspuns #6 : 26.Aug.2020, 07:13:05 p.m. »
Frumoasă descriere... felicitări!

Trimis de pe al meu Mi 9T Pro folosind Tapatalk

  • Suzuki Vitara
Vitara Passion M16A Allgrip
 
The following users thanked this post: badmania98