Autor Subiect: Dileme la alegerea New Vitara - 4x4/4x2, benzina/diesel, manuala/automata...  (Citit de 76667 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sclaud

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Multumesc de raspuns.
Pe mine ma interesa mai mult ce are in minus pasion fata de spirit pentru ca vad in oferta ca spirit este mai scump cu 2000 euro dar din specificatii nu imi dau seama de ce  :dknw:
 

Offline Adita_68

Spirit are in plus fata de Passion:
- RBS
- ACC
- Navigatie
- LED la faza scurta
- Oglinzi retrovizoare pliabile si cu semnalizare incorporata
- Senzori parcare fata / spate
- Senzor ploaie, lumina
- Reglare automata faruri
- sistem keyless
- Tapiterie piele ecologica / piele intoarsa

De aici si  cei 2000 de euro



iar Passion fata de Cool are si Incalzire in scaune
« Ultima Modificare: 06.Sep.2016, 09:34:48 a.m. de Adita_68 »
  • Vitara si Swift
Suzuki Vitara Passion 1,6, MT, turqoise cu caciula neagra;
Suzuki Swift 2016, gri
 

Offline Sclaud

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Multumesc de raspuns. Din ce vad aici la versiunea passion Allgrip: http://www.suzuki.ro/autoturisme/modele/vitara-benzina/vitara-1-6-passion-allgrip/
Cred ca am sa merg pe aceasta versiune versus "Spirit"(2WD) pentru ca vad ca are lucruri mai "utile" (pentru mine) si este mai ieftina decat Spirit.
Adica (din ce vad la linkul de mai sus), varianta benzina passion allgrip are ca si "spirit": RBS + ACC (plus evident allgrip). Restul dotarilor suplimentare de la spirit nu ma intereseaza.
Este ciudat ce combinatii au facut.
Poate sa-mi confirme cineva cu benzina passion allgrip daca exista dotarile de mai sus exact ca in link-ul respectiv ?
(imi e teama sa nu fie vreo greseala pe site)
Multumesc :)

 

Offline centel

  • Vitara 1.6 Passion 2WD AT - Galactic Grey
 

Offline Sclaud

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Am verificat si pe link-ul de mai sus. Exact la fel imi arata: versiunea benzina allgrip passion are RBS, ACC fata de versiunea 2WD.
Astea impreuna cu allgrip si cu hill descendent control ma intereseaza mai mult versus versiunea spirit :)
Multumesc
 

Offline ariciul

Am verificat si pe link-ul de mai sus. Exact la fel imi arata: versiunea benzina allgrip passion are RBS, ACC fata de versiunea 2WD.
Astea impreuna cu allgrip si cu hill descendent control ma intereseaza mai mult versus versiunea spirit :)
Multumesc
E corect, ai la allgrip  RBS, ACC si hill descendent. Cele mai utilizate sunt cam in ordinea enumerarii. RBS-ul este impresionant . Mi-am pus insa si problema ce-o sa fac daca o sa conduc o alta masina fara asa ceva pentru ca m-am cam obisnuit cu el.
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline CipV

Eu sunt fan ACC+RBS, iar in combinatie cu o cutie automata e tot ce ti-ai putea dori pentru a face drumuri lungi fara sa-ti amorteasca picioarele. Daca ar mai fi avut si scaune cu masaj, meniul era complet.
  • Vitara 1.4 Boosterjet S Allgrip AT Galactic Grey
 

Offline Cosmin09

Pt masaj la volan exista huse cu alimentare la priza masinii  :) Dar pe mine cred ca m-ar lua somnul la drum lung cu o astfel de husa.
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 

Offline ariciul

Eu n-am probleme cu picioarele (mai ales de cand cu ACC) dar dupa un anumit timp ma cam dor muschii gatului , se intampla sa stau prea incordat la viteze mari (cum a fost pe autostrada la 130 cu vant puternic) asa ca un scaun sau husa cu masaj nu m-ar ajuta.
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline marcone

Eu sunt fan ACC+RBS, iar in combinatie cu o cutie automata e tot ce ti-ai putea dori pentru a face drumuri lungi fara sa-ti amorteasca picioarele.
Passion 4WD AT ar fi fost cea mai potrivita echipare pentru Vitara,  de asta nici nu e oferita de Suzuki :D
 
The following users thanked this post: Soferim